Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet csinálni olyan...

Mit lehet csinálni olyan esetben, ha megtudtam, hogy a gimnazista fiam kerüli az iskolát, és közben hazudozik?

Figyelt kérdés

Most szeptemberben új közösségben kezdett, elvileg nagyon szuper minden, gyakorlatilag kiderült számomra, hogy ez egy hazugság, mert, akkor bejárna.


Eddig is gyanús volt nekem, mert voltak olyan napok, amikor mindent részletesen elmondott, de volt olyan is, amibe csak belekérdeztem, de nem tudott mondani semmit.


Illetve elég átlátszó módon takargatja előlem a krétát, amit a szülők, és a diákok is meg tudnak nézni.


Az igazi meglepetés tegnap ért, amikor 11:00 óra magasságában megyek haza a boltból, és a fiamat látom vihogva, hintázni egy játszótéren másik 2 kamasz társaságaban, akiket eddig nem is láttam. Eddig kég nem vontam kérdőre, nem akartam belőle ügyet, de már van 19 eddig igazolatlan órája, a szomszédom is jelezte múltkor, hogy elvileg a fiamat látta felszállni egy Volánbuszra 10:00 óra körül, amikor elvileg suli lenne, eddig nem hittem el, de ennek tükrében ez is megtörténhet.


Mi a teendő ilyen esetben, akik voltak hasonló helyzetben mit mondanátok? Azért ez elkeserítő.



ma 09:52
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, ha bárki, bármi jót tud még jöhet, neked is nagyon köszönöm utolsó, a tanácsokat, mivel te hasonló cipőben jársz, ezért vannak tapasztalataid, de sajnos sok minden abból amit javasoltál nem megvalósítható a fiam botrányos viselkedése miatt, de mindenképp lesz elbeszélgetés, és bankkártyafüggesztés.


Akik a verést említették mint módszer, azok pedig sajnos nem tudják, hogy milyen egy olyan fiatalembert nevelni, akire ha kicsit hangosabban szólsz, és ellátta, már borítja a szekrényt az asztalt, és törik minden. Ezt nem merem megkockáztatni, mert azért egy 195 cm magas embertől félek.

ma 11:26
 12/22 anonim ***** válasza:
88%

Kedves kérdező, az utolsó (hosszú) válaszolód vagyok.

A közös bennünk csupán annyi, hogy kamasz fiaink vannak, hála a jó égnek nálunk ilyen problémák nincsenek, eddig nem voltak (és nagyon azon vagyok, hogy ne is legyenek… de erről 100% biztos nem lehetek).

Azért mertem leírni a hozzáállásomat, mert nálunk ez beválni látszik.


Nyilván nem recept, hisz a te gyereked más, mint az enyém, te is más ember vagy, mint én…lehet, hogy sok dolgot átvenni, alkalmazni nem tudsz, de egy próbát talán megérhet, veszteni valód sajnos sok már nincs…

Nálunk a legnagyobb gond max visszaszájalásban, ilyen pukkadó kamasz viselkedésben, bunkó visszaválaszolgatásban (mind ismerjük a jó, MAJD megyek, mondtam már!-okat :D ) merült ki meg kb 2x kaptam el, hogy viszonylag későn, suli időben ilyen 10 után ágyban kütyüzött/olvasott, miközben rinyált-vekengett, hogy meeeennnyire fáradt- de ez nem olyan égbekiáltó tényleg. Emellett korosztályos válogatott sportoló és kitűnő tanuló az ország egyik legjobb helyén.

Mondjuk hátradőlni a közeljövőben nem fogok, mindig van fennforgás kamaszokkal, meg a drog, sunyizás, link társaságok sajnos a legjobb helyeken is ugyanúgy ott vannak, nekem illúzióim nincsenek.


…de még egy - viszonylag kellemetlen gondolat, amit én mindig szem előtt tartok:


Gyerekeink a saját nevelési munkánk tükrei.


Szóval a srácod vállalhatatlan viselkedésében ott van az évek óta összegyűlt sok-sok nem figyelés, letojás, elhessegetés, saját házastársi vagy anyagi vagy munkahelyi problémáid előtérbe helyezése miatti esetleges figyelmetlenség is. Vastagon, bőven és a kialakult helyzetben szerintem legalább annyira, mint az önálló kamaszod saját döntésből belepakolt része.

Évek óta elrontottatok valamit. Nagyon.

Főleg, hogy már 3 éve is volt hatalmas gond (a szerek nekem azok, még ha csak cry-for-help kipróbálás is volt, akkor is…)

Voltált TE MAGAD azóta nevelési tanácsadónál (tudom megint, nem ez már a nevük), esetleg valamilyen mentálhigiénés-gyereknevelési tanácsadónál, pszichológusnál, bármilyen, számodra, a te értékrendedhez közelálló segítő szakembernél?

Talán még nem késő…és ez nem az, hogy elrángatod valami ilyenhez a “büdös kölkét”, hogy majd mosod kezeidet és majd s szakember ráncba szedi, te ugye fúúú de megtettél mindent, tessék, fizeted a 20 ezres óradíjat aztán mégis bunkó/drogozik/lóg… NEM.

TE MENJ segítséget kérni, új módszereket, látásmódot kérni, visszacsatolást kapni az elkövetett hibákról, tanulságot összeszedni, mert rajtad is elcsúszott a gyereked élete, dolgai és jó lenne talán még az utolsó percben nem ugyanabba a folyóba belelépni megint.

