én tartsam el apámat?

Figyelt kérdés

Komolyan elgondolkoztam azon, hogy apámnak valamilyen mentális betegsège lehet.


2007 óta nem dolgozik, csak nèha elmegy külföldre autót behozni ismerőseinek, vagy nyáron elmegy 2-3 hétig dinnyèt àrulni. Semmilyen vègzettsège nincs. Kamionos volt, egy ismerőse csinàlt helyet neki.


Nem dolgozik. Itthon fekszik egész nap, csak internetezik. Karácsony utàn megìgérte, hogy januárban elmegy dolgozni. Természetesen a helyzet vàltozatlan.


Apám egy rokonàval sem tartja a kapcsolatot. Anya apjàt rèszegen megverte kb. 10 éve, màr velük sem tartja a kapcsolatot. A helyzet 'tisztázódott' azóta, de a nagyszüleim nem szeretik őt.


11 ève egy ismerőse albèrletèben lakunk. 2010-ben majdnem kitettek minket innen. Nem tudom, hogy fizeti apám az albérletet.


Anya tudta nélkül eladott egy autónkat, és 'elhányta' a lakásunkat egy rossz biznisze miatt, mondván, az az ő lakàsa, azt csinàl vele, amit akar. Van egy telkünk, aminek csak a fele az övé, màsik felébe anya apja adott pénzt. Erre is hitelt vett fel, mivel neki nincs fizetése, anya csepp, tanári fizetéséből vonjàk le a telek utáni pénzt (évek óta csak nő rajta a hitel). Nagyon kevés pènzt kap anya.


Apàm elvárja, hogy anya adja oda neki a hitelkártyáját (ha családip.-ot, vagy fizetést kap anya egyből vesszük le a pénzt és dugdossuk, mert elszedi). Van pofája apámnak anyának mondani, hogy az apjától kérjen pénzt. Csak ők segítenek ki minket a két nyugdíjból. Már nem ad neki senki kölcsönk.


Tőlem kér pénzt cigire. A csikkeket szívja az erkélyen. A suliból is kaptam pénzt, meg a nagyszüleimtől.


Elnèzi, hogy nincs itthon étel, nincsenek kifizetve a csekkek, stb.


Normàlis apám? Más is van ilyen helyzetben? Mit lehet tenni?


19l



2013. máj. 22. 18:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
73%
Szabaduljatok meg tőle. Rég meg kellett volna.
2013. máj. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
A kérdést nem értem?? A leirásodból nem te tartod el apádat. De elég gáz a helyzet. De sajnos ezt nem neked kell elintézni hanem anyudnak. Csak ő tehet ezügyben bármit is. Te elköltözhetsz max ennyit tehetsz. De amig anyud együtt akar élni vele addig semmit se tudsz tenni...
2013. máj. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
abból a pènzből, ami nàlam van / én kaptam. Pontatlanul fogalmaztam!
2013. máj. 22. 18:39
 4/21 anonim ***** válasza:
elköltözni nem tudsz?
2013. máj. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%

az elejét olvastam el, sajnos hogy várjuk el egy 40-50éves végzettség nélküli férfitől hogy munkát találjon mikor akinek végzettsége van és fiatal sem talál munkát.


ha te nem dolgozol hidd el nem fogod eltartani, ha mégis kér cigire ne adj hanem vegyél te kaját ha úgy látod hogy nincs étel hisz te sem nézheted.


Különben meg valahogy mégis felnevelkedtél, egy gyerek sok költséggel járt, nem csak anyukád nevelt egyedül fel.Tisztelet legyen apád felé mert nem sokáig él (lehet) és gondolkodj milyen amikor másnak nincs apja.

2013. máj. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Ma nem is szóltunk egymáshoz. Szinte sosen szoktunk. Szia-szia. Ennyi. Meg ha valamire megkér. Ennyi...
2013. máj. 22. 18:49
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Már rég meg lehetett volna oldani ezt a problémát, és nem is olyan bonyolult módon. Nem értem, hogy miért tűritek még mindig ezt, és nem rakjátok ki... nem értem, hogy most miért kell itt panaszkodni, ettől egyáltalán nem lesz jobb. Úgy látszik, hogy ugyanazt a mintát követitek, beletörődtök abba, ami van, ahogy éltek.
2013. máj. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

Hát nézd nagylány, nálunk ugyan apám dolgozik de a 120ezres fizetése sz*rba sincsen, mi saját panelban lakunk, de havonta a tetves cigije ha nem 30ezer ft-ra rúg akkor keveset is mondok.. minket ez borít ki, meglopott már engem is, tesómat is, anyu is dugja a pénzt meg inkább kártyával fizet nagyobb tételnél

Fater nem képes beosztani a fizetéséből egy összeget, leteszi az asztalra a fizetést, de naponta elszív kb féldoboz cigit


Ami a legszebb hogy Ő mondta, nem kér a fizetésemből semennyit, erre volt pofája cigire kérni 10e ft-ot, azt hiszed megadta? Úgy vettem vissza a pénzéből


Az ilyen ember a legaljasabb amit csinál, teljesen megutáltatja magát, anyu már mondta nekem hogy leszúrja vagy elválik tőle, de én meg nem tűrnék meg idegen embert a házba

20/F

2013. máj. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Szerintem az lenne a legjobb, ha Te és Anyukád a nagyszüleidhez költöztök. Anyukád beadja a válópert. Anyám a válás után összeismerkedett egy férfival, egy idő után nem akart a barátja dolgozni, anyám fizetéséből tartotta el, szerencsére nem lakott velünk stb. De ez nem volt számára elég. Amikor 14-15 éves lehettem a barátja megtudta, hogy iskolai szünidőben munkát vállalok házaknál, itt-ott, és pénzt kért kölcsön. De nem adtam neki! Anyámnak elmeséltem a dolgot, hogy le akart húzni pénzzel, másnap már ki is dobta. A volt barátjának a 12 év alatt 2év munkaviszonya volt. Jelenleg az édesanyja nyugdíjából és a munkanélküli segélyből él, több százezer Forinttal tartozik a banknak. Semmi szakképesítése nincs, sima 8 általánosa. Ez a férfi a mostani élettársát teljes mértékben kihasználja anyagilag. Nagyon buta a lány, így jó darabig ki is fogja használni. Mást nem igen tudok tanácsolni. Helyedben megkérdezném Apádat, hogy őszintén: mi célja van az életben?


26F

2013. máj. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

" de én meg nem tűrnék meg idegen embert a házba "


Talán tied a lakás? Nem a szüleidé? Semmi közöd hozzá, nem hogy "megtűrd".

2013. máj. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!