Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet kezdeni egy kapuzárá...

Mit lehet kezdeni egy kapuzárási pánikkal és üres fészek szindrómával küzdő szülővel?

Figyelt kérdés

Teljes mértékben én azonosítottam ezeket, de lehet a változókor is közrejátszik. Folyamatos kötekedés, veszekedés, beszólogatás, személyeskedés, sértegetés. Pl abból veszekedés kerekedik, hogy ki engedte ki a macskát.

Megterhelő ez az egész, mit lehet kezdeni vele? Olyat ne írjatok, hogy pszichológus, mert kizárt dolog, hogy oda elmenjen. Megemlíteném, abból is mekkora veszekedés lenne...



tegnap 23:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha üres fészek, akkor te már elmentél. Semmit nem tudsz vele kezdeni, csak ő tudna, ha akarna, de nem akar. Tarts távolságot. Magadra gondolj.
tegnap 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem egészen, most fogok, de már most érződik.
tegnap 23:42
 3/13 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatsz vele erről a jelenségről megértően beszélni, kifejezni, hogy elfogadod az ő szükségleteit és félelmét, hogy egyedül marad (apukád ott él?), de aki ilyen cirkuszos, az aligha lesz erre nyitott. Ő nem most lett gonosz, csak most felerősödött. (Esetleg betegség is kiválthat hangulat- és viselkedésváltozást, tehát nem ártana egy laborvizsgálat, arra lehet, hogy jobban hajlandó.)
tegnap 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
16%

Mit lehet kezdeni olyan gyerekkel, aki elköltözni készül, és a közelgő szabadság miatt tesz mindenre, veszekszik a macska miatt?


Szóval lehet, te is máshogy viselkedsz. A kapuzárási pánikot honnan veszed? Végre kezdhet nyugalomban élni.

tegnap 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
24%

"kizárt dolog, hogy oda elmenjen"


Nem is kell, hisz te már diagnosztizáltad is, nem? Akkor ideje nekilátni a terápiának.

tegnap 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ez a hirtelen indulatosság családi vonás. Papám dettó ugyanilyen volt, egy százezred másodperc alatt a plafonon volt. Apukám is itthon van, de vele is ugyanígy viselkedik. Teljesen reménytelennek látom a téma normális megvitatását vele, mert csak óriási balhé lenne belőle. Másfelől lelkileg engem is nagyon megvisel, hogy lassan gyomorideggel kell itthon létezni, hogy mikor és mibe köt bele. Eddig például az volt a problémája, hogy nehezen tudtam dönteni két előttem álló opció közül. Kikértem a véleményét, de úgy konkrétan nem segített, mert azt mondta, hogy nincs rálátása a témára, nem ért hozzá. Most, hogy meghoztam a döntést és választottam, azóta folyamatosan húzza a száját, ha szóba kerül, leszólja, enerválttá válik, a vátozatosság kedvéért beszólogat meg leszólja. Nekem ezek a dolgok rosszul esnek. Egy szülő hogy viselkedhet így a saját gyerekével?

Bocsi, hogy így egybe mindent leírtam, de annyira egyedül vagyok ezzel a problémával.

tegnap 23:55
 7/13 A kérdező kommentje:
# Van még jócskán ideje nyugdíjig, de az utóbbi időben egyre többször hozza szóba, hogy majd milyen furcsa lesz, meg mit is fog kezdeni annyi szabadidővel.
tegnap 23:56
 8/13 anonim ***** válasza:

Mikor költözöl?

Ha neki felnőttként nincs meg az érzelmi intelligenciája, akkor azzal te nem tudod ellátni. Bekkeld ki a költözésig minél kevesebb kirobbant konfliktussal, és ne várj tőle olyat, amit nem tud neked megadni. Ne akarj vele beszélgetni, mert csak visszaél vele. Alkalmatlan.

ma 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Februárban... És azt sem vetheti a szememre, hogy úgy élek itthon, mintha egy szálloda lenne. Nagyon sokat segítek a háztartás vezetésében, arra is gondoltam, hogy lehet az a baja, hogyha elkerülök, akkor ezek a dolgok újból az ő terhei lesznek.
ma 00:17
 10/13 anonim ***** válasza:
50%
Hát az még odébb van! Furcsállanám, hogy 5 hónappal korábban üresfészkezik. Más baja van. Tartsd magad távol tőle, minimálkontakt, semmi személyes. Hűvösség. Még jót is fog neki tenni, ha azt érzi, hogy érzelmileg elveszíthet, mert nem érint meg téged a bántása. Ha veszekszik, szó nélkül otthagyod. Nincs közönség, nem lehet mártírkodni. Nyeregben akar lenni, de ha te ebben nem vagy partner, azzal megzavarod. Elkezd majd törleszkedni. Nem jó ember, na!
ma 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!