Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mindenkinek jár...

Szerintetek mindenkinek jár egy második esély?

Figyelt kérdés
Kiskoromban a szüleim elváltak. Édesapám nem igazán foglalkozott velem, de pénzt mindig küldött. Volt egy élettársa, aki elhagyta. Ma már képtelen magát ellátni, ezért segítséget kért tőlem. Igazából a pénzét sosem fogadtam el szívesen. Szalagavatómon sem volt ott és általában a születésnap-névnapokat is elfelejtette. Hiányzott az apai támogatás és az hogy felnézhessek rá, hogy legyen vlem valaki, aki megvéd vagy akinek a tanácsát kikérhetem pasiügyben... Megbocsássak neki? Tényleg mindenki kaphat egy második esélyt? Tényleg szép dolog a megbocsátás?

2012. szept. 25. 18:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

Tényleg.


De az első rossz szónál vége is lenne.

2012. szept. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem egy Édesapának mindenképpen jár egy második esély, akármilyen is volt, akármit tett vagy nem tett, akkor is az ÉDESAPÁD! Azt pedig belül nem tudhatjuk, hogy Ő mit élt/él át azért, hogy nem volt, nem lehetett Veled. Bocsáss meg és segíts neki, szerintem! Nagy erény a megbocsátás - nagyon igaz mondás!
2012. szept. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
48%

Miért gondolod hogy itt apukádnak kellene megbocsájtani, illetve miért csak neki? Anyukád is részese volt a történetnek, legalább megismered a másik oldal sztoriját is.


Pénzt küldött, tehát gondolt veled és gondoskodott rólad és nem tudodhatod meg milyen élethelyzetből tette ezt, csak akkor ha végighallgatod a történetét.

Helyedben mennék és gondoskodnék róla ez nem kérdés, a kérdés csak az van e egyáltalán olyan amit meg kell bocsájtani neki.

2012. szept. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
Még csak annyit, hogy egyszer majd elmondhatod, hogy Te legalább megtetted azt, amit Ő nem tudott Neked megadni: a törődést! Drukkolok Neked, hogy letisztázd magadban és okos döntést hozzál. Üdvözlettel: Teca :)
2012. szept. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%
én ezt nem hívnám második esélynek. rossz kategória. édesapád eddig élte az életét, nem volt kíváncsi rád. csak pénzt küldött. ha akart, kereshetett volna, ott lehetett volna életed nagy eseményeinél. most, h betegen egyedül maradt, eszébe jutottál. neked kell tudnod, mennyire hanyagolt előtte és hányadán állsz vele. én azt hiszem, felvenném vele a kapcsolatot, de számomra ez volna az első és utolsó esély. hacsak nem tett vmi olyat közben (konkrét dolgot - nem olyasmit, h sosem látogatott), amit nem tudok elfelejteni, megbocsátani (de ezt is csak te tudhatod)
2012. szept. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
igaza van az utolsónak. kereshetett volna, ha akart volna. Anyukámmal nem rossz viszonyba váltak el. Mikor apa megismerte az élettársát, azután nem számított neki senki, mi sem és senki más sem, csak a nő. Mindig én kerestem, ha szerettem volna vele találkozni, de sosem ért rá, vagy ha mégis akkor örülhettem fél órának, de úgy voltam vele, hogy az is valami, mint a semmi. Egyszer megváltoztatta a telefonszámát és fél év utn jutott eszébe, hogy felhívjon és megadja az új számét. addig nem is hallodtunk róla semmit. megbocsátok neki, de nem tudom, hogy viselkedjek vele. Lehet hogy vérszerint az apám, de nem tekintek rá úgy, csak kb. úgy, mint egy idegenre...
2012. szept. 25. 18:45
 7/15 anonim ***** válasza:
40%

Ha küldött pénzt, akkor törődött veled. De nem tudhatod, hogy miért nem keresett fel. Nem biztos, hogy igaz, amit anyukád mondott vagy mond róla. Az elvált nők többsége gyűlöli a volt férjét, és a gyereket is ellene neveli. Ki nyíltabban, ki burkoltabban.

Nem megbocsátani kell az apukádnak, hanem segíteni neki.

2012. szept. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ha küldött pénzt, akkor törődött veled."

Küldj pénzt és törődtél vele! Gondolom nem ezt várja vissza. A helyedben felkeresném, beszélgetnék vele és utána döntenék, a leírtakból se igent se nemet nem tudnék mondani.

2012. szept. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
22%

Szexeljetek, hpogy levezessétek a feszültséget, pontozás helyet!!!!!!!!!!!!


begyöpösödött banda

2012. szept. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

látom egy tökéletes szülők gyereke is idetévedt.


Hát ha neked, válaszoló "ha küldött pénzt, akkor törődött veled." elved van, akkor az gáz. Engem sosem érdekelt semmiféle pénz. Nem voltunk sosem milliomosok. Engem az apám érdekelt, hogy mikor támaszkodhattam rá és mikor nem volt ott, mikor szükség lett volna rá...

2012. szept. 25. 19:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!