Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A láthatási jog elmulasztása....

A láthatási jog elmulasztása. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

A volt férjemmel, 4 éve nem élünk együtt és 2 éve mondták ki a válást. Közös szülői felügyelet van a gyerekek felett, amit ő egyáltalán nem gyakorol. Kizárólag szülinapokon viszi a gyerekeket. Ha hívják a telefont nem veszi fel, nem hívja őket vissza. Amíg váltunk, vitte rendesen a gyerekeket, a válás másnapja óta csak így. Mindent egyedül kell megoldanom, a nyarat, minden ünnepet, minden hétvégét. Nem hajlandó velem erről érdemben kommunikálni, oldjam meg ahogy tudom.


A gyerekeknek hiányzik az apja, és nem értik, hogy miért történ így, miért úgy, hogy egyszercsak beszüntetett a látogatást. Nekem azt mondta, hogy a gyerekeknk így lesz a legjobb, nekik meg azt, hogy sok a munkája, meg, hogy nem tartom be a megállapodást. A megállapodásában van szabályozva a láthatás, de ő nem él vele.


Van értelme valamit tenni?


2013. jún. 1. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
A láthatás az apa joga, és nem a kötelessége.
2013. jún. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Elég undorító. Majd ha Te sem foglalkoznál velük, akkor nem tudom, mi lenne. Hogy képes a saját gyerekeit ennyire lesz.rni valaki? Nem veled cseszik ki, hanem velük.
2013. jún. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Itt most nem az apát kell savazni, hanem válaszolni a kérdére:

Ki mit tenne? Semmit. Nem lehet mit tenni.

2013. jún. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Pedig savazni fogják, mert az ilyet savazni is kell.
2013. jún. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz mit tenni, a törvény szerint valóban jog, és nem kötelesség a láthatás. Az egyetlen, amire a törvény kötelezi, a tartásdíj fizetése. Nem tudom, mennyi idősek a gyerekek, de hamarabb "elfelejtik" az apjukat, ha legalább te nem hozod fel feleslegesen a témát, nem szidod őt előttük. Ha rákérdeznek, akkor meg annyit mondj, hogy "apa sokat dolgozik, nem ér rá". A legrosszabb, amit egy gyerekkel tehetsz, ha bármilyen módon a másik szülő ellen uszítod. Legjobb lenne találnod egy pasit, aki pótolja őt mindannyiótok számára.
2013. jún. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%
Tényleg undorító, nem értem az ilyen férgeket. Minek kell gyereket csinálni, ha utána nem érdekli őket?:(
2013. jún. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Amikor megjelenik, néhány napig hatása alatt vannak a gyerekek, ez már egyre rövidül ez az idő. Ő azóta újra megházasodott..Nekem is van kapcsolatom és szereti is a gyerekeimet és a gyerekek is szeretik Őt.


De az apa az mindig apa marad, és az ő élete amiről semmit sem tudnak, azt jótékony homály fedi, ami nagyon vonzó.

2013. jún. 1. 21:17
 8/8 anonim ***** válasza:
#4, akkor csak savazzad. Az apuka majd biztos idejön, elolvassa a kérdést, magára ismer, elolvassa, amit te kommentelsz, és elszégyelli magát...
2013. jún. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!