Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gáz hogy én 16 vagyok anyám...

Gáz hogy én 16 vagyok anyám meg 57? Néha olyan rossz látni hogy az ő korabeli nőknek már unokái vannak meg az ő volt osztálytársainak már jön a második unoka stb. Vagy amikor mondják nekem tanárok stb hogy jaj már nem is olyan fiatal az anyád

Figyelt kérdés
Meghogy későn szült stb.. tényleg gáz vagy nem? A gyerek fejlődésére van valami különösebb hatása hogy idősebb a szülő? Vagy ez nem az életkortól függ? Ez normális életkor egy anyának?

ma 09:29
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem, hogy a tanáraidnak mi köze van anyukád életkorához.
ma 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Nem akarok teherbe esni szűz vagyok még nincs párom és még nagyon nincs itt az idelye annak hogy gyerekem legyen. Anyukám ezt nem tartja gáznak szerinte mindenki akkor szül gyereket amikor akar és amikor van rá lehetősége
ma 10:12
 13/35 A kérdező kommentje:
A tanárok azért mert megkérdezik hogy hány éves anyád meg mit dolgozik stb érdeklődnek vagy valamilyen személyes adatot felkell jegyezni stb azért
ma 10:14
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy regebben ez nem volt annyira elterjedt, de mostansag egyre tobb no szul 40 felett. 10-20 ev mulva ez egyaltalan nem lesz beszedtema.
ma 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
86%

Mi külföldön élünk, 36 vagyok és most várom az első babát!

Miért csak most? Mert nem akartam, hogy a gyerekem olyan nyomorban töltse a gyerekkorát, mint amilyenben nekem kellett!

Omladozó ház, penészes - nedves falak, lent nem volt padló csak sima beton- amitől mindig tiszta por volt minden. Fürdőszoba nem volt, csak kinti wc! Mosógép, tv? Ezekről csak álmodozhattunk. Mások levetett ruháit hordtam, sokszor voltam éhes. Zsebpénzem nem volt. Az iskolában mindig engem aláztak meg, mert pl. nem tudtam időben ezt meg azt kifizetni pl. kirándulást.


Rohadt nehéz volt kimászni abból a gödörből. Eldöntöttem, hogy akkor vállalok gyermeket, ha úgy látom, hogy neki mindent biztosítani tudok majd az egészséges testi és lelki fejlődéséhez. Sajnos nekem lelkileg nagyon betett a gyerekkorom. Évekig szorongással küzdöttem, mert mindig bennem volt az, hogy én vagyok a célpont, én vagyok az a csóri akit mindenki kerül. A szomszéd konkrétan megtiltotta a gyerekének, hogy a testvéremmel barátkozzon, idézem: Mert szegények!

Aztán titokban a kerítésen keresztül barátkoztak. Szerencsére annak a kisgyereknek több esze volt, mint az Anyjának.

Lényeg a lényeg: mindenki akkor szüljön, amikor úgy érzi, hogy eljött az ideje, de ezt tegye úgy, hogy a gyerek érdekeit is tartsa szemelőtt.

Itt ahol élünk, egyáltalán nem fura ha valaki később, akár 40+ évesen szül. Nem is stresszelnek annyit az emberek, a nyugdíjasok is tök fittek, bicajoznak, túráznak stb.

Engem max. 30-nak néznek. Emlékszem amikor tavaly kezdtem a munkahelyemen és a kolléganőm konkrétan sokkolódott, ő azt hitte, hogy 25 körüli vagyok.

Egészségesen táplálkozok, edzek, alapvetően mosolygós vidám természetű vagyok- vagyis lettem, ez szerintem sokat jelent. Ismerek egy "Anyukát", aki 18 évesen szülte az első gyerekét, majd lett neki még kettő - mindhárom másik Apától. Aztán mindig otthagyta a gyereket az Apjára, mert neki bulizni volt kedve, és nem volt érett az Anyaságra. Külsőre is eléggé le van robbanva.


Nem hiszem, hogy a gyerekemnek hátránya lesz abból, hogy nem 25 évesen szültem.

Eva Longoria 43 évesen szülte az első gyermekét és még hány és hány ilyen híresség van? Senki nem csinál ügyet belőle. Nyilván idősebb korban több vizsgálatot kell elvégezni, és a szervezetet is jobban megterheli a gyermek kihordasa, de kellő odafigyeléssel nem lesz gond.

A körülötted lévők pedig elég nagy tahók.

Van egy határ azért, amikor már szerintem is picit késő (50+), de ezt is csak azért írom, mert jó ha a szülő minél tovább van jelen a gyermeke életében.

ma 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
A gáz, ciki szöveg oviban és általános iskolás korban még elmegy, de utána szánalmas
ma 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
??
ma 10:34
 18/35 A kérdező kommentje:
Ciki szöveg mi van?
ma 10:35
 19/35 anonim ***** válasza:
100%
Kit érdekel? Hogy lehet ilyenért beszólni? Az szégyellje magát aki ezt szóvá teszi.
ma 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

Tanár vagyok, és soha, de soha nem kérdeztem egyik gyerektől sem, hogy hány évesek a szülei. Teljesen irreleváns. Sehová sem kell adatként feljegyezni sem ezt, sem a foglalkozást, hacsak nincs az iskolának egy agylövése, hogy ezt jérik, de hivatalosan nem lehet, max önkéntes adatszolgáltatás keretében, amit nem kötelező megadni.

Kérdésedre: egyáltalán nem gáz.

ma 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!