Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Mindjárt sírok

Mit csináljak? Mindjárt sírok

Figyelt kérdés

Felvettek egy iskolába egy két tannyelvű osztályba. Csakhogy ma felhívta az igazgató az anyámat és elnézést kért, mert tévedés történt, ugyanis megtudták, hogy én németes voltam egész általános iskolában és legalább egy alapszintű angol tudásomnak lenni kéne, hogy az angolos két tannyelvűben lehessek és mondta, hogy ha szeptemberig mondjuk járnék angol tanárhoz vagy ilyesmi, meg tudnánk oldani, erre az anyám leállt ott magyarázni, hogy nem dehogyis, én biztos nem tudok annyit megtanulni nyári szünet alatt meg amúgy se fizetné ki nekem.

Az egyik az, hogy azt a pár ezer Ft-ot miért sajnálja rám költeni?? Nem veszi észre, hogy a továbbtanulásom, az ÉLETEM függ ettől??

A másik meg az, hogy itt van baßzameg, a családban mindenki megmondta anyámnak még elsőben, amikor el kellett dönteni, milyen nyelvet fogunk tanulni, hogy ne németre írasson be, mert az angollal többre megyek, de neeeem, szerinte a német nyelvvel többre megyek, a nagy f.szt.

És most az anyám miatt lehet, hogy nem is fognak felvenni.

Mit csináljak?? Én mondtam neki, hogy de nyáriszünetben tanulhatnék angolt, az alsós tanárunk fia is németes volt és amikor elment gimnáziumba, szintén egy angol két tannyelvű osztályba, nyári szünetben angolt tanult és felzárkózott a többiekhez, akkor ez nekem is sikerülne, de nem engedi.

Mit csináljak?


2013. máj. 30. 17:33
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

Elolvastam.Elég nehéz dolognak tűnik.Nekem is volt hasonló helyzetem (csak másik nyelvvel,anyanyelvi szülővel ráadásul).

Amúgy én ezt hülyeségnek tartom.Vagyis hogy nem engedi.Hisz nagyon hasznos az angol.Szinte nélkülözhetetlen.

A német is hasznos (nem is kicsit,pláne Mo-n.)De ettől függetlenül az angol nagyon kéne.Hogy tudd.

Szerintem meg nem kellett volna anyádnak ezt így csinálni.Ha van hozzá szorgalmad,tényleg haladhatsz gyorsan.Nyáron ráadásul időd is lenne.Amúgy szerintem az a megoldás,ha beiratkoznál (vagyis végleg) angolra,és második nyelvnek meg akkor vedd fel a németet.És akkor azt is tanulnád.

2013. máj. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
62%
a duolingo.com elég jó, csak nem tudom, hogy tanít-e németről angolt... azt a nyelvet amit már alapból tudsz, eléggé megerőszakolja, hogy megértsd a másikat, de amit tanít az nem hibás.
2013. máj. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
16%

Hali



Alap szintű tudást csak akkor tudsz összeszedni ,ha folyamatosan angol közegben vagy ráadásul tanárhoz is jársz meg magadat is igyekszel képezni.


A német nyelv nem rossz ,de a baj az ,hogy a németeken kívül nem beszélik sehol. Az angol az a nyelv ami könnyű így szinte mindenhol beszélik valamilyen szinten. Sajnos anyud nem látta ezt be így lehet tényleg te iszod a levét meg.

Én a helyedben bemennék az igazgatóhoz és elmondanám ami történt majd elkezdenél tanulni egyedül angolt. Google fordító ki tudja mondani a szavakat így a kiejtést megtámadhatatlan. Sokat kell hallgatni angol szöveget mondjuk zenét ott ,ha utánzod a szöveget a kiejtés ragadós. a nyelvtan sajnos seggelős meg a szavak is. SOK SIKERT!!!

