Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyuka nem foglalkozik a...

Az anyuka nem foglalkozik a gyermekével.. lehet baj? 2 éves.

Figyelt kérdés

Üdv fiatal anyukák és apukák.

Egy olyan témával jöttem hozzátok, amivel még én magam sem tudok kezdeni. Mióta megszületet a fiam, azóta csak problémák vannak Anyai részről, ami kihat a gyermekre, illetve házasságra is, de a gyermekre 100%-ban. Sajnálatos módon mikor megszületett a fiúnk, páromat a halálból hozták vissza, persze.. elvették a méhét hogy életben maradjon..mint tudjuk ilyen esetben, orvosra lett volna szüksége, de saját felelősségre ki engedték rá 2 hétre.

Azóta csak romlott a helyzet, mióta megszületett a gyerek, azóta nagyon nem foglalkozik otthon vele, míg én reggeltől estig, vagy estétől reggelig dolgozom, ezt sajnos többen is látják. Őt inkább a telefon foglalkoztatja (social media), gyerekkel nem foglalkozik, van mikor egyáltalán nem, ha rá szólok én vagy más családtagom, akkor sem, hanem beduzzog és néz ki a fejéből, vagy a telefonját nyomkodja. Házi munkában sem veszi ki nagyon a részét, csak néha néha. Általában én végzem azokat is munka után (főzök stb) vagy amikor a szüleim teszik mikor pont úgy dolgozom. A gyereket visszük mindenfele, mert nem tudjuk pontosan mi van vele, 2 éves a kisfiam.. néha néha figyel a nevére, van mikor egyáltalán nem. A játékokkal úgy mond játszik, de van mikor csak inkább eldobja, az orvos szerint lehet autista spektrum zavar is, viszont nem biztos hogy ez a baj, mert az is lehet hogy rá tesz az is hogy az anyuka semmit sem foglalkozik a gyerekkel, egyszerűen nem köti le az anyaság, így tétlenül állok a dolgok előtt, az orvosok látják hogy milyen az anyuka, mert vizsgálatoknál előadja hogy minden jó a kicsivel és hogy mindent csinál. közben én és az orvosok is tudják hogy ez nem igaz.

Tehát nagyon is aggódom afelől hogy az anyuka hozzáállása a gyermekhez társulhat a gyermek fejlődésére, mert nyílván ha az anyuka nem foglalkozik a gyermekével megfelelően, ami 1 órát sem köti le, az nagyban befolyásolhatja a gyermek fejlődését.


Tehát ezúton is tanácsokra lenne szükségem.


Üdv, egy 29 éves apuka.


(Erősen gondolkozom a váláson is, utóbbi hetekben arra lettem figyelmes hogy más srácnak küld képeket magáról, már mint ruhásat.)



ma 03:50
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
75%

Bocsi, de nem tudok elvonatkoztatni attól, hogy milyen erőltetetten okosnak, műveltnek akarsz tűnni, de csak egy modoros valamire futotta tőled.


társulhat a gyermek fejlődésére... Ennek pl mi az isten az értelme???

ma 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
81%

Nem rászólni kell,hanem odamenni hozzá,meghallgatni,megölelni. Ha csak szavakkal ki tudná adni magából azt a fájdalmat,ami benne van,már máshogy viselkedne. De ehelyett letámadod,ráadásul még a pereputtyod is. El tudom képzelni,ahogy körbeálljátok a rokonokkal szerencsétlent,és mondjátok neki a hegyibeszédet. Te normális vagy? Őszintén szólva,én is a telefont nyomkodnám.a helyében. Pedig én nem vagyok depis. De ha csak a rosszat kapom,akkor minek hódoljak be?

Amikor foglalkozol a kisgyerekkel,játszol vele,fürdeted,vond be anyukát is. Kedvesen! Előbb utóbb ráérez,és megnyílik a gyerek felé. De amit te csinálsz vele meg a családod,az nettó bunkóság. Jah és még valami. Nem kell oda a családod,mdg a rokonaid hogy basztassák. Nincs neki épp elég baja? Ha annyira alkalmatlan,akkor addig vidd a gyereked anyádhoz,de otthon csak ti legyetek.

ma 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
82%

Őszintén remélem az én férjem megértőbb lesz. :) Bár mondjuk az írásod alapján már most is az, ha látja baj van leül velem és megkérdezi mi történt, mi bánt.

A gyerek előtt mi volt? Soha nem ültetek le beszélni?

Ja és a női rokonaid nem számítanak itt. Biztos azt mondogatják neked, hogy ők is szültek tudják milyen, a párod csak túlreagálja. Mivel a párod választottad új családodnak elsősorban őt kellene meghallgatnod, nem a rokonaid véleményére adnod.

ma 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
11%

"Te nem szereted a feleségedet."


