Fel fogom dolgozni?

Figyelt kérdés

Anyukámmal nagyon megromlott a viszonyom. Biztos, hogy én is hibás vagyok ebben. Mielőtt megfogantam volna, erősen dohányzott fiatal korától kezdve. Bár abbahagyta, amikor kiderült a terhesség (én akkor már éltem), de nagyon nehezen hoztak össze, nyilván emiatt is. Állítása szerint annyira szeretett volna engem, hogy el sem tudja mondani.. Sosem leszek anya, de ezt ezek tükrében nem tudom elhinni. Véleményem szerint, ha szeretnék gyereket, akkor jóval a terhesség előtt leteszem a cigarettát.


A dohányzás a szoptatás után visszatért. Pénzünk alig volt, de cigire mindig jutott. Szüleim kapcsolata szörnyű volt, állandóan veszekedtek, kiabáltak, el nem váltak, gondolom, hogy ne sérüljek (szerintem jobb lett volna).


Próbáltam jól tanulni, többé-kevésbé sikerrel, nem voltak szenvedélyeim, nem ittam, nem dohányoztam, nem drogoztam,soha nem "lejmoltam", csak szerettem volna "átlagos", normális életet. A cigi maradt, ha felhoztam, hogy drága, el lettem küldve a sunyiba.


Már elköltöztem otthonról, de úgy gondolom, hogy ezek miatt nekem soha nem lesz majd családom, nem szeretnék ilyen szülő lenni...


Gábor


2013. jún. 1. 13:49
 1/8 SzilKa ***** válasza:
100%

Pedig ha tudod, mit csinalnal maskepp, igazan nincs akadalya egy sajat csaladnak...

Az en szuleim is folyton balheztak, megis normalis, bekes csaladot tudtunk alapitani a ferjemmel, a vitaink (ha vannak) sosem fajulnak veszekedesse.

Egesz biztosan talalsz majd egy lanyt, akivel a szerelem mindent "felulir".

2013. jún. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, nem leszel ilyen, hiszen előtted volt a rossz példa és te rájöttél, hogy az nem helyes életvitel. Te magad nem dohányzol, nem iszol. A te gyermekeidnek jobb lesz :)
2013. jún. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jól értem, hogy felnőttként azon pörögsz, hogy anyád akkor tette le a cigit, amikor kiderült, hogy terhes és nem előtte X hónappal?
2013. jún. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Pintér Marianna válasza:
100%
Nekem rettenetes gyerekkorom volt, anyám nem akart, s mindent elkövetett, hogy elvetéljen velem, de ugye nem sikerült. Gyerekként nagyon sok brutalitást átéltem. Most van egy kisfiam (igaz, egyedül nevelem) de tudván, hogy mit nem jó, ha teszek a gyerekemmel, mert tudom, milyen azt érezni, s átélni, nem teszem a gyerekemmel. Nagyon szeretem a gyermekemet, s hidd el, mindannak a tapasztalatnak a birtokában, amiben vagy, biztosan nagyon szuper apa leszel. Kívánom Neked, hogy legyen egy csodás családod. Ajánlok egy könyvet, amit most olvasok, segít feldolgozni a történteket: Susan Forward : Mérgező szülők
2013. jún. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is kezdem elveszíteni a házasságba vetett hitemet, a szüleim elváltak, ment a veszekedés, ellenuszítás...szerencsére ezek után még hittem a házasságban, láttam a nagyszüleim esküvői fotóit, ahol örömtől csillogó szemmel néztek a kamerába, a mai napig házasok, kitartanak...adtam egy esélyt a dolognak, férjhez mentem én is, boldogan, ám úgy látszik, nem fog örökké tartani, nem adok neki sok időt....ennyit a házasságról:( persze érdemes próbálkozni, akik boldogságra születtek, azoknak összejöhet!:) én már belenyugodtam, hogy sosem leszek igazán boldog, és magányosan, nyomorultan fogok elhalálozni, úgy, hogy végig szenvedtem x évet a nagy semmire....
2013. jún. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Fel. Az én szüleim alkoholisták voltak mindketten, én pedig soha életemben nem ittam egy korty alkoholt, szilveszterkor sem, bulik alatt sem, soha. Engem rendszeresen ütöttek-vertek, én soha egy pofont sem adtam a kislányomnak. Nem simán, de túl lehet lépni minden elszenvedett igazságtalanságon, amit veled megtettek, a tényen, hogy a nikotin(alkohol, drog, akármi) függőség erősebb volt, mint az anyai ösztön. Csak engedd el a dühödet, ne várd, hogy megváltozzanak, vagy pláne, hogy belássák, mennyit hibáztak. Te majd akaratlanul is el fogod kerülni azokat a viselkedésmintákat, amikkel neked annyi fàjdalmat okoztak.
2013. jún. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 kelta válasza:
Osztom az előttem szólok véleményét. Attól mert a szüleid ilyenek (ne haragudj nem megbántani akarlak) az nem azt jelenti hogy te is ilyen leszel. Pont a negatív tapasztalataid miatt te meg fogod mutatni hogy te jobb vagy ennél. Az én vér szerinti apám is sokat ivott és a zenei szakmája miatt sokat el is tűnt annó úgymond otthonról de nem lettem alkoholista és nem megyek félre
2013. jún. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tetris ***** válasza:

Gábor Szivem! Az, hogy a szüleid így éltek, egyáltalán nem jelenti azt, hogy neked is így kell majd élned. Láttad, érezted, hogy neked ez a felállás mennyire nem jó, ezért tudatosan törekedni fogsz majd arra, hogy te semmiképpen se legyél ilyen házastárs, és majd szülő.

Gáborkám! A negatív példa is csak példa. Kiválóan megmutatja, hogy milyen az, amilyen semmiképpen sem szeretnél lenni.

Ha másra nem is, de erre jó volt az a tapasztalat, amit gyermekként megéltél. Mindenesetre jó mély nyomot hagyott benned, és ez így is van rendjén.

Igenis meg fogsz nősülni, és igenis lesznek gyermekeid, és biztos vagyok abban, hogy te sokkal jobb édesapa, és házastárs leszel, mint amilyenek a szüleid voltak.

Minden jót és szépet kívánok neked!

2013. jún. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!