Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Mindjárt sírok

Mit csináljak? Mindjárt sírok

Figyelt kérdés

Felvettek egy iskolába egy két tannyelvű osztályba. Csakhogy ma felhívta az igazgató az anyámat és elnézést kért, mert tévedés történt, ugyanis megtudták, hogy én németes voltam egész általános iskolában és legalább egy alapszintű angol tudásomnak lenni kéne, hogy az angolos két tannyelvűben lehessek és mondta, hogy ha szeptemberig mondjuk járnék angol tanárhoz vagy ilyesmi, meg tudnánk oldani, erre az anyám leállt ott magyarázni, hogy nem dehogyis, én biztos nem tudok annyit megtanulni nyári szünet alatt meg amúgy se fizetné ki nekem.

Az egyik az, hogy azt a pár ezer Ft-ot miért sajnálja rám költeni?? Nem veszi észre, hogy a továbbtanulásom, az ÉLETEM függ ettől??

A másik meg az, hogy itt van baßzameg, a családban mindenki megmondta anyámnak még elsőben, amikor el kellett dönteni, milyen nyelvet fogunk tanulni, hogy ne németre írasson be, mert az angollal többre megyek, de neeeem, szerinte a német nyelvvel többre megyek, a nagy f.szt.

És most az anyám miatt lehet, hogy nem is fognak felvenni.

Mit csináljak?? Én mondtam neki, hogy de nyáriszünetben tanulhatnék angolt, az alsós tanárunk fia is németes volt és amikor elment gimnáziumba, szintén egy angol két tannyelvű osztályba, nyári szünetben angolt tanult és felzárkózott a többiekhez, akkor ez nekem is sikerülne, de nem engedi.

Mit csináljak?


2013. máj. 30. 17:33
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:
:( Miért ilyen szar az életem? Már épp kezdtem reménykedni, hogy legalább ha a szüleimnek nem sikerült, nekem lesz egy jó állásom felnőtt koromban, de nem, most már nem fognak oda felvenni és sose lesz egy jó állásom se és egy csövesként fogom az utcán végezni :( Mivel érdemeltem ezt ki? Mivel??
2013. máj. 30. 17:51
 12/38 anonim ***** válasza:
89%
Először is nyugi, ne ettől függ az ÉLETED...másrészt, tényleg nem kell hozzá angol tanár. én anno a németet tanultam meg az angol után középszintre teljesen egyedül. annyi angol cucc van fent a neten, nem is egy nehéz nyelv, 3 hónap alatt ha szorgalmas vagy alapfokra simán megtanulod.
2013. máj. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
83%
Azért ne dramatizáld túl. A jó meló nem a szakközépiskolán múlik. Az a lényeg, hogy utána milyen szakmát választasz vagy milyen egyetemre mész. A leendő munkáltatódat nem fogja érdekelni, hogy milyen szakközépbe jártál. Én egy legalja szakközépbe jártam, aztán felvettek az egyetemre és most tök jó állásom van.
2013. máj. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
74%
Édes istenem, ne legyél már ennyire elkeseredve!! EZ csak egy gimnázium! még szakmát sem kapsz a végén...az lényeg hogy legyen egy jó érettségid, és menj tovább tanulni. Majd ha mész állásinterúra azt fogják kérdezni, hogy melyik egyetemre jártál, senkit nem fog érdekelni a gimnázium. Sőt, igazából ha én újrakezdhetném, nem is mennék gimnáziumba,se egyetemre, inkább szakmát tanulnék, többet is akát.
2013. máj. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat :)

Esetleg tudnátok olyan oldalt linkelni, ahol tényleg jól elmagyarázzák és lehetőleg ingyenes? Csak mert régebben nézegettem ilyen oldalakat, de ami még jónak is tűnt, kiderült, hogy fizetős :|

2013. máj. 30. 17:54
 16/38 anonim ***** válasza:
87%

Bocsánat, de ebből egy szót sem hiszek el.

Egyrészt tudniuk kellett a felvétel előtt, milyen nyelvet tanulsz, hiszen a jegyeid között német volt feltüntetve. Továbbá ha előírás az angol valamilyen szintű ismerete, akkor annak ott kellett lenni a tájékoztatóban. Ha ott volt, nem engedte volna az általános iskolád, hogy ide jelentkezz; ha nem volt ott, akkor meg most nem szólna az iskola, hogy kell... (de mondom, már azt sem hiszem, hogy ezzel telefonálnak...)

2013. máj. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
83%

Én elhiszem, mert a legjobb barátnőmmel pontosan ugyanez történt, a sulikezdésig és közben is iszonyú kemény munka várt rá, hogy behozza a lemaradását... Anyukádnak egyébként igaza volt a némettel, az angolt könnyű megtanulni, a némethez felnőtt fejjel sokkal több energia kell, mert nem folyik a csapból is szóval szerintem csak ne hanyagold el a némettudásodat.


22N

2013. máj. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
53%
2013. máj. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
76%

ne add fel, egy nyár alatt fel lehet készülni :)


én is ezt csináltam, igaz én alapfokról kb középfokra

2013. máj. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
61%
Igen, ez érdekes dolog. Mit jelent az, hogy megtudták az új iskoládban, hogy csak egy nyelvű vagy, meg telefonon felhívták az anyukádat...Sztem ezek a dolgok nem így zajlanak. Különben milyen tanuló vagy, hogy egy nyáron letudj vizsgázni? És már eddig is tanulhattál volna...
2013. máj. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!