Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi okból visszahúzódozó egy...

Mi okból visszahúzódozó egy 17 éves nevelt gyermek egy férfival szemben aki én vagyok, több mint 1 év útán. Velünk szotlan és inaktiv minden területen ami a házi munkát illeti. MIt tegyünk hogy ne bántsuk?

Figyelt kérdés
Sulibol haza majd a laptop az agyon és szinte semmi más azon kivül hogy kijön és beviszi az ételt.Bárki kérdi tölle, ö jól kijön velünk.Titokban cigizik és kijár,pedig tudja hogy, mi nem pártoljúk ezt még iskolában jár...MIt tegyük?
2014. febr. 25. 12:25
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Sajnálatból nem vártok el tőle semmit, ami látod nem vezet jóra.

Nem sajnálni kell, hanem tanítani. Nyilván konfliktus előfordulhat, de ezt az ember nem tűri, hogy kimenjen a kajájáért. Szerintem kevés időt töltötök együtt.


Azt azért tisztázzátok vele, hogy sajnálatból nem lehet megélni. Biztosítsátok róla, hogy jót szeretnétek neki, valamint állítsatok fel szabályokat. 1 év után ez nem túl nagy elvárás. Volt ideje megszokni titeket.


Ha lány a nevelt gyerek, és tőled mint pasitól tartja a távolságot, akkor azt is elképzelhetőnek tartom, hogy volt rossz élménye idegen, vagy idősebb férfiakkal. Ha nem lány, akkor a fene tudja.

2014. febr. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

"de ezt az ember nem tűri, hogy kimenjen a kajájáért. "


bocsi kimaradt.

Az ember nem tűri, hogy csak gépezzen, és annyi időt töltsön veletek, amíg kimegy a kajáért. Feladat kell, hogy hasznosnak érezze magát.

2014. febr. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Mondjuk én leülnék vele hármasban beszélgetni, és elmondanám, hogy mától kezdve szabályok vannak otthon, amit mindenkinek be kell tartani.

PL:

- közös étkezés

- házimunkában segítség (porszívózzon vagy vigye ki a szemetet stb)

- laptop használat naponta 3-5 óra. Ha romlik az iskolai tanulmányi átlaga akkor még kevesebb idő.

- közös programok hétvégén. Kirándulások, kertben szalonnasütés stb..


Azt, hogy 17 évesen dohányzik..Azzal én már nem foglalkoznék. 2 okból sem. Az egyik, hogy ha tiltod, még jobban csinálja. A másik, hogy 17 évesen majd csak rájön, hülyeség a cigizés.


De a cigivel kapcsolatban is mondanám neki, hogy tudunk arról, hogy dohányzik. Tiltani felesleges, mert csak azért is fog bagózni. Így áldásom rá, de a cigi árát neki magának kell megkeresni, mert SOHA nem adok pénzt cigire.


Mivel már nem lesz tiltott gyümölcs, így a legtöbb esetben le is szoknak a cigiről.. (velem is ezt csinálta apám, pedig én 15 évesen kezdtem cigizni,titokban. De apám kijelentette: Nem érdekli, hogy cigizek. Szívjam ha büdös és beteg akarok lenni. De 2 szabály van. 1. a lakásban nincs bagózás. 2. én sosem adok pénzt cigire.

Mivel már nem volt tiltott, így nem is volt érdekes, ezért leszoktam róla..Soha többé nem cigiztem.)

2014. febr. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért visszahúzódó és azért távolságtartó, mert teli van fájdalommal.


Mikor került nevelés alá? Árva volt teljesen, kiskorától fogva?

Vagy a szülei csak elváltak és te egy év óta vagy a képben?


Az, ha feszítitek, ha elkezditek szabályozgatni, ne adj isten büntetni, semmi jóra nem fog vezetni. Csak még jobban ellenáll és begubózik.


A lehető legjobb volna valahogyan elkezdeni megnyitni. Beszélgetéssel. nem hármasban, hanem te is vele, és az anyja is vele.


Ha az anyja - a nejed vagy az élettsérsad - az édesanyja, akkor nagyon haragszik rá, mert elvált és egy másik paisval él, az édesapjáról nem is beszélve, ha az elhagyta (tehát nem meghalt), hanem elváltak a szülők).


Ha pedig árva és ti vagytok a nevelőszülők, akkor mindkét szülőjére egyformán és intenzíven haragszik. Ezért záródott be.


Én azt javaslom, hogy ha a beszélgetések nem vezetnek sehova, akkor minél előbb egy gyerek- és ifjúsági pszichiáterhez elvinni lenne a legcélravezetőbb. Nem pszichológushoz, azok ehhez már többnyire kevesek, hanem egy jó pszichiáterhez. Azért most, mert most még kiskorú (illetve fiatalkorú), és ha elviszed, akkor mennie kell és pont. Ha viszont 18 elmúlt, akkor nem kényszerítheted és nem is fog elmenni, hogy segítséget kérjen.


Javaslom, ne vedd félvállról a problémát és ne bagatellizáld el. Azt a legkönnyebb, de iszonyú károkat okoz később.

2014. febr. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egy teljesen átlagos 17 évest írtál le. Ebben az életkorban ez a normális.
2014. febr. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

csupa okosságot írtak előttem,ezért csak 1-2 dolgot tennék hozzá.

Keveseset kommunikáltok.Ha azt mondjátok,hogy most leülünk,megbeszéljük ezt ő kihallgatásnak veheti ,mindent megígér csakhogy szabaduljon.

Először semleges területen kellene próbálkozni.Mondjuk az időjárás jó téma.És egy idő után megszokja,h veled is lehet beszélni.

2014. febr. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!