Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mamának milyen láthatási...

A mamának milyen láthatási jogai vannak?

Figyelt kérdés
Próbáltam utána keresni de semmit nem találtam. A gyerek anyukájának anyukája.
2013. márc. 15. 22:10
 1/8 A kérdező kommentje:
Milyen joga van látni a gyereket ha tiltja az anya?
2013. márc. 15. 22:13
 2/8 A kérdező kommentje:
Most olvastam hogy a gyerek anyukájának a testvérének is van joga. Igaz ez? Erről mit tudtok?
2013. márc. 15. 22:15
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyszülői láthatási jogként keresd.


"A gyermekkel való kapcsolattartásra a szülőkön kívül jogosult még a nagyszülő, a nagykorú testvér, továbbá - ha a szülő és a nagyszülő nem él, illetőleg a kapcsolattartásban tartósan akadályozva van, vagy kapcsolattartási jogát önhibájából nem gyakorolja - a gyermek szülőjének testvére, valamint szülőjének házastársa is jogosult, de ezek az eljárások nem bírósági, hanem gyámhivatali hatáskörbe tartoznak."

Ez állítólag innen van: 149/1997. (IX. 10.) Korm. rendelet

2013. márc. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Három testvérem van. Az egyik eltűnt az 5 éves lányával mert nem tetszett neki valami. Anyum nem tesz semmit (Lehet hogy ő tud valamit). Én nagyon szeretném látni a gyereket. Hova kell mennem? Mennyi esélyem van hogy látni fogom a gyereket? És ha tesóm akadályozza a láthatást akkor mi fog történni?
2013. márc. 15. 22:21
 5/8 anonim ***** válasza:

"gyámhivatali hatáskörbe tartoznak."


Gyámhivatalba kell menni, egy próbát megér.

2013. márc. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És hogy megy ez az egész intézése? Kell valami papírt kitölteni? Miket kérdeznek? Az baj ha nem tudom hogy jelenleg hol élnek?
2013. márc. 15. 22:37
 7/8 anonim ***** válasza:
Pontosan nem tudom, hogy működik, de minden városban van ingyenes jogi segítség. Keresd meg hol van a te városodban és ott segítenek.
2013. márc. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Remélem végre sikerülni fog látnom.
2013. márc. 15. 22:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!