Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vajon hol van az az életkor,...

Vajon hol van az az életkor, amikor a szülő már nem balhézik ha a gyereke dohányzik, hanem elfogadja?

Figyelt kérdés

Tegnap összefutottam volt barátnőm 15 éves lányával, és itta az energiaitalt, meg pöfékelt. Semmi közöm hozzá, nem is fogok írni az anyjának ...

Csak meglepődtem, hogy 3 éve még nem engedte a kávét sem neki, max instant cappuchinót, meg elég jó a viszonyuk egymással, így csak tud róla ha dohányzik.

Nekem is van két fiam, 14 évesek, és ugyan utálják a cigifüstöt mert az anyjuk dohányzik, de biztos nem örülnék neki, hogy ha rágyújtanának.


tegnap 10:55
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Utálom, hogy anyám kontrollmániás, de őszintén szerintem egy normális családban ennek a korszaknak nincs vége.


A gyermekem a legfontosabb számomra a világon, szülői felelősségem, hogy óvjam, ha elkezdi magát mérgezni, nekem kellene jobb belátásra inteni.


A dohányzás nem olyan, hogy X éve kortól, vagy x szál belefér. Zéró tolerancia kellene, hogy legyen az irányában. Függőséget, rákot okoz, viszi a pénzed, stb. ahol lehet csak megnyomorít.


"Nekem is van két fiam, 14 évesek, és ugyan utálják a cigifüstöt mert az anyjuk dohányzik, de biztos nem örülnék neki, hogy ha rágyújtanának."

Ez nagy önellentmondás. Nem várok el olyasmit a gyermekemtől morálisan, amire én sem vagyok képes. A nevelés a példamutatással kezdődik.

(Pl. nem a gyermeket kell bsztni, hogy KÖSZÖNJÉLSZÉPEN, hanem magunk is így kell, hogy eljárjunk, így lesz ez számára természetes).

tegnap 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 Katona Dius ***** válasza:
42%
Mondjuk én az alkoholtól jobban félteném a gyerekem. Ritkán hallok olyat, hogy valaki elszívott egy cigit, utána balesetet okozott (vagy képzelj oda bármit), de alkoholnál sajnos elég gyakori.
tegnap 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
52%
#12, vagy család felbomlása is ritka a cigi miatt. Tény, hogy viszi a pénzt, de bár nem csinál az ember másokkal hülyeséget, ha kimegy a teraszra egy szál cigit elszívni. Az alkohol is viszi a pénzt.
tegnap 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 Katona Dius ***** válasza:
51%
Igen, szerintem is durvább az alkohol. Ezért is nem értem, hogy amíg a cigit csak kijelölt helyeken lehet vásárolni (amivel semmi bajom sincsen), addig alkoholt bárhol.
tegnap 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
61%
Nem kortól függ. Van aki engedi a 14 éves gyerekének, van aki a felnőtt (huszonéves és afölötti) gyerekével is morog miatta.
tegnap 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
78%

Egy normalis szulo amig el aggodik a gyermeke egeszsegeert. Szerintem ezzel nincs gond. Tiltani tilthatja, amig kiskoru.

Meg hat ugye van a regi szep beszolas: "amig az en hazamban elsz..amig az en kenyeremet eszed..", szoval a legjobb ha akkor all elo a cigivel, ha mar kulon el, es a SAJAT penzebol kolt felesleges hulyesegekre.

tegnap 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
77%

Nekem nincs még gyerekem, de azokban a családokban ahol a valamelyik vagy mindkét szülő dohányzik nagyobb valószínűséggel fog rászokni a gyerek is.

Ez sokak szemébe tüske lesz, de aki nem bírja ki cigi nélkül, az a gyerekétől se várja, el! Erre igaz ez: "bórt iszik, vizet prédikál".


Én nem dohányzom. Kipróbáltam, pár hónapig max 1 évig szívtam, aztán ennyi, értelmet nem találtam benne. De ez már az én hozzá állásom. Viszont emitt különösen érzékeny az orrom a cigi füstre. Az összes leszokott ismerősöm is állítja, ők is így vannak vele. Tehát volt dohányos elől nem tudja eltitkolni a kamasz.


Anyagi szempontból nézve pedig, én nem vagyok hajlandó szponzorálni ezt a hóbortját! Ha cigizni akar elmehet diákmunkára. kb 2000 ft lehet egy doboz vagy több (?), Ez havi 60000 ft...

tegnap 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Nálam 18.
tegnap 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
86%

“3 éve még nem engedte neki a kávét”

Egy 12 éves gyereknek? Még szép…

A cigi meg minden életkorban rossz.

tegnap 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Anyósomnak nagyon jó a kapcsolata a fiaival, ők is nagyon rendes emberek, és ilyen gyerekek is voltak. Viszont most így, hogy a gyerekek közel 30 évesek, hallja a sok gyerekkori sztorit berúgásról, cigizésről, iskolából való lógásról, stb amit szintén nem engedett ő sem. Hűledezik, hogy ezekről miért nem tudott? Na vajon, miért... persze most már másképp áll hozzájuk, hiszen felnőttek, beleszólása már nincs abba, hogy most mit csinálnak.
tegnap 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!