Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Melyiket kellene választanom?...

Melyiket kellene választanom? A szüleim nincsenek egy véleményen velem!

Figyelt kérdés

Idén államvizsgázok és ha minden jól megy, akkor június végén a diplomámat is a kezembe kapom. Két tanárom révén már az ötödik álláslehetőséget kaptam, akik csak is a visszajelzésemre várnak, én azonban nem tudok dönteni. Az 5-ből kettőt kizártam, az egyiket a város miatt, nem szeretnék ott élni, a másikat pedig azért, mert a szakmának ebben a részében nem lelném örömömet.

A másik három tehát adott, a szívem pedig húz is az egyik felé, ami nagy lehetőség lenne és szeretném, azonban a szüleim a budapestit erőltetik, révén olyan helyen telepedjek le, ahol lenne segítségem, ha nem is ők, de más rokonok. Nagyjából ismerem is a várost, nem kéne új helyhez szoknom, az álláslehetőség is jó, stb.

Fáj a szívem, hogy hiába minden érvem, nem tudnak beletörődni, hogy én másra szeretnék rábólintani.

Felnőtt vagyok és a sarkamra kell állnom tudom, még is rossz érzés, hogy az életemnek ebben az igen jelentős kérdésében nem értünk egyet.

Engednétek a szülők nyomásának, hiszen így huszon évesen ők csak nagyobb élettapasztalattal rendelkeznek? Avagy álljak a sarkamra és igenis azt válasszam, amit tényleg nagyon szeretnék?

Hozzáteszem a budapesti lehetőség is jó lehetőség valóban, de azért én a másikat jóval nagyobbnak tartom!



2013. jún. 11. 19:05
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Megkérdezhetem, hogy mit tanulsz? Csak kíváncsiságból :)
2013. jún. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Érthető,hogy a szüleid féltenek,de mond meg nekik,hogy ez az állás közelebb áll hozzád,és így sem leszel tőlük távol,és ha ismered a helyet,akkor biztonságosabb mint Budapest.
2013. jún. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Amit tényleg nagyon szeretsz azt válaszd!A szüleid elfogják fogadni a döntésed,mégha idôbe telik is.Úgy van,ahogyan írtad....felnôtt vagy és a sarkadra kell állnod!Ne engedj a szülôk nyomásának...
2013. jún. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Leírnád a két lehetőséget amelyiket Te, illetve a szüleid favorizálják?
2013. jún. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Konkrétumot nem szeretnék mondani, mert vannak itt ismerőseim és nem akarom felfedni a kilétemet, mivel elég "specifikus" szakma, nem lenne nehéz rájönni az eddigi infók alapján ki vagyok, remélem ezt megértitek.

Leegyszerűsítve: építőmérnöki diploma infrastruktúra szakirányon. :)

Budapest a szüleimtől 160 km, autópályán akár másfél óra alatt meg lehet járni. A másik lehetőség Sopronban van, ami már azért 370 km lenne és az ég világon senkim nincs ott ez tény. Nem igazán ismerem a várost, de élhetőnek tűnik.

A két lehetőség nagyon hasonló, de a soproni magasabb pozíciót kínál a cégen belül olyan területtel, ami egy kicsit szimpatikusabb a másiknál.

2013. jún. 11. 19:26
 6/8 anonim ***** válasza:
A helyedben Sopront valasztanam. 5 evig eltem Pesten, egyebkent egy videki 25 ezres varosban. Egy darabig elveztem a nyuzsgest, kesobb belecsomorlottem, nem birtam az allando tomeget, tolakodast, szemelytelenseget. Persze ez csak a maganvelemenyem, nem tudom, te milyen tipusu ember vagy. Dontsd el, neked valo-e a nagyvarosi elet. Masreszt eleg draga ott a kozlekedes, nem ugy van, hogy fel ora-ora alatt gyalog barhova eljutsz. Masreszt ugy latom, nagyon fuggsz a szuleidtol. 23 eves biztosan vagy mar, ideje fuggetlenedned. Egy idegen varosban csak magadra szamithatsz, hamarabb onallosodsz. Ha ilyen jo szakmat szereztel, elj is a lehetosegeiddel, annyira nem lehetsz egy elveszett ember. Ha megsem tetszik Sopron, kesobb palyazhatsz pesti vagy akar hozzatok kozelebbi telepuleseken. Kezdd el elni a sajat eleted. Ha Sopron mellett dontesz, en a pesti elettel magyaraznam a szuloknek a dontesemet (szmog, tomeg, draga tomegkozlekedes, tobb ido eljutni egyik helyrol a masikra, nehezebb kialakitani szemelyes kapcsolatokat, olcsobb az alberlet videken stb.)
2013. jún. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, Budapesten sem szeretnék élni, ezt azért hozzá tenném. Amíg egyedül vagyok, avagy kettesben a párommal, ellaknék egy kis lakásban, de családdal már inkább környékbéli falu maximum.

Most még élvezem a pörgést, de azért tudom, hogy egyszer én is megnyugszom majd és a gyerekeimnek vidékies életet szeretnék inkább biztosítani. :)


Hogy függök a családomtól!? Persze, hogy függök, nagyon szeretem őket! Rengeteget köszönhetek nekik, de ez természetesen nem jelenti azt, hogy örökre a nyakukon akarok maradni. :)

2013. jún. 11. 20:35
 8/8 anonim ***** válasza:
szerintem sopront válaszd.
2013. jún. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!