Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A fiam kb minden héten megy...

A fiam kb minden héten megy házi buliba. Szerintetek baj?

Figyelt kérdés
Elválltunk az anyjával, héten 3 napot látom a gyerekemet. Sokat jár a bukizni a fiam(házi bulik) álltalában a saját baráti társaságával. A jegyei nem rosszak. Ti engednétek neki?

tegnap 21:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
6%
Én nem engedném
ma 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
89%
17 évesen, ha a jegyei rendben vannak akkor ez oké.
ma 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
39%

Lányommal is ez a helyzet, 17 éves! Jó jegyek, de konstans barátnőzés, bulik, fiú zoknikkal jön haza.

Nem tudok mit tenni, mert egyből cirkuszol ordít és félek h kilakoltatnak, bérlakásban lakom, külföldön, ahol nagyon érzékenyek a csendre!

Ő tudja hogy ettől tartok es ordít is sokszor! Szerencsére a szomszédnak vonyító kutyája van! Hátha így elvagyunk valahogy fene ette volna meg ezt a rongyos életet!

ma 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
68%

Amíg nem balhézik és nincs alkohol vagy más függősége, szerintem nincs gond. Az se baj, ha nem színötös, csak legyen meg a suli, érettségi és/vagy szakma, ha van konkrét célja, az még jobb.

Én 16 évesen kezdtem el iszogatni-bulizgatni, kiéltem magam. Bevallom, kicsit tovább is tartott ez a korszak, mint kellett volna, sőt volt veszélye annak is, hogy beleragadok ebbe az ördögi bulizásos körbe (olyan társaság, élményhajhászat stb.), de most már egy jó pár éve egyáltalán nem vágyom a nagy bulizásokra - nem is bírok már piálni, 32 évesen 2 sörtől fejreállok, aztán durva másnap van.

Megtaláltam a számításomat az életben mind munka/szakma, mind párkapcsolat terén, lakáshitel folyamatban (tudom, egyesek szerint erre nem büszkének kéne lenni, de én igenis büszke vagyok rá, hogy pár év múlva lesz egy saját lakásom, még ha hitelből is, mert másképpen nem tudom megoldani), nem panaszkodom.


Láttam más példákat is: volt, akinek csak a tanulás ment ezerrel egészen az MSc diplomáig (volt gimis osztálytársam, 92-es születésű srác), aztán 25 évesen kapott rá az X-edik munkahelyén a kollégákkal a bulizásra, és azóta rendesen lezüllött.

Nyilván olyat is ismerek (ez bátyám korosztálya, 90-es születésű srác), aki 9 évesen már piált, 30 évesen született gyereke, és a felesége terhessége alatt is piált a srác. Nem azt mondom, volt szakmája, nem keresett rosszul, de a pia és a buli mindig fontosabb volt. Nehéz volt vele. Mindig volt valami hülye mániája. És néha egészen konstruktív dolgokba fogott bele, meglett volna a hozzá való esze is, amíg képbe nem jött mindig a pia. A gyerek születése előtt elköltöztek, és azóta nem tudom, mi van vele. Félek tőle, hogy nem lesz könnyű élete a kislánynak az apja alkoholizmusa miatt. Tető mindig lesz a feje felett, étel mindig lesz az asztalon, nem fog nélkülözni, de... De hát az a fránya alkohol.

Volt egy harmadik srác, 87-es születésű, világéletében kókler, simlizős, kamaszkorától ment a pia+drog, de csak kicsiben nyomta mindig. Amikor már "bejött a biznisz", elkezdte nagyon tolni a drogokat, és egyszer majdnem aranylövés lett belőle. Azóta megtáltosodott, se alkohol, se cigi, semmi, "tisztára mosta" a bizniszeit, elkezdett egy önköltséges pénzügyi szakot a BGE-n, aranyember lett.


Na, ezt a 3 embert ismerem, ők 3 szélsőség. Ezeknek a mindenféle variációikkal találkoztam már, még extrémebb példákkal is. Amit tapasztalok, az az, hogy amíg az ember, legyen az kamasz gimis vagy fiatal felnőtt, nem megy bele függőségekbe, és normálisan viselkedik az emberekkel - nem ordítozik random másokkal, nem használ ki másokat, nem manipulál másokat, stb. -, esetleg valamiféle célja is van, addig nincs gond. Nem kell a kiválóságot hajszolnia, sőt hajszoltatni sem kell vele. Csak boldoguljon a maga módján, legyen boldog, tegye, amihez kedve van - már ameddig azzal másoknak nem árt -, és nagyjából minden oké.

Tény, hogy csak 32 éves vagyok, de én ezt látom, és a tapasztalataim alapján gondolom így, a saját környezetemben élőkből szűrtem le ezeket a konzekvenciákat.


Egy dolgot nem tudok: hogy elengedném-e. Így látatlanban igen. Engem is engedtek a szüleim, nem tudtak mindenkiről mindent, akikkel együtt voltam, de volt annyi eszem h ne a legrosszabb társaságokba keveredjek. Szerintem egy normális felfogóképességű fiatal tud vigyázni magára. Viszont mivel nem vagyok szülő, így lehet h nem túl releváns a véleményem - sőt, lehet h szülőként mást is mondanék.

ma 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
8%

Jól van 15 ös, és társai akik mondjátok, hogy mehet amíg nincs pia és nincs drog, mégis honnan a fészkes fenéből tudná a szülő, hogy van a pia vagy drog a bulin?

Nincs honnan megtudni!

ma 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
34%
Sajnos az ember nagyon destruktív és az örömet is csak úgy tudja átélni, ha csirozisos lesz a mája 18 évesen, es emberi roncs 21 évesen. Mert ugye kell a buli. Mert így normális. Hát. Ha ez így jó, erős kételyeim vannak!
ma 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
55%

Amig nem megy a tanulás rovására addig embert is álldozhatna.

17évesen bulizni kell,nem otthon gubbaszatani.

ma 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
50%
Mekkora gyíkok vagytok. Jól van akkor ne vigyen gumit
ma 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező!

Nem baj, ha ilyen gyakran jár házibuliba, feltéve, hogy az alábbiak mindegyike teljesül:

- normálisan tanul (ahogy írtad, ez teljesül);

- nem részegen érkezik haza;

- nincsenek arra utaló jelek, hogy kábítószert fogyaszt a bulikon.


Egyébként én sokat beszélgetnék vele, kérdezgetném ezekről a bulikról is, őszintén szóba hoznám a kábítószert, meghallgatnám a véleményét róla, ill. hogy ott előfordul-e ilyen, kinézi-e a többiekből, hogy egyáltalán fogyasztanak stb. Simán rákérdeznék olyanokra is, hogy akadnak-e ott olyan lányok, akik felkeltik az érdeklődését, ha igen, akkor legyen nála mindig óvszer.

Fontos, hogy ezeket ne ítélkezve, ne kioktatva mondd neki. Fontos, hogy fennmaradjon köztetek egy olyan bizalmi viszony, hogy te tudj kérdezni, és ő merjen őszintén válaszolni.

ma 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Én engedtem, hogy kibulizza magát a fiam tizenévesen. Most egyetemista és most ritkábban vannak bulik, sokat kell tanulni, jól tanul.

Ha valaki nem bulizza ki magát fiatalon, akkor később fogja bepótolni és rámegy a házassága, hidd el, sokkal jobb mindent a maga idejében tenni.

ma 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!