Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vajon hol van az az életkor,...

Vajon hol van az az életkor, amikor a szülő már nem balhézik ha a gyereke dohányzik, hanem elfogadja?

Figyelt kérdés

Tegnap összefutottam volt barátnőm 15 éves lányával, és itta az energiaitalt, meg pöfékelt. Semmi közöm hozzá, nem is fogok írni az anyjának ...

Csak meglepődtem, hogy 3 éve még nem engedte a kávét sem neki, max instant cappuchinót, meg elég jó a viszonyuk egymással, így csak tud róla ha dohányzik.

Nekem is van két fiam, 14 évesek, és ugyan utálják a cigifüstöt mert az anyjuk dohányzik, de biztos nem örülnék neki, hogy ha rágyújtanának.


tegnap 10:55
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
á, anyósom 78, sógornőm jövőre 60 és még mindig hallgatja a morgást (pedig anyós is dohányzik 16 éves kora óta :D
tegnap 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem szülő függő. Vannak akik lazábban, vannak akik keményebben kezelik. Ismerek olyan felnőtt 40 éves nőt, akinek az apja mai napig nem tudja, hogy dohányzik. Ugyanitt ismerősi körömben, barátnőim mind bujkalnak mikor cigiznek, hogy senki ne lássa és mondja vissza a szüleiknek. