Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet csinálni olyan...

Mit lehet csinálni olyan esetben, ha megtudtam, hogy a gimnazista fiam kerüli az iskolát, és közben hazudozik?

Figyelt kérdés

Most szeptemberben új közösségben kezdett, elvileg nagyon szuper minden, gyakorlatilag kiderült számomra, hogy ez egy hazugság, mert, akkor bejárna.


Eddig is gyanús volt nekem, mert voltak olyan napok, amikor mindent részletesen elmondott, de volt olyan is, amibe csak belekérdeztem, de nem tudott mondani semmit.


Illetve elég átlátszó módon takargatja előlem a krétát, amit a szülők, és a diákok is meg tudnak nézni.


Az igazi meglepetés tegnap ért, amikor 11:00 óra magasságában megyek haza a boltból, és a fiamat látom vihogva, hintázni egy játszótéren másik 2 kamasz társaságaban, akiket eddig nem is láttam. Eddig kég nem vontam kérdőre, nem akartam belőle ügyet, de már van 19 eddig igazolatlan órája, a szomszédom is jelezte múltkor, hogy elvileg a fiamat látta felszállni egy Volánbuszra 10:00 óra körül, amikor elvileg suli lenne, eddig nem hittem el, de ennek tükrében ez is megtörténhet.


Mi a teendő ilyen esetben, akik voltak hasonló helyzetben mit mondanátok? Azért ez elkeserítő.



ma 09:52
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
40%
Amint tudnám kiraknám ezt a gyereket, tudod ki bántana engem...
ma 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
64%

Megmondanám, hogy nem kell iskolába járnia, ha nem szeretne, hiszen 16 év a tankötelezettségi korhatár. 3 hónap múlva 18 lesz. Addig van ideje munkát, lakhatást keresni. A 18. születésnapján pedig csomagolhat, hiszen felnőtt és neki nincs szüksége holmi iskolára, az anyja neve meg kuss. Egyúttal elindítom a kényszerkijelentést.


Más szóval:

Takarodjon. Leszarnám, hova. Majd az aluljáróban boríthatja az asztalt vagy amit akar a többi csövesre, de hogy a saját anyjára még egyszer nem fogja merni, na az biztos. Persze ehhez az kell, hogy tényleg kibszd páros lábbal, lehetőleg pár markos férfiember társaságában.

ma 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
70%

15-nek: a személyeskedésig kritizált 10-13 vagyok.


Nem, nem vagyok szuperanyu, írtam is, hogy kamaszt nevelünk, vannak konfliktusok és én sem vagyok matyóhímzés!

Konkrét példákat írtam, nehézségeket és semmiféle lenézés nem volt a mondanivalóban, nem tudom, honnan szedsz ilyen zöldségeket… mert jótanácsot, használható példát nem adtál, a személyeskedés nagyon nem ez.


Azért meg hagy ne szégyelljem már magam, hogy nincsenek verekedések meg drogok nálunk, de ebben kemény meló van- mindeni gyereke olyan IS amilyen alapokat kaphatott, a fiam pedig nem idomított, nem tudom, honnan veszed ennek megítéléséhez a bátorságot, de gondolom savanyú a szőlő…

Büszkének lenni és megosztani az, hogy még egy jobb helyzetben lévő, jobb képességű kamasszal is előfordulnak kisebb-nagyobb konfliktusok meg minden, csak nem lenézés.

Szégyelld magad.

ma 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

#22 A saját fiam, akit szeretek, akkor is, ha olyan amilyen, nem fogom kirakni sehová, beteg ember, leírtam 3-szor, pláne nem férfiemberek társaságában, tényleg meglátszik ki az, akinek fogalma nincs arról, hogy ki történik, és úgy válaszol.


Ha az a scenario állna fenn, hogy kirakom a házból, akkor körülbelül 1-2 év alatt meghalna körülbelül, nem túlzok, biztos, hogy a legolcsóbb, legmocskosabb dolgokat fogyasztaná. Ki szeretné, hogy a saját gyereke ne éljen? Szerintem senki, az sem tenné meg, aki itt leírja.


Amiket kaptam használható tanácsokat, azt mind feljegyeztem, és alkalmazni fogom, az iskolával beszéltem azóta, ők nem is tudtak róla, hogy én nem tudok a lógásról, nagyon szuper..

ma 17:02
 25/26 anonim ***** válasza:

Így, hogy félsz tőle, elég kevés esély van, hogy eredményt tudsz elérni a beszélgetéssel. Én nem értek egyet azzal, hogy meg kéne verni, de ha egy kérdésre is az a reakciója a fiadnak, hogy tör-zúz, ti pedig féltek tőle, akkor nincs előtte tekintélyetek, ő a dominánsabb. De egyben egy éretlen személyiség, aki jelenleg csak rossz döntéseket tud hozni az életére vonatkozóan. Szerintem a beszélgetés szólhatna arról, hogy abba akarja-e hagyni az iskolát, ha betölti a 18. évét. Ha igen, legyen úgy, de el kell költöznie.


Ezt kivitelezni persze nehéz, mert ezt hallva is tör-zúz, de valahogy meg kell lépni, mert sok ilyen van, aki otthagyja a sulit, sose megy el dolgozni, és a szülei nyakán él és közben mindenért dührohamot kap, ha nem úgy van, ahogy akarja és ez hosszú évekre állandósul. Ha úgy álltok anyagilag, adjatok neki pénzt kaucióra és lakbérre egy pár hónapig, költözzön el, szerintem ennek örülne, aztán kb heteken belül lenullázódna a pénze, haza akarna jönni, de addigra zárcsere. Utána talán lehetne vele tárgyalni, ha segítségre van szüksége, de az is lehet, hogy feltalálja magát és nem lesz rátok szüksége.

ma 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Nekem nincs gyerekem, nekem a tesóm ilyen. Szüleim is így álltak hozzá. Még negyven évesen is ott lakott a szülői házban, nem tartotta vissza senki, de dolgozni nem akart, a szüleink meg féltették hogy hát szegény, mégis csak a saját gyerekük. Cserébe úgy bánt velük mint a ronggyal, pokollá tette mindenki életét. Az elején még ez volt, igen, hogy a gyerekünk és szeretjük, utána már féltek tőle. Ennyi évtized után azt gondolom, ki kellett volna b-szni, próbáljon megállni a saját lábán, akkor is ha lezüllik. Talán akkor benőtt volna a feje lágya.
ma 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!