Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyuka nem foglalkozik a...

Az anyuka nem foglalkozik a gyermekével.. lehet baj? 2 éves.

Figyelt kérdés

Üdv fiatal anyukák és apukák.

Egy olyan témával jöttem hozzátok, amivel még én magam sem tudok kezdeni. Mióta megszületet a fiam, azóta csak problémák vannak Anyai részről, ami kihat a gyermekre, illetve házasságra is, de a gyermekre 100%-ban. Sajnálatos módon mikor megszületett a fiúnk, páromat a halálból hozták vissza, persze.. elvették a méhét hogy életben maradjon..mint tudjuk ilyen esetben, orvosra lett volna szüksége, de saját felelősségre ki engedték rá 2 hétre.

Azóta csak romlott a helyzet, mióta megszületett a gyerek, azóta nagyon nem foglalkozik otthon vele, míg én reggeltől estig, vagy estétől reggelig dolgozom, ezt sajnos többen is látják. Őt inkább a telefon foglalkoztatja (social media), gyerekkel nem foglalkozik, van mikor egyáltalán nem, ha rá szólok én vagy más családtagom, akkor sem, hanem beduzzog és néz ki a fejéből, vagy a telefonját nyomkodja. Házi munkában sem veszi ki nagyon a részét, csak néha néha. Általában én végzem azokat is munka után (főzök stb) vagy amikor a szüleim teszik mikor pont úgy dolgozom. A gyereket visszük mindenfele, mert nem tudjuk pontosan mi van vele, 2 éves a kisfiam.. néha néha figyel a nevére, van mikor egyáltalán nem. A játékokkal úgy mond játszik, de van mikor csak inkább eldobja, az orvos szerint lehet autista spektrum zavar is, viszont nem biztos hogy ez a baj, mert az is lehet hogy rá tesz az is hogy az anyuka semmit sem foglalkozik a gyerekkel, egyszerűen nem köti le az anyaság, így tétlenül állok a dolgok előtt, az orvosok látják hogy milyen az anyuka, mert vizsgálatoknál előadja hogy minden jó a kicsivel és hogy mindent csinál. közben én és az orvosok is tudják hogy ez nem igaz.

Tehát nagyon is aggódom afelől hogy az anyuka hozzáállása a gyermekhez társulhat a gyermek fejlődésére, mert nyílván ha az anyuka nem foglalkozik a gyermekével megfelelően, ami 1 órát sem köti le, az nagyban befolyásolhatja a gyermek fejlődését.


Tehát ezúton is tanácsokra lenne szükségem.


Üdv, egy 29 éves apuka.


(Erősen gondolkozom a váláson is, utóbbi hetekben arra lettem figyelmes hogy más srácnak küld képeket magáról, már mint ruhásat.)



ma 03:50
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
6%
Az en apam is dolgozott reggeltol wstig hogy mindenunk meglegyen. Ennej ellenere anyukam a Legnagyobb szeretetben nevelt fel, es nem r**anckodott mas ferfiaknak!!!!!!!
ma 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
30%
De hiába mondjátok, hogy menjen el pszichológushoz a nő, ez nem ilyen egyszerű sajnos, ha ő nem akar. Ha ő nem akar tenni a gyógyulásáért, a pszichológus se fog tudni csodát tenni. Ha elrángatja a férje, azért is ő lesz a rossz, hogy "bolondnak" nézi. Ti minden felelősséget a férjre hárítatok, és az se normális.
ma 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem kamu akkor az anyukának már rég kezelésre lett volna szüksége. A szülés utáni depresszió egy nem traumatikus szülésnél is simán előfordulhat, nem még egy ilyen esetben. Itt az a kérdés, hogy az elmúlt 2 évben miért nem kapott segítséget a feleséged
ma 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
36%

22-es, részben a nő is hibás, ezt nem lehet tagadni. Ha észreveszi magán akkor változtat. Biztos nem jó neki a jelenlegi állapot. Én úgy a nagy többségről beszéltem amúgy, mert nagyrészt az a jellemző kis hazánkban, hogy anyósok erőltetik, hogy legyen már unoka, férj az anyja után bólogat, feleség meg beadja a derekát. Utána meg anyós naponta megy át, amjbe lehet belekök, és segítség címen tanácsokat ad.

Most lehet, ez pont nem az a helyzet, lehet áldott jó a mama, a férj is, de azért ennyire ideális világban ritkán adatik meg az embernek, hogy része legyen. Általában jönnek azok az anyósok, akiknek minden tökéletes kell legyen, mert nekik az érdekes módon az az egész életük, csak jon egy menyecske, aki eltront mindent. Aki bármit csinálhat, úgyis bele lehet kötni(levesbe nem egyformán van a hús kockázva, a krumpli túlfő, egy polc poroson maradt) és az embernek az életkedvét lehúzza teljesen.