Nem baj, nem gáz beismerni, hogy bizony ebben nem voltál a lehető legjobb szülő (másban meg esetleg igen, de most azért elég nagy a tét…), tessék szaksegítséget kérni magadnak, amivel áttételesen segíthetsz a gyereked problémájának megoldásában is.

Kezdőlépésnek megteszi az is, hogy tudod, gáz van, ide is írtál, de ne pihenj meg ezzel, ez nagyon kevés ide már…

ma 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
87%
Iskola kerülésért bizony én sem főzéshez használnám a fakanalat. Azért van egy határ
ma 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Pfú, apám úgy elvert volna, mint a büdös 💩t, ha lógni merek. De gondolom nálad ez nem opció, különben már megtetted volna.


Nagyobb felügyelet. Osztályfőnök és a tanárai figyelmét felhívni rá, hogy értesítsenek, ha lóg.


Nyomkövető a telefonjára és egy rejtett a cipőjébe vagy a kabátjába/táskájába.

ma 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
29%

#10-#13


A te válaszaid lehetnének baromi haaznosak is, de ez a lenéző, "ki ha én nem" stílus erősen csorbít az egészen.

Bocs, de te tipikusan az az "én vagyok a "szuperanyu" a gyerekem meg a "szuper gyerek" (persze a csodás nevelésemnek hála, ugyebár...).

Totálisan lerí az írásodból, hogy lenézed a kérdezőt és igazából nem is segíteni vagy itt, hanem magadat fényezni.

Bár jutott volna neked is egy problémás gyerek, akkor a "te szád is alapállásban lenne".

De tudjuk, a te csodagyereked osztályelső, jó sportoló, szorgalmas, őszinte stb.

Ezt itt szépem elő is adtad a segítőszándék burkába bújtatva.

Csak arra nem gondolsz, ha majd az a gyerek kiszabadul a kontrollod alól, majd miket fog csinálni.

Nyilván nem kívánok semmi rosszat senkinek, ne legyen így, de ismertem ilyen stílusú szülőt, mint te és hát finoman szólva, nem köszönték meg neki a gyerekei.

Most még egy idomított kamaszod van, később meg lesz egy huszonévesed, aki majd a második kamaszkorát éli, amibe majd nem tudsz beleszólni.

Szóval pár év múlva nézzük meg, kinek hol tart majd a gyereke.

ma 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

A fiad nem tartja be a szabályokat, mert pontosan tudja, hogy nem mersz fellépni ellene. Bármi is a véleményed, nem véded meg magad és ő következmények nélkül teheti, amit akar. Mindjárt 18 lesz, tehát megszűnik a te kötelezettséged is. Megprobalhatod azt, hogy vagy rendesen jár iskolába és akkor eltartod, lesz hol enni és aludni, vagy amikor összegyűjtött elég igazolatlan órát és szankciók lesznek, akkor kap határidőt és a drága haverokra támaszkodva élhet tovább. Téged perelhet rokontartásért, te pedig leveszed róla a a kezed, hiszen most is úgy él, ahogy akar. Akkor ezután a te kihasználásod nélkül tegye meg.

Viselkedj felelős felnőttként és akkor idővel ő is annak fog tekinteni.

ma 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
A családban van hasonló férfi mint a fiad?
ma 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Kérdező, úgy néz ki, ez a hajó már elúszott. Lassan 18 lesz, ha úgy van majd fogja magát és ott hagy. Ezen kevés az esély, hogy már változtatni tudsz, ha már rég óta így van. Nem azt mondom, hogy egyáltalán nem lehet, de én személy szerint nem látok ennek sok esélyt, hogy változni fog hirtelen.

Esetleg ismersz drogosokat, és iskolakerülőket, akiknek az elete el van csúszva? Ha igen, az jó lenne. Megmutatnád őket neki, hogy fiam, ha így folytatod, ide kerülsz. (Fák jú tanárúrban láttam, de nem rossz megoldás amugy) Hátha pár lecsúszott ember látványa eltántorítja, és megembereli magát. De amíg nem lássa, hogy milyen rossz amit csinál, ő azt hiszi, hogy jó, mert neki így jó. Nem kell küldjön semmiért,nem kell a pénzen gondolkozzon, hogy honnan van, hogy majd mit fog enni holnap stb. Miért változtatna?

ma 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

az mar gaz ha a sajat fiadtol felned kell mert lehet radburitja az asztalt...

ha osszeszedi az x ora igazolatlant (nalunk azt hiszem 30 volt) akkor mar a gyamugyet hivjak, ha majdnem eppen pont 18 éves ha nem.

osztalyfonokkel es az igazgatosaggal kene konzultalni.

ma 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Továbbra is van olyan, aki a verést írta példaként, de ahhoz kihangsúlyoznám, hogy senki nem tapasztalt még innen olyat, hogy egy ilyen típusú embert lefog. Mi már próbáltuk, ketten is, mikor még együtt éltem a párommal, de ha már nem tud borítani olyankor, akkor rúg, harap, és fejel.


Mindhárman megsérültünk, ezért nem kockáztatom megint, hogy minden véres legyen.


Írtak itt nagyon jó és hasznos válaszokat, a film is lehet egy jó ötlet, ma este megnézem vele, ha vevő rá, ha nem.

ma 15:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!