Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem akarja anyám, hogy...

Miért nem akarja anyám, hogy érettségizzek?

Figyelt kérdés

Most fejeztem be a 10-et. Általánosban buktam kétszer, mert depressziós voltam és a gyógyszerek letompítottak.

Októberben angolt akarom letenni, ráadásul emeltet. Májusban meg ugyebár a többit. 2 évnyi anyagot kell megtanulnom hozzá, de már kb tudom is őket. Nagyon jól fog az agyam, valamit elolvasok egyszer és elég is :)

Sok érettségit megírtam, mind 70% feletti lett.


Mégsem akarják, hogy előrehozzam az összeset, merthogy "úgysem menne". Akár most is letehettem volna..

Annyira unom a sulit, mert én mindent egyből megértek, másoknak meg sokáig magyarázzák a tanárok, pedig nagyon jó gimibe járok.


Mit gondoltok, miért nem akarják?


2013. jún. 4. 21:19
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Azért írtam anyámról ki a kérdést, mert legfőképp ő nem akarja, apa meg csak bólogat.
2013. jún. 4. 21:19
 2/17 A kérdező kommentje:
Már úgy beleéltem magam, járok angoltanárhoz fél éve, megtanultam már a 11-12-es anyagokat is.
2013. jún. 4. 21:22
 3/17 anonim ***** válasza:
32%

"Annyira unom a sulit, mert én mindent egyből megértek, másoknak meg sokáig magyarázzák a tanárok, pedig nagyon jó gimibe járok. "


Biztos hogy nem bízod el magad?

Mert ha nem, akkor te egy zseni vagy. . . :O

2013. jún. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fölösleges, és rengeteg idő. A nem befejezett tárgyakból osztályozót kell tenni meg minden marhaság. (Ahhoz,hogy ősszel és jövő májusban érettségizhess még a nyáron le kell tenned az osztályozókat) Idén csináld meg egy befejezett tárgyból,infó,föci... Jövőre meg tedd le az angolt így utolsó évre csak három tárgyad maradt, na meg anyud is látja,hogy megtudod csinálni. Vagy ha nincs nyelvvizsgád és ennyire unatkozol,hajts rá arra, a fő nyelvből írj egy emeltet, a másodikból pedig hozz össze egy középszintűt.

Vagy jelentkezz egy okj-s képzésre, egy év alatt szerezhetsz egy szakmát, ami plusz pontokat hozhat a későbbi felvételinél és persze lenne egy szakmád is amivel talán könnyebben menne később az elhelyezkedés. (igaz a hétvégi képzések tudtommal mind fizetősek, de megérte volna, én bánom,hogy erre nem gondoltam)

2013. jún. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
2 éve ez megy, ez az igazság. Egész nap csak alszok szinte. Nekik 5 perc egy matekfeladat, én meg már meg is oldottam amíg diktálta.
2013. jún. 4. 21:33
 6/17 A kérdező kommentje:

De már mindent megtanultam.

Megírtam az idei érettségiket, mind 4-es vagy annál jobb lett.

Az osztályozóvizsga meg egy vicc állítólag.

2013. jún. 4. 21:34
 7/17 anonim válasza:
100%
valószínűleg anyukád csak félt, hogy nehogy túlvállald magad! Nem hinném, hogy rosszat akar! Néha tényleg nem érdemes sietni! Talán tényleg túlzás mindet előre hozni, inkább élj mellette egy kicsit!!! Véleményem szerint ha 1et előre hozol, az jó lehet :)
2013. jún. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom mivan, de valahogy megértem anyudat hogy félt ettől. Bár az előrehozottnak annyi az előnye hogy akkor ha nem megy akkor újra próbálhatod legközelebb meg persze amikor befejezed a sulit utána is. Plusz ha előrehozott jól sikerül akkor egyre kevesebb dolgod lesz ha eljön az idő a többire.

Igazából én sem értem, de valahogy győzd meg róla hogy megszeretnéd próbálni. Szerintem az őszi érettségit hagyd, mert az nehezebb szokott lenni állítólag a többinél, én inkább májusra hagynám, meg kell legalább fél év mire a tanárok feltudnak rendesen készíteni.

2013. jún. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Ősszel csak az emelt angolt akarom letenni, az meg tényleg nagyon könnyű.


Én úgy érzem, hogy hülyének tart..

2013. jún. 4. 21:42
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egy valaki akart magyarból előrehozottan érettségizni, nem engedte a tanár. Olyan kérdéseket tett fel neki hogy csak lesett.
2013. jún. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!