Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyuka nem foglalkozik a...

Az anyuka nem foglalkozik a gyermekével.. lehet baj? 2 éves.

Figyelt kérdés

Üdv fiatal anyukák és apukák.

Egy olyan témával jöttem hozzátok, amivel még én magam sem tudok kezdeni. Mióta megszületet a fiam, azóta csak problémák vannak Anyai részről, ami kihat a gyermekre, illetve házasságra is, de a gyermekre 100%-ban. Sajnálatos módon mikor megszületett a fiúnk, páromat a halálból hozták vissza, persze.. elvették a méhét hogy életben maradjon..mint tudjuk ilyen esetben, orvosra lett volna szüksége, de saját felelősségre ki engedték rá 2 hétre.

Azóta csak romlott a helyzet, mióta megszületett a gyerek, azóta nagyon nem foglalkozik otthon vele, míg én reggeltől estig, vagy estétől reggelig dolgozom, ezt sajnos többen is látják. Őt inkább a telefon foglalkoztatja (social media), gyerekkel nem foglalkozik, van mikor egyáltalán nem, ha rá szólok én vagy más családtagom, akkor sem, hanem beduzzog és néz ki a fejéből, vagy a telefonját nyomkodja. Házi munkában sem veszi ki nagyon a részét, csak néha néha. Általában én végzem azokat is munka után (főzök stb) vagy amikor a szüleim teszik mikor pont úgy dolgozom. A gyereket visszük mindenfele, mert nem tudjuk pontosan mi van vele, 2 éves a kisfiam.. néha néha figyel a nevére, van mikor egyáltalán nem. A játékokkal úgy mond játszik, de van mikor csak inkább eldobja, az orvos szerint lehet autista spektrum zavar is, viszont nem biztos hogy ez a baj, mert az is lehet hogy rá tesz az is hogy az anyuka semmit sem foglalkozik a gyerekkel, egyszerűen nem köti le az anyaság, így tétlenül állok a dolgok előtt, az orvosok látják hogy milyen az anyuka, mert vizsgálatoknál előadja hogy minden jó a kicsivel és hogy mindent csinál. közben én és az orvosok is tudják hogy ez nem igaz.

Tehát nagyon is aggódom afelől hogy az anyuka hozzáállása a gyermekhez társulhat a gyermek fejlődésére, mert nyílván ha az anyuka nem foglalkozik a gyermekével megfelelően, ami 1 órát sem köti le, az nagyban befolyásolhatja a gyermek fejlődését.


Tehát ezúton is tanácsokra lenne szükségem.


Üdv, egy 29 éves apuka.


(Erősen gondolkozom a váláson is, utóbbi hetekben arra lettem figyelmes hogy más srácnak küld képeket magáról, már mint ruhásat.)



ma 03:50
1 2 3 4
 1/35 Cuki manó 2 ***** válasza:
80%

Szerintem te már eldontotted hogy válni akarsz.

Az anyukát erős trauma érte szüléskor ami nem lett kikezelve de elvárás az van, hogy legyen minden csilivili.

ma 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
87%
Ha ez valóban igaz akkor anyukának segítségre van szüksége nem pedig válásra a részedről.
ma 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
25%
1es olyan nagy trauma hogy más pasinak küldözget magáról képeket?
ma 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
71%

Az elmúlt két évben mégis mi a fenét csináltál? Nem lelépni kelllett volna otthonról, meg munkába temetkezni "reggeltől estig, vagy estétől reggelig", hanem a családi kollektív bacogatás helyett segíteni és támogatni a gyermekágyi depresszióban szenvedő és nőiességében igen komolyan sérült feleségedet. Ez nem egy olyan dolog, ami magától elmúlik.

Két évig letojtad a problémát, most meg, hogy kezelhetetlen szintre jutott a leszaromságotok miatt, angolosan távoznál. Csak gratulálni tudok.

ma 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
88%
Anyuka egyértelműen depressziós. Baxus, szült, aztán életveszélyes állapotban került, kivették a méhét. Ezek egyike is elég a depresszióhoz, neki rögtön hárommal kell megbirkoznia. A férje meg ahelyett, hogy segítene neki, baxtatja a házimunka miatt. Szerencsétlen egyre mélyebbre süllyed. Igen, a depresszió azzal is jár, hogy nem foglalkozik a gyerekkel. Sőt, sok esetben magát a gyereket hibáztatja mindenért. Terápia kellett volna. Talán még most sem késő.
ma 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
91%
Anyuka a párod és a szerelmed (?). Lehet, hogy kikészült attól, hogy majdnem meghalt, kivették a méhét, te még érezteted is vele, hogy mint nő meghalt (anyuka), ki tudja, a szüleid is milyen elvárásokat támasztanak felé, hogyan szúrnak neki oda mérgező szavakkal, te meg itt mártírkodsz és savazod. Talán segíteni kéne a szerelmednek, akit társadul választottál.
ma 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
94%
Voltatok már a nevelési tanácsadóban? A kicsi fejlettségét ott szakszerűen fel tudják mérni és segítséget is kaphattok. Anyukának is szakszerű segítséget kellene kérnie, ebben támogathatod és egyébként is úgy látom, hogy támogatásra van szüksége. A mobil egy menekülés a való élet bizonytalanságai és nehézségei elől. Ő még mindig az, akit megismertél, akit megszerettél, de most traumatizált, szorong és segítség nélkül ebből nem tud kijönni.
ma 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
87%

"nyílván ha az anyuka nem foglalkozik a gyermekével megfelelően, ... az nagyban befolyásolhatja a gyermek fejlődését. ... Erősen gondolkozom a váláson is"

Nyilván a válás is nagyban befolyásolhatja a gyermek fejlődését... Szerinted pozitív irányba? Hát nem. És ha valóban autista, vagy más baja van, azt hiszed, egyedül könnyebben neveled majd fel? Vagy majd a gyermektől is elválsz?...

ma 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
39%

A) Szülés utáni depi.


B) Haragszik a gyerekre, amiért majdnem meghalt "miatta", kiszedték a méhét, stb.


C) Az egésznek semmi köze hozzá, alapból se foglalkozna vele, a gyerek csak dísznek kellett, vagy azért, hogy:

C1) ne kelljen dolgoznia addig se

C2) ne hagyd el

C3) eltartsd


Asszem kimerítettem az összes lehetőséget, de szóljatok, ha kimaradt valami.

ma 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
78%

Te nem szereted a feleségedet. Eddig se szeretted. A többi csak körítés.


Már most úgy beszélsz róla, mintha elvált lennél: "az anyuka".

Meg kell figyelni a szóhasználatot. Ezek árulkodó jelek.

Nem 'párom', 'feleségem', főleg nem 'szerelmem'.

Ő neked már csak egy anyuka a sok közül, akit te támadni akarsz igazad biztos tudatában.

ma 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!