Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Mindjárt sírok

Mit csináljak? Mindjárt sírok

Figyelt kérdés

Felvettek egy iskolába egy két tannyelvű osztályba. Csakhogy ma felhívta az igazgató az anyámat és elnézést kért, mert tévedés történt, ugyanis megtudták, hogy én németes voltam egész általános iskolában és legalább egy alapszintű angol tudásomnak lenni kéne, hogy az angolos két tannyelvűben lehessek és mondta, hogy ha szeptemberig mondjuk járnék angol tanárhoz vagy ilyesmi, meg tudnánk oldani, erre az anyám leállt ott magyarázni, hogy nem dehogyis, én biztos nem tudok annyit megtanulni nyári szünet alatt meg amúgy se fizetné ki nekem.

Az egyik az, hogy azt a pár ezer Ft-ot miért sajnálja rám költeni?? Nem veszi észre, hogy a továbbtanulásom, az ÉLETEM függ ettől??

A másik meg az, hogy itt van baßzameg, a családban mindenki megmondta anyámnak még elsőben, amikor el kellett dönteni, milyen nyelvet fogunk tanulni, hogy ne németre írasson be, mert az angollal többre megyek, de neeeem, szerinte a német nyelvvel többre megyek, a nagy f.szt.

És most az anyám miatt lehet, hogy nem is fognak felvenni.

Mit csináljak?? Én mondtam neki, hogy de nyáriszünetben tanulhatnék angolt, az alsós tanárunk fia is németes volt és amikor elment gimnáziumba, szintén egy angol két tannyelvű osztályba, nyári szünetben angolt tanult és felzárkózott a többiekhez, akkor ez nekem is sikerülne, de nem engedi.

Mit csináljak?


2013. máj. 30. 17:33
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
*hasztalan
2013. máj. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat :) akik meg meg mindig nem hiszik el, hat igy jartatok, most nem ertem, miert kell azt feltetelezni, hogy kamuzok, attol meg, hogy veletek nem tortent ilyen, velem meg tortenhet. Az ofonkrol meg annyit, hogy bagyivbol leszar minket, utalja az egesz osztalyt, nem is csodalom, ha nem nezte at a jelentkezesi lapjainkat. Ha annyira erdekelne, most nem lenne 2 olyan ember sem az osztalyban, akiket sehova se vettek fel, mert ha foglalkozna velunk, szerintem eszrevette volna es szolt volna erte, hogy a 2-es tanulo miert a varos egyik legerosebb gimnaziumat irja be..
2013. máj. 30. 20:59
 33/38 anonim ***** válasza:

nincs olyan, hogy valakit sehova nem vesznek fel, minden városban van kijelölt iskola, aki egyik általa megjelölt iskolába sem nyer felvételt, azt a kijelölt iskola köteles felvenni.

Szóval kizárt, hogy két osztálytársad nem kerül be.


Honnan tudta meg az iskola, hogy nem tudsz angolul?

2013. máj. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%
Angol felvételi nem volt? Bocs az offért, de én még nem találkoztam olyan nyelvi osztállyal, ahova nem kellett volna az adott nyelven felvételiztetni.
2013. máj. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:

Marmint ugy ertem oda nem vettek fel, amiket beirt

es nem volt szobeli egyaltalan

2013. máj. 30. 22:04
 36/38 anonim ***** válasza:
A kéttannyelvűkben szokott lenni a gólyáknak nyári nyelvtanfolyam, direkt felzárkóztató. Van ahol van nulladik év is, ahol a nulláról megtanítanak adott nyelven. Szerintem mondd meg anyádnak, hogy úgy érzed képes vagy megtanulni angolul annyira, hogy elkezd a gimnáziumot, ehhez elég csak ritkán járni tanárhoz, mert magát a nyelvet azt tanulhatod otthon is magadtól. Rengeteg anyag van az interneten. Néha azért jól jön egy tanár, de ha havonta egyszer-kétszer jársz az maximum 4000 forint havonta. ennyit áldozhatna rád anyukád, most nem azért. Viszont azt el kell mondanom, mert én is kéttannyelvűs voltam, hogy nem lesz könnyű dolgod. Sokkal többet kell majd tanulnod, mert az osztálytársaid mind olyanok lesznek, akik legalább 4 éve, de lehet 8-10 éve is intenzíven tanulták a nyelvet. Olyanok, akik külföldön: Amerikában, Angliában, Írországban stb. éltek sokat, angol közegben. Számits rá, hogy az első éved azzal fog eltelni, hoyg szavakat és kifejezéseket magolsz éjjel nappal, hogy a felét sem érted annak, amit töriből vagy fizikából mondanak, stb. Szóval tuti, hogy nem lesz könnyű dolgod. De ha rendesen tanulsz, meg lesz a gyümölcse,. nekem is volt olyan osztálytársam, aki anno németes volt, és csak a nyáron tanult meg annyira angolul, hogy elkezdhette a gimit. Szóval van remény, csak meg kell dolgozni érte. :) Hajrá, ne add fel! És beszélj az igazgatóval, hogy mindenképpen oda akarsz menni, és ezért sokat tanulsz.
2013. máj. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

Angolul eléggé könnyen meg lehet tanulni tanár nélkül,akár otthon is!

Először is ogsz egy szótárt,megtanulod a szavakat! A Googel segít a kiejtésben,de ha megtanulod a fonetikai jeleket,úgy még könnyebb! Keresel egy 1. osztályos angol könyvet,és nekiálsz feldolgozni. A legtöbb könyvben nagyon jól elmagyaráznak mindent,pláne itt is tudsz kérdezni,a megfelelő témakörben! Ha már van egy kis alap,amire építhetsz,akkor kezd el nézni meséket angolul,angol felirattal,és olvass egyszerűbb gyerekkönyveket,szótárazz,stb.

Sok sikert!

2013. máj. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:

Koszonom a segitseget :)

Amugy en is ugy tudtam eddig, hogy a 0. evben megtanitanak az adott nyelven, ezesetben angolul, mert 5 evfolyamos meg az iskola oldalan is megneztem az orarendet es a mostani 9.-eseknek szinte csak angol orajuk van, es azt hittem, ha ennyi angoluk van, biztos elolrol kezdik

2013. jún. 1. 08:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!