Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha a kissebik...

Mit tegyek ha a kissebik gyerekem nem akarja látni az apját?

Figyelt kérdés
kissebik lányom nem akarja látni az apját de a biróság szerint minden második hétvégét vele kéne tölteni...Ilyenkor a lányom köteles elmenni ha nem akar akkoris?

2013. máj. 25. 23:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
30%

Az apának jóga van a gyereket látni, elvinni, és a te dolgod a gyerekkel ezt megértetni. A te felelősséged, hogy a gyerek igenis menjen. Egy eset lehet kivétel, ha részeg és bántja a gyereket!

De amúgy ne egy gyerek hisztije döntse már ezt el!

40/N

2013. máj. 26. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

ól függ miért nem akar. Ha csak hiszti, akkor meg kell vele beszélni, hogy nem szabad. Ha van valami a háttérben, akkor meg cselekedni kell.

Apám rengeteget ivott, munkanélküli lett, nagymamámnál lakott, én két hete mentem. Engem is vert, nagymamám is, sokszor nagyon semmiségekért bántott. Rettegtem tőle. Máskor meg tök normális volt.

Aztán 11 éves koromban elhunyt szívrohamban, akkor már másfél éve nem láttam. 7 év után is ramaty érzés.

2013. máj. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
76%
szerintem ha apuka és anyuka is kellő toleranciával áll a kérdéshez meg fog oldodni...anyuka és apuka beszélgessen sokat a gyerekkel,apuka türelmes legyen anyuka pedig ne hangolja a gyerek ellen....nálunk ez megoldotott...egyébként tényleg normális reakció a gyerek részéről hiszen elváltak a szülei ,a megbántottságának ad igy kifejezést,ennek általában a távollévő szülő a szenvedője...de megoldható helyzet
2013. máj. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Koteles elmenni, igen. Ha komoly indok van ra, amiért nem akar menni - a nincs kedvem/unatkozik nála/ nincs számítógépe tipusú indok nem ilyen- akkor te, mint gondozó szulo kérheted a láthatas megváltoztatását. Ilyenkor - ha a masik szulo nem egyezik bele- pszichologust kérnek fel, hogy értékelje a helyzetet es az eredmény ismeretében döntenek.
2013. máj. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Miért nem akar menni?

Jó lenne ha a kérdező esetleg válaszolna is nekünk, ő nyitotta a kérdést nem mi.

2013. máj. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Biztosan azért nem akarja, mert nem kötődik hozzá annyira. Nyilván kicsi még, és a kéthetente való látogatás nem kedvez a szeretet kialakulásának.

Pont ezért kell mindig mennie, hogy legyen esélye kialakulni. Nem kedv kérdése, egy kisgyerek még nem tudja mi a jó neki hosszútávon, ellenben vannak feladatai, kötelességei, ehhez jobb, ha hozzászokik, ilyen pl. akár egy sima rendrakás, de az apával együtt töltött idő is, mennie kell, és kész.

2013. máj. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!