Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyuka nem foglalkozik a...

Az anyuka nem foglalkozik a gyermekével.. lehet baj? 2 éves.

Figyelt kérdés

Üdv fiatal anyukák és apukák.

Egy olyan témával jöttem hozzátok, amivel még én magam sem tudok kezdeni. Mióta megszületet a fiam, azóta csak problémák vannak Anyai részről, ami kihat a gyermekre, illetve házasságra is, de a gyermekre 100%-ban. Sajnálatos módon mikor megszületett a fiúnk, páromat a halálból hozták vissza, persze.. elvették a méhét hogy életben maradjon..mint tudjuk ilyen esetben, orvosra lett volna szüksége, de saját felelősségre ki engedték rá 2 hétre.

Azóta csak romlott a helyzet, mióta megszületett a gyerek, azóta nagyon nem foglalkozik otthon vele, míg én reggeltől estig, vagy estétől reggelig dolgozom, ezt sajnos többen is látják. Őt inkább a telefon foglalkoztatja (social media), gyerekkel nem foglalkozik, van mikor egyáltalán nem, ha rá szólok én vagy más családtagom, akkor sem, hanem beduzzog és néz ki a fejéből, vagy a telefonját nyomkodja. Házi munkában sem veszi ki nagyon a részét, csak néha néha. Általában én végzem azokat is munka után (főzök stb) vagy amikor a szüleim teszik mikor pont úgy dolgozom. A gyereket visszük mindenfele, mert nem tudjuk pontosan mi van vele, 2 éves a kisfiam.. néha néha figyel a nevére, van mikor egyáltalán nem. A játékokkal úgy mond játszik, de van mikor csak inkább eldobja, az orvos szerint lehet autista spektrum zavar is, viszont nem biztos hogy ez a baj, mert az is lehet hogy rá tesz az is hogy az anyuka semmit sem foglalkozik a gyerekkel, egyszerűen nem köti le az anyaság, így tétlenül állok a dolgok előtt, az orvosok látják hogy milyen az anyuka, mert vizsgálatoknál előadja hogy minden jó a kicsivel és hogy mindent csinál. közben én és az orvosok is tudják hogy ez nem igaz.

Tehát nagyon is aggódom afelől hogy az anyuka hozzáállása a gyermekhez társulhat a gyermek fejlődésére, mert nyílván ha az anyuka nem foglalkozik a gyermekével megfelelően, ami 1 órát sem köti le, az nagyban befolyásolhatja a gyermek fejlődését.


Tehát ezúton is tanácsokra lenne szükségem.


Üdv, egy 29 éves apuka.


(Erősen gondolkozom a váláson is, utóbbi hetekben arra lettem figyelmes hogy más srácnak küld képeket magáról, már mint ruhásat.)



ma 03:50
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
80%

Ne haragudj, de ezután miért is vársz bárkitől empátiát?

Itt takarózol meg véded magad, aki meg ellent mond neked azt leszólod. A feleségeddel is ilyen vagy? Nem is értem miért depressziós...

Nőlj fel végre.