Nem, pont, hogy az nem szereti őt. Ahogy a gyereket se.

ma 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 Kései Sirató ***** válasza:
79%

A párodnak pszichológus kellene, mert ez a lelki trauma, amin keresztülment, tartós lelki problémát okozott nála.

Valahogy oldjátok meg, hogy el tudjon menni, addig legyen a gyerekkel valamelyik nagymama, vagy pedig te.

ma 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező, itt lenne egy pár kérdésem. Te az anyagiakon kívül mennyire támogattad a feleséged, aki az életét is kockára tette miattad, azért, mert szült neked egy gyereket? Ő is akarta ezt? Vagy a pereputtyoddal ráerőltettétek? Ezek amik nem mindegyik ebben a szituációban. Vagy a munkára fogtál mindent, folyamat mentél dolgozni és a haverokkal időt tölteni, mert neked az kijár. Dicsérted meg valaha a szülés után? Bátorítottad? Tudod, ezek apróságok, amik nagyban kihatnak a feleséged lelkivilágára. Neked milyen lenne, ha a kiheréltek volna, mert valami olyan problémád van, és a feleséged telibe szarna? Ugye, hogy elbaszódott volna az önbizalmad...

Bizonyára a feleségeddel is ez történt. Tipikus szülés utáni depresszió, és te "türelmesen"(lesz@rva) vártál 2 évet, hátha mint a Windows magától helyrejön... Nem fog. Ez persze alapnak van véve, hogy a nő otthon neveli a kölyköt, takarít, főz, mos, robotok egész nap, mivel nincs neki semmi dolga, nem keres pénzt. A nagy férfiállat a munkában papírhajókat hajtogat, hazaér, és ő kikéri magának, hogy fáradt és pihenni akar, amúgy is a nő nem csinál semmit, mert ő csak otthon ül.... Szánalmas. Ha meg képeket küldözget másoknak, azon se lepődök meg. Keresi azt az önbizalmat, amit te elvettél tőle.

ma 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim válasza:
83%
Egyáltalán akarta a gyereket vagy csak becsúszott/ te erőltetted? Azért elég gáz hogy látod hogy segítségre van szüksége mert szülési utáni depressziós és erre menekülsz a saját családotól és inkább eldobod a saját feleséged
ma 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
45%
Kérlek a gyerek érdekeire gondoljatok elsőként! Akármi miatt is ilyen az anya, akár depresszió, akár nemtörődömség, a gyerek egész életére ez súlyos kihatással lehet! Tudjuk mennyire meghatározó a gyermekkor. És hiába okoljátok itt az apukát, de ha a nő nem megy el pszichológushoz és saját maga is nem akarja a gyógyulást, akkor a férje se tudja ebből kihúzni meg senki, de viszont a gyereknek akkor is normális figyelem kéne! És mivel nem tudjuk a való helyzetet, nem biztos hogy igazságos az apukát vádolni mindenért, mert sajnos sok anya szülés után nem törődik a gyerekével. Talán a nagyszülői segítség a megoldás, hogy ők legalább szenteljenek sok időt a gyermeknek. A nőt pedig szembesíteni a problémával, szeretettel próbálni rávenni a pszichológusra, ha nem hajlandó, sajnos érthető lenne a gyerek érdekében a válás, mert súlyosan érintheti a gyereket egy ilyen anya. Rosszabbul mint egy válás.
ma 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
88%

Amúgy két opció van. Vagy alapból ilyen volt, mármint lusta és nemtörődöm, és úgy lett a gyerek. Akkor meg minek kellett házasodni, ha tudtad hogy milyen?

Vagy nem ilyen volt, a gyerek miatt lett ilyen(ergo depresszio) amit sokszor nem a beteg fog észrevenni, hanem a hozzátartozók. Akkor a minimum az, ha segítik. Mentálisan is.

ma 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
78%

A gyermekágyi depressziót nem kezelték és mostanra már meglehetősen súlyos depresszióvá fejlődött. Ezen az nem segít, hogy baszogatjátok sőt, csak ront a helyzeten.

Megoldási javaslat: Gyereket nevelési tanácsadóba felmérni és bölcsibe, amyukát pszichoterápiába (akár valami ottalvósra, hosszabb ideig, ha van lehetőség), te meg keress olyan munkát, ami megengedi, hogy legalább neked legyen időd a gyerekkel foglalkozni (aka állandó nappalis műszak, 8-17).

Az nem segít a nejeden, hogy hazamész, lebaszod, aztán nekiállsz "helyette" házimunkázni. Vagy még rosszabb, anyádat küldöd. Ha verbálisan nem is, de tutira éreztetitek vele, hogy annyira nyomorult, semmirekellő, hogy még erre sem képes, ami még mélyebbre taszítja a depresszióban. Szóval a te hibád, hogy hagytad ezt ilyen sokáig elharapózni.

ma 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!