Aztán megszületik a gyerek, egyfolytában az a baj, hogy nem jól pelenkáz, nem almácskát adott kekszecskével reggelire neki, mert még amúgy nem szabadna, de az ő gyerekei már nem tudom hány hónaposan megették. Mikor így megy ez, nem csoda ha egy amúgy egészséges nőnek is elmegy a kedve. Nemhogy egy olyannak, akinek még kár is keletkezett a szülés után. Lehet nem így volt, én a saját tapasztalatombol beszélek. De sok helyen megfigyeltem, hogy ugyan ez folyik.

Ha meg nem ez áll fent, szerintem eddig is ilyen volt a nő. Csak most jobban látszik a gyerek miatt. Ezért kell valakit megismerni rendesen, majd aztán felcsinálni.

ma 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
67%
És ez 03:40-kor jutott eszedbe... hogyne.
ma 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:

A) Szülés utáni depi.

Válasz: meglehet


B) Haragszik a gyerekre, amiért majdnem meghalt "miatta", kiszedték a méhét, stb.

Válasz: ezt többször is megmondta saját magától, hogy a gyereket hibáztatja az egészért.


C) Az egésznek semmi köze hozzá, alapból se foglalkozna vele, a gyerek csak dísznek kellett, vagy azért, hogy:


C1) ne kelljen dolgoznia addig se

C2) ne hagyd el

C3) eltartsd


Válaszom: ezekre sajnos nem tudok megfelelő válasz adni.


1/23

Cukimanó 2-nek meg: az nem trauma mikor egy nő a házassága alatt más férfiaknak küld magáról, vagy más férfiak társaságát keresi.

De őszintén, szép próbálkozás volt.



4/23, az első kettő évben is itt voltam velük, nem csak én de mások is támogatták páromat, míg én dolgozni voltam. Gondolom, részedről az nőiesség mikor a feleség más férfiaknak küldözget mindent, miközben a gyerekre szarik nagy ívbe nem?

ma 11:40
 27/39 anonim ***** válasza:
89%

- orvosilag NEM indokolt kéthéten át benn tartani egy hysterectomián átesett nőt.

- orvos nem mond olyat hogy "lehet autista, de lehet csak az a baja hogy az anyja nem foglalkozik vele.

- azt írod, te dolgozol reggeltől estig, ergo nem tudhatod, hogy a feleséged - aki a mese elején még "párod" - mit nyomogat a telefonján vagy mit nem.

- azt írod, hogy viszitek ide-oda a gyereket, mert nem tudjátok mi van vele

- olyan nincs, hogy "hallgat a nevére" - a gyereked nem kutya


Csak kapásból ennyi helyen vérzik a mese. A modoros, szar fogalmazásodról nem is beszélek :D

ma 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:

Többiek normális válaszát köszönöm..

Habár tanácsra lett volna szükségem de, jelenleg is pszichológust keresek páromnak, mert nem tudta feldolgozni az akkori traumát, amiért a gyermeket hibáztatja amiért majdnem meghalt és elvették a nőiességét. Rengetegszer megmondta, hogy a gyereket hibáztatja, a gyermek orvostól kezdve mindenki látja rajta hogy baj van, de ő saját magán nem akar segíteni, pedig minden támogatást megkap napi szinten, de őt nem érdekli, hanem a social mediat pörgeti egész nap és más férfiak társaságát keresi.

Gyermekkel szinte semmit nem foglalkozik, nem köti le 1 óra játszás sem vele, inkább csak a telefon..


23/24: igen, 3:40-kor írtam, mert éjszaka dolgozom, gyerekkel meg nappal foglalkozom hogy ne sérüljön még jobban. Napi 3-4 órát alszom hogy a gyerekkel többet legyek. De azt is elárulom hogy én foglalkozom mindennel, én intézek a gyereknek mindent

ma 11:51
 29/39 A kérdező kommentje:

27/28:

Akkor az összes védőnő meg gyerek orvos egy kutya, aki elvárja hogy egy 6 hónapos baba 2 lábon tolja a porszívót? Mert hogy ezek az elvárásokat követelik mindenkitől.


Mit nyomogat a telóján mit nem, megnéztem a telefonját, le fotóztam az egész beszélgetésük, de azóta már váltott jelkódot a telefonján.


De, ha te is éjszakában dolgoznál, megnézném hogy lenne türelmed mindenre, meg fogalmazásokhoz.

ma 11:56
 30/39 anonim ***** válasza:
92%

Én nem hiszem, hogy minden segítséget megkap.

Azután kezdted ezt írni, hogy mások jól lecsesztek a viselkedésed miatt.

Ha te nem lennél ebben ludas, nem csak a párodat okolnád, de szerinted te mindent megteszel, TI mindent megadtok neki. Ki az a TI??? Csak hárman vagytok ebben a családban, a rokonok ne szóljanak már bele.

Fel se fogod, hogy rosszul értintheti, hogy a rokonaid beleszólnak?

Eddig nem támogatást írtál, hanem azt, hogy rászólsz te vagy más családtagod.

Felnőtt férfiként miért engeded, hogy más belefotálankodjon az életetekbe?

ma 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!