ma 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudsz munkát váltani, ahol csak nappal mennél? Akkor lenne időd a gyerekkel és a nejeddel foglalkozni, meg eleget aludni. A gyerek mehet bölcsibe is, szerintem, ha beteg (a depressziót ide sorolom) az anyja, akkor is beveszik a gyereket, ha papíron otthon van vele valaki. A közösségi élet, játékok, stb biztos jót tenne a fejlődésének. Esetleg a nevtan is tud adni valami papírt, ami feljogosít egy bölcsis férőhelyre, de ebben nincs tapasztalatom, járj utána! A nejeddel meg értesd meg, hogy nem ellene vagy, nem azért küldöd pszichológushoz, hanem éppen ellenkezőleg, segíteni akarsz rajta. Valószínűleg nem egyszer kell ezt elmondani majd, legyél türelmes, ne kapd fel a vizet (már csak ezért is aludj eleget, kialvatlanul mindenki szararc és ingerlékeny).
ma 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
77%
Arra még nem gondoltál, hogy azért pasizik mert támogatót keres ahhoz, hogy leléphessen tőled meg a családtagjaidtól? És nincs más lehetősége erre? Szüleidnél éltek? Csak mert én 50 felett vagyok, de még nekem is csak az anyósom fogalmazott úgy, hogy "elvették a méhét". Duruzsolnak a füledbe az öregek, mi? Nekik bezzeg nem volt idejük ilyen úri huncutságra mint a depresszió... Ne hagyj beleszólni az életetekbe semmiféle rokonságot, keressetek együtt segítséget a feleségeddel. Azt mondod, a doki, a védőnő, mindenki tudja, hogy gond van. Hát akkor következő orvoslátogatáskor beszéljétek meg, mit lehetne kezdeni. Legyen ott az asszony is és te is. Együtt nagyobb eséllyel tudjátok rávezetni, hogy szakember segítségét fogadja el.
ma 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
81%
Amúgy az komoly, hogy jobban ki vagy akadva azon, hogy sokat nyomkodja a telefonját mint azon, hogy 2éve majdnem meghalt, tehát majdnem elvesztetted és soha többet nem lehet gyereketek?
ma 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
59%

Brühü kérdező... Leírások alapján egy munkakerülőnek állítod be a feleséged. Csak egy kérdés: Akkor neked minek kellett gyerek? Erre nem válaszoltál. Tudod nem magától lett terhes. Ha ilyen volt, nem dolgozott és máskor is más pasikkal szórakozott, akkor nem vetted volna el. Ezért te vagy a hibás, ha akkora nagy szent vagy, aki gondoskodik mindenről, akkor előre láttad volna, hogy itt bajok lesznek. De érdekes módon te nem láttad, mert lehet nem voltak bajok. Kizárt, hogy egy nő pár éves kapcsolatban tudja szépíteni magát. Ha meg nincs min 1.5 éves kapcsolat se, és úgy házasodtál, akkor is gratulálok. Mai világban megéri várni az ilyen dolgokkal. Ha meg házasság után lett ilyen, akkor is tudod ki a hibás.

De én azért nagyon kíváncsi lennék a feleséged véleményére. Tény viszont, hogy házasság alatt szem illene pasiznia, de ha tőled nem kapja meg azt ami kell neki, kitől mástól?

ma 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
20as igazad van ha a gyerek bölcsiben lesz anyuka tud menni dolgozni legalább, és a kérdezőnek nem 3 helyen kell helytállnia egyedül(házimunka, 3 ember eltartása, gyereknevelés)
ma 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
71%
#36: amíg nem kezelik a lelki bajait, nem fog tudni dolgozni, mert ilyen hozzáállással kirúgják a második napon. Előbb kezelés, aztán ha javult kicsit, akkor mehet vissza dolgozni.
ma 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
37 akkor meg minek a bölcsi ha úgy is otthon van? Az lenen a dolga hogy nevelje a gyereket ha már nem dolgozik és eltartják
ma 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Ha a gyereket okolja és ezt ki is mondja, akkor mindennél előbb szükség van pszichológusra. Egy egészséges gyerek születése minden szülési trauma nélkül is átrendezi egy házasság dinamikáját, és új problémákkal kell megküzdeni. Sok átlagos kapcsolat ezt sem bírja ki, hátmég egy ilyen traumás szülést. A feleséged a nőiességében megerősítést keres, ezért írogat férfiakkal, mert tőled nem kapja meg. Mikor mondtad neki utoljára, hogy szép, hogy szereted, hogy hálás vagy neki a közös gyereketekért? Fogadjunk, hogy soha. Segítségként csak ráengedted anyádat, hogy baxtassa, amikor otthon vagy, te bactatod és / vagy mártírkodsz. Remek. A feleséged helyében én akarnék válni.
ma 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!