2013. máj. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
83%

Ne hidd azt, hogy angolul csak kéttannyelvűben tudsz rendesen megtanulni. Nálunk a városban van egy németes, de a gimnázium ahova én járok (ország egyik legerősebbje) jobban tud a nagy része németül, mint ott. Hozzáállás kérdése. Ha anyukád nem akar pénzt kiadni külön tanárra, ami egyébként nem pár ezer forint, ugyanis hetente kb. 4000 Ft.

Nem mész többre feltétlenül angollal. Nyugat-Magyarországon élek, apám révén több gyárigazgatót ismerek, vezetőpozícióban lévőket és mind németül beszélnek, egyetlen egy angolul.

Ne keseredj el, bár tudom ennyi idősen.. :)

2013. máj. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
87%

Nyolcadikos osztályfőnökként én is kételkedem.

Minden lapot ötször átnézünk, nem engedünk diákot olyan helyre jelentkezni, ahol nem felel meg a feltételeknek.

Ez egészen biztosan nem teljesen így történt, ahogy leírod.

2013. máj. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


+Livemocha:itt anyanyelviek javítják a feladataidat.Vannak írásbeli és szóbeli feladatok is.Te is segíthetsz a többieknek tanulni magyart és németet is mondjuk.


Remélem segítettem :)

Sok sikert.

Amúgy,fent livemochan is ,ha ott valamit nem értesz,kérdezhetsz.Ha tudok,válaszolok.Meg úgy általában ha angolból szeretnél valamit,szerintem segíthetek.

2013. máj. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%

Általánosban én is németet tanultam, de gyűlöltem. Amikor felvettek gimnáziumba, ki kellett tölteni egy űrlapot, hogy milyen nyelvre jelentkezünk. Angolból csak haladó indult, szülő nem volt a közelben. Bejelöltem és lapítottam. Egy-két hét után feltűnt a tanárnak, hogy nem tudok angolul, az igazgatóiban kötöttem ki.

Ott könyörögtem egy sort, hogy adjanak fél év haladékot, behozom a többieket - ha nem, átrakhatnak a németes csoportba.


Bevásároltam nyelvtant magyarázó könyveket, szótárat és újságokat. Egész nap felettük ültem, ha valamit nem értettem, addig kerestem, amíg meg nem találtam.


Második év végén elsőként az évfolyamból felsőfokút tettem sikeresen. Azóta anyagilag is számos alkalommal profitáltam belőle - fordítottam, tolmácsoltam, angol tanítottam, a jelenlegi munkahelyemen is sokat jelentett az angol tudásom.


Meg lehet tanulni egy nyár alatt, de nagyon eltökéltnek kell lenned és nem kifogást keresni, hanem széttúrni a netet anyagokért és tanulni éjjel-nappal. Nem kell hozzá tanár, nekem sem volt.

2013. máj. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
74%
Hova a búbűnatos francba tűnt el a válaszom? Én voltam az 1 és most nincs sehol.
2013. máj. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
74%
Rosetta Stone nevű programot töltsd le és az jobb, mint egy angoltanár, remekül lehet vele nyelveket tanulni. Beszéltet, írat angolul, tényleg nem kell tanár hozzá.
2013. máj. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
Ne ess kétségbe ettől még azt kezdesz az életeddel amit szeretnél. Bőven van még időd megtanulni angolul. Középiskolában is tanulhatsz angolt anélkül, hogy kéttannyelvűbe mennél. Ugyanúgy leteheted majd a nyelvvizsgát. Az angollal pedig valóban többre mész de a német se asztalan. Én is németet tanulok. Középiskolában pedig németet és angolt is fogok egyszerre. Egyébként szerintem simán meg tudtad volna tanulni a nyáron amit "illik" tudni, anyukád alábecsül téged. Szerintem nem sokat számít, hogy általánosban mi volt, persze rengeteg dolgot kell tudnod de sok mindent úgyis át fogtok venni mégegyszer.
2013. máj. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!