Szülők: Ti hogy viszonyulnátok (viszonyultatok ahhoz, ha volt ilyen), ha a gyereketek nagyobb kamaszként, fiatal felnőttként nyíltan teljesen más világnézetet venne fel, mint amit ti képviseltek?
Gondolok itt most mind a hitbeli meggyőződéssel, mind a politikával kapcsolatos nézetkülönbségekre. Ti mit szólnátok, ha a gyereketek ilyen ügyekben teljesen máshogy gondolkodna? Elfogadnátok, és nem szólnátok semmit? Vagy azért tennétek valami megjegyzést? Fájna valamennyire ez a helyzet nektek? Beleállnátok vitákba, vagy veszekedésekbe? Lenne olyan eshetőség, hogy szankcionizálni próbáljátok/kitagadjátok? Stb, stb.
Nem ölre menő hitvitákat, politikai csatározásokat szeretnék olvasni, nem ís ez a kategória célja, de azt mindenki nyugodtan írja le, hogy ő milyen nézeteket képvisel, és milyen különbségek esetén hogy viszonyulna a gyereke döntéséhez. Amíg valaki nem gyaláz más kommentelőt, politikai vagy vallási közösséget, etc., addig én mindenkit felpontozok saját nézeteimtől függetlenül.
Engem alapvetően, mint gyereket érdekel, mert nálunk is volt hasonló, igaz nálunk végül megoldódott a helyzet hosszabb „vérengzés" után. Mára meg már eleve közeledett a gondolkodásunk sok tekintetben.
Olyanok is írhatnak, akik közelről ismernek ilyen helyzetet.
Jehova Tanúja vagyok, és a lányom másként döntött.
Elfogadtam. Ettől függetlenül továbbra is jó anya-lánya kapcsolatom van vele.
13-15. Köszönöm szépen a válaszaitokat.
15. Ezt így összességében bármilyen ilyen jellegű szituációra érted, hogy rosszul esne valamennyre, vagy van olyan konkrétabb eshetőség, ahol ez főleg igaz lenne?
Megható, hogy többen kihangsúlyozzátok, hogy a gyermekeitek szeretete fontosabb a különféle esznéknél, dogmáknál. Sajnos én a való életben nem mindig ezt látom, de hiszek benne, hogy minden válasz őszinte 🙂
12
Kedves Kérdező, 11-es vagyok
Akkor kell a kapcsolatot korlátozni, ha egy gyermek elhagyja Istent, és a testvéreit.
De akkor sem kell megvetően bánni vele.
Az én lányom nem lett megkeresztelkedve, már 15 évesen úgy döntött, hogy nem ért egyet ezzel, és nem akar Jehova Tanúja lenni.
Azt kell megértnei, hogy ha meg lenne keresztelkedve, és így hagyta volna a keresztény életet, akkor korlátozzuk a kapcsolatot, hogy ne tudjuk támogatni a rossz életvitelében, és ne legyen rossz hatással mi ránk akik maradtunk ezen a keskeny úton.
Sokan az Istenhez való hűséget képesek a családi kapcsolatok, érzelmek miatt felrugni, ezt keverik össze azzal, hogy mi nem tartunk kapcsolatot azokkal akik eltávolodtak a gyülekezettől.
Ettől függetlenül ha szükséges, az ember segítséget nyújt a saját gyermekének.
Ez egy védelem mindenkinek, aki pedig eltávolodott, annak pedig szerető fegyelmezés, hogy gondolja át az életét, és mint a tékozló fiú, térjen vissza a papájához.
Ebben semmilyen gonoszság, vagy gyűlölet nincs.
Igen voltak esetek, hogy azért szakítottak meg egy kapcsolatot, mert a felnőtt gyermek veszélyt jelentett azokra, akik maradtak Isten mellett.
Az egészségük, az Istennel való kapcsolatuk, érzelmi, és szellemi kárnak lettek volna kitéve.
Sajnos ezeket értik félre sokan, már vsak azért is, mert a legtöbb eltávolodott személy, érzelmi hatást kifejtő érvekkel próbálja azt állítani, hogy a Tanúk gonoszok a családtagjaikkal.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!