Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy beszéljem rá apámat,...

Hogy beszéljem rá apámat, hogy ne menjen le egy 30 méteres kútba?

Figyelt kérdés

Apám szokott kutakat tisztítani. Már régen csinálta utoljára és akkor is "csak" tízen pár méteresbe volt. Most van egy ismerőse, aki ki akarja szivattyúzni a kútját és megkérte apámat, hogy tisztítsa ki. Már többször úgy volt, hogy sikerül de nem jött össze, aminek én nagyon örültem. Nekem az olyan, mintha egy "jel" lenne, hogy ennyiszer közbejött valami. Nagyon féltem apámat, mély az a kút, visszaejthetik őt vagy bármi mást és azért ott nem lehet félreugrani. Ráadásul ilyen mély kútba ki tudja milyen alul a légnyomás. Lehet, hogy pár perc után el is ájulna(vagy ez már csak az agyszüleményem?)

Nem szeretném, hogy baja legyen, nekem csak ő van. Nincsenek se tesóim sem anyám.

Mondtam már neki, hogy ne menjen le mert veszélyes, mindennap megkérem rá, de azt mondja, hogy nem lesz gond és hogy kell a pénz (mert jól fizet). Felajánlottam neki, hogy ha találok munkát majd én kifizetem neki azt a pénzt de nem nem. Nekem sokkal többet ér az apám mint az a szaros pénz amit kap. És ha nem jön élve fel? Megéri 10-20ezerért? Nem.

Mit javasoltok? Mit mondjak neki? Hogy vegyem rá, hogy ne csinálja meg? Tényleg nagyon féltem.

Köszönöm előre!

16L


2013. máj. 25. 17:19
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Csináltad már? Gondolom nem, addig meg ne vonj le következtetést. Felnőtt emberről van szó tudatában van azzal amit elvállal, 30 méter az nem olyan vészes még, és gondolom a visszaejtés is valótlan mert nem kontárok lehetnek akik elkezdik a munkát


Mire Te találsz munkát, addig Ő 20 ilyen lyukat kipucol :)

20/F

2013. máj. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%

30 méter az tényleg sok... Mint egy tízemeletes ház...


Hát, én sem engedném a helyedben.


38n

2013. máj. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

2 ember 2 eltérő válasz..:)

Nem szeretném, ha lemenne. Féltem.

2013. máj. 25. 17:42
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Hatodikon lakom de nem szoktam elájulni a liftben.. Sőt vannak felhőkarcolók is. Nem lesz semmi baja, ne parázd túl, gondolom szépen leeresztik meg felhúzzák majd. Meg hát gondolom van biztosító kötél hogy ne tudjon leesni.
2013. máj. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
26%
Keress egy másik kúttisztítót és ajánld be az ismerősödnek.
2013. máj. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%

milyen nemes dolog egy 16 éves lánytól, h ennyire szereti az apukáját és aggódik érte :) komolyan, jó ezt látni.

gondolom ilyen mélyre csak hevederrel, biztosítókötéllel engednek le embereket. ha mindez megvan, akkor nyugodj meg, bár tudom, h ez nem könnyű...

nézz utána, h mivel segíthetnél neki, h még nagyobb biztonságban legyen.

2013. máj. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Sajnos apu tántoríthatatlan. Mást nem tehetek, csak hogy izgulok érte.

2013. máj. 26. 10:33
 8/9 Kozel22 válasza:

Elég valószínűtlen hogy ráejtenek valamit, majd vesz fel sisakot. A kutaknak betongyűrűs megtámasztása van, tehát beomlani nem fog.Levegő van :) Nem a mélység a lényeg, mindegy hogy 10 vagy 30 méter, csak az oda-vissza út hosszabb :D

Amúgy tényleg aranyos hogy így aggódsz,de felesleges.

22F

2013. máj. 27. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

Ő is ezeket mondja, de akkor is, nekem rémisztő 30 méteres kútba lemenni.

2013. máj. 27. 14:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!