Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy hat a gyermekre ha nem a...

Hogy hat a gyermekre ha nem a szülei nevelik?

Figyelt kérdés

Ha a nagyszülőknél van a gyerek és csak ritkán találkozik az anyjával az mennyire hat ki rá? 3 éves gyermekről van szó. Sosem nevelte igazán az anyja csak ott lakott de nemrég kiment külföldre így ritkán megoldható a látogatás. Ha így nő fel annak mi lesz az eredménye? Működhet a jövőben még jó kapcsolat köztük? Illetve megfelelően szeretni fogja e a nagyszüleit akik felnevelik?

Meglátások, akár tapasztalatok érdekelnének.



tegnap 18:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
A nagyszülei válnak a szüleivé, őket tekinti majd respektábilis személynek. Nagyobb gyerekként biztosan tudni fogja, hogy ki kicsoda, de a nagyszülők felé lesz számára igazán szoros a kötelék.
tegnap 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%

Régen nem volt ritka, hogy a nagyszülők segítségképpen, vagy érzelmi okokból magukhoz vettek egy unokát, és ők nevelték.

A nagymamám bátyja volt így például. Neki nem tett jót. A nagyszülők elkényeztették. Az apukájuk kiskamaszként már nem tudott hatni rá. Az anyukája is átment mindent megengedőbe, hogy pótolja a kimaradt éveket.

Ha ésszel csinálják, nem lesz baj, de tudni lell kezelni.

tegnap 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

#2 köszönöm a választ.

Szerintem is ez lesz, mármint egyértelmű h azt tekinti "szüleinek" akik nevelik csak így az elején nehéz lehet neki szerintem vagy még túl kicsi ahhoz h felfogja h az anyja "elment"? Nagyon szereti az a baj. Az anyuka is őt de nem tudná megfelően nevelni, megfelelő környezetet biztosítani neki mert még fiatal (21) és kb most kezd csak építeni a saját életét. Párja is fiatal az anyukának, ő sem állna készen a gyereknevelésre plusz külföldre kihozni is nehéz lenne stb sbt.

tegnap 18:50
 4/20 A kérdező kommentje:
#3 Nem engedékeny típusok, próbálnak határokat szabni h ne válljon elkényeztetetté de nem könnyű gyerek, elég akaratos tud lenni néha. De jol helytállnak szerencsére, pedig már 50-52 évesek szval nem fiatalok.
tegnap 18:52
 5/20 anonim ***** válasza:
96%

"Nagyon szereti az a baj."

Hogy lenne már az baj?!


"Az anyuka is őt de nem tudná megfelően nevelni, megfelelő környezetet biztosítani neki mert még fiatal (21) és kb most kezd csak építeni a saját életét. Párja is fiatal az anyukának, ő sem állna készen a gyereknevelésre plusz külföldre kihozni is nehéz lenne stb sbt."

Milyen gáz duma... Felnőtt, egészséges emberek, ha jól értem! Egyszerűen csak meg kéne emberelni magukat, és felnevelni a gyereküket, ha már összehozták!


Tulajdonképpen mi is a baj? Az, hogy kényelmesebb lenne az életük a gyerek nélkül? Ezért hagyják el? Szégyellhetik magukat!

tegnap 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%

"már 50-52 évesek szval nem fiatalok"

De nem is öregek még...

tegnap 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Mert nem összeférhető még az életükkel, a párja nem a gyermek apja egyébként. Hát ez van. Még nincs saját házuk, stabil munkahelyük, mire minden meg lesz teremtve a gyermekhez meg már lehet felesleges lenne kirántani őt a már megszokott környezetéből. Nem itélkezést kérek, hanem tapasztalatokat. Nekem hiába mondod a magadét én harmadik személy vagyok, csak próbálom megérteni a barátnőm és a gyermeke helyzetét
tegnap 19:07
 8/20 A kérdező kommentje:

#6

Neem, dehogy öregek

Nem ugy értettem 😅

tegnap 19:08
 9/20 anonim ***** válasza:
83%

"próbálom megérteni a barátnőm és a gyermeke helyzetét"

Mit nem értesz rajta? A kényelmet választotta, és most azzal nyugtatja magát, hogy jó helye lesz a gyereknek a nagyszülőknél.


Tapasztalatok vannak mindenfélék, de azokkal mire mész? Minden egyes eset más és más, millió dologtól függ, hogy jól sül-e el, ha a nagyszülők nevelnek egy gyereket.


Mindenesetre ha úgy nő fel egy gyerek a nagyszülőknél, hogy mondjuk meghalnak a szülei, tehát nincs más választás, az egész más, mint ez, amikor egész életében tudja, hogy egyszerűen csak nem kell a szüleinek, hogy útban van, hogy csak meg akartak tőle szabadulni, mert ő elrontaná az életüket. Bármennyire szerető nagyszülők nevelik is, ez életre szóló seb lesz.

tegnap 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
88%

"külföldre kihozni is nehéz lenne"

Csak akarni kellene.

tegnap 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!