én tartsam el apámat?

Figyelt kérdés

Komolyan elgondolkoztam azon, hogy apámnak valamilyen mentális betegsège lehet.


2007 óta nem dolgozik, csak nèha elmegy külföldre autót behozni ismerőseinek, vagy nyáron elmegy 2-3 hétig dinnyèt àrulni. Semmilyen vègzettsège nincs. Kamionos volt, egy ismerőse csinàlt helyet neki.


Nem dolgozik. Itthon fekszik egész nap, csak internetezik. Karácsony utàn megìgérte, hogy januárban elmegy dolgozni. Természetesen a helyzet vàltozatlan.


Apám egy rokonàval sem tartja a kapcsolatot. Anya apjàt rèszegen megverte kb. 10 éve, màr velük sem tartja a kapcsolatot. A helyzet 'tisztázódott' azóta, de a nagyszüleim nem szeretik őt.


11 ève egy ismerőse albèrletèben lakunk. 2010-ben majdnem kitettek minket innen. Nem tudom, hogy fizeti apám az albérletet.


Anya tudta nélkül eladott egy autónkat, és 'elhányta' a lakásunkat egy rossz biznisze miatt, mondván, az az ő lakàsa, azt csinàl vele, amit akar. Van egy telkünk, aminek csak a fele az övé, màsik felébe anya apja adott pénzt. Erre is hitelt vett fel, mivel neki nincs fizetése, anya csepp, tanári fizetéséből vonjàk le a telek utáni pénzt (évek óta csak nő rajta a hitel). Nagyon kevés pènzt kap anya.


Apàm elvárja, hogy anya adja oda neki a hitelkártyáját (ha családip.-ot, vagy fizetést kap anya egyből vesszük le a pénzt és dugdossuk, mert elszedi). Van pofája apámnak anyának mondani, hogy az apjától kérjen pénzt. Csak ők segítenek ki minket a két nyugdíjból. Már nem ad neki senki kölcsönk.


Tőlem kér pénzt cigire. A csikkeket szívja az erkélyen. A suliból is kaptam pénzt, meg a nagyszüleimtől.


Elnèzi, hogy nincs itthon étel, nincsenek kifizetve a csekkek, stb.


Normàlis apám? Más is van ilyen helyzetben? Mit lehet tenni?


19l



2013. máj. 22. 18:27
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Az egyik dolog, amit tisztelek anyámban, az az volt, hogy ő mert lépni, és kidobni apámat. Igaz , mennünk nem volt hova, de megoldotta valahogy a dolgot és most valamivel jobb a helyzet.
2013. máj. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!