én tartsam el apámat?

Figyelt kérdés

Komolyan elgondolkoztam azon, hogy apámnak valamilyen mentális betegsège lehet.


2007 óta nem dolgozik, csak nèha elmegy külföldre autót behozni ismerőseinek, vagy nyáron elmegy 2-3 hétig dinnyèt àrulni. Semmilyen vègzettsège nincs. Kamionos volt, egy ismerőse csinàlt helyet neki.


Nem dolgozik. Itthon fekszik egész nap, csak internetezik. Karácsony utàn megìgérte, hogy januárban elmegy dolgozni. Természetesen a helyzet vàltozatlan.


Apám egy rokonàval sem tartja a kapcsolatot. Anya apjàt rèszegen megverte kb. 10 éve, màr velük sem tartja a kapcsolatot. A helyzet 'tisztázódott' azóta, de a nagyszüleim nem szeretik őt.


11 ève egy ismerőse albèrletèben lakunk. 2010-ben majdnem kitettek minket innen. Nem tudom, hogy fizeti apám az albérletet.


Anya tudta nélkül eladott egy autónkat, és 'elhányta' a lakásunkat egy rossz biznisze miatt, mondván, az az ő lakàsa, azt csinàl vele, amit akar. Van egy telkünk, aminek csak a fele az övé, màsik felébe anya apja adott pénzt. Erre is hitelt vett fel, mivel neki nincs fizetése, anya csepp, tanári fizetéséből vonjàk le a telek utáni pénzt (évek óta csak nő rajta a hitel). Nagyon kevés pènzt kap anya.


Apàm elvárja, hogy anya adja oda neki a hitelkártyáját (ha családip.-ot, vagy fizetést kap anya egyből vesszük le a pénzt és dugdossuk, mert elszedi). Van pofája apámnak anyának mondani, hogy az apjától kérjen pénzt. Csak ők segítenek ki minket a két nyugdíjból. Már nem ad neki senki kölcsönk.


Tőlem kér pénzt cigire. A csikkeket szívja az erkélyen. A suliból is kaptam pénzt, meg a nagyszüleimtől.


Elnèzi, hogy nincs itthon étel, nincsenek kifizetve a csekkek, stb.


Normàlis apám? Más is van ilyen helyzetben? Mit lehet tenni?


19l



2013. máj. 22. 18:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

10-es

Te ismered jobban anyámat vagy Én? Szerinted megtűrnék mégegyszer egy olyan embert a lakásban mint a mostani apám? Apu se volt mindig ilyen link, fiatalabb korában törtető volt csak most hülyült meg vénségére, amikor már szerinte "nem kell" hajtani a jólétért...


Amit meg írsz hogy nekem semmijogom nincsen, De nagyon is van, ugyanis nem vagyok tizenéves akinek kötelező bájologni mindenkivel, utána még engem ültetnének le mert összevertem az "új apukát"

2013. máj. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Tudod, ha nekem ilyen gyerekem lenne mint te vagy, aki ebben a helyzetben egyetlen egyszer is igy nyilatkozna a saját apjáról-önkezemmel ásnám el magam a föld alá. Amint látni lehet, anyukád nem remekelt a nevelésedben.
2013. máj. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Pontosan, nem vagy tizenéves és bájolognod sem kell, viszont amíg más lakásában élsz, addig nem te dirigálsz, hanem ha nem tetszik, el lehet költözni. Bicskanyitogató a stílusod.
2013. máj. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

19éves nem is tudom hogy ki dolgozott eddig rá, anyukája egyedül nem hiszem hogy mindent megtudott volna adni, hisz ház fentartás, gyerek nevelés iskolázás. Gondolom az apuka ült?? Na persze, ő is úgyanúgy felnevelt.


Csak itt 18-19éves kamaszok azt hiszik hogy ők sz*rták a spanyolviaszt és kicsit nagynak érezzük magunkat és parancsolgatunk.

2013. máj. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Honnan tudod, hogy apám mennyire vett részt a nevelésemben, és még sorolhatnám? Te is nagyon okos vagy...
2013. máj. 22. 20:35
 16/21 anonim válasza:
Akkorát levernék neki, hogy két hétig csattogna a pofon.
2013. máj. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Látszik hogy egyes embereknek nagyon jó életük volt, jó családban, ezért védik a Te apád meg az enyémet is... Vicc
2013. máj. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:

# 17

Vannak emberek, akik képtelenek az együttérzésre. Sosem kellett megtapasztalniuk azt, amit nektek. De persze akkora arcuk van, mint a ház és csak úgy dől belőlük a sok okosság az agresszióval(unatkozó anyuka veszély, mint mindig)

2013. máj. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Nálatok addig nem fog változni a helyzet, amíg anyukád azt nem mondja: elég! Sajnos ezt neki kell felismerni, Te hiába vered a tamtamot, hogy a fater nem normális, amíg anyukád kitart mellette. Mert megváltozni valószínűleg nem fog, bár nem is írtad, hogy ígérgetné esetleg, és ebben bíztok. Ha bejön annyi összbevétel (anyukádnak és neked), amennyi elég lenne a megélhetésetekre, akkor ha tudtok, mehetnétek a nagyszülőkhöz, de ha kicsit több is, akkor akár albérletbe is (mégha szegényesebbek is lennének a körülmények a jelenleginél, hidd el a nyugalom, melyet megteremtenétek magatoknak, mindennél többet ér!). Sajnos attól nem fog változni a helyzet, ha itt közösen szidjuk az apádat, vagy otthagyjátok együtt anyukáddal, vagy Te költözöl otthonról mielőbb.


#8-as válaszoló!

Az, hogy a Te apád sem a családfők szövetségének mintapéldánya, miért az anyukádat büntetnéd? Mi a garancia arra, hogy megint egy ilyen alakot szedne össze? Mi van, ha találna valakit, akivel tényleg boldog lehetne, de az önző gyereke miatt (igen, Rád gondolok), nem költözhetne össze vele, hiába lennének boldogok együtt?

Az én szüleim majdnem 20 évig voltak házasok, aztán szerencsére elváltak, és anya talált egy olyan férfit magának, aki apámmal ellentétben nem tekinti cselédnek, hanem jóformán a tenyerén hordozza. Szerinted az elmúlt évek viszontagságai után anyukád nem érdemel meg ennyit, csak mert Te magadon kívül nem vagy képes másra is gondolni?

2013. máj. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Ne tarts el semmiképp, nagy teher ez bármely családtagnak, de egy fiatal lánynak végképp nincs szüksége arra, hogy elvágja magát a felelőtlen apja miatt.

Az én apám egyébként detto. És meg van győződve a saját igazáról, mert túl kemény lenne neki észrevennie magát.

Így, én úgy döntöttem,hogy kemény leszek vele szemben, és nem érdekel mi van vele. Neki kellene nekem példát mutatnia, és segítenie, nem fordítva.

2013. máj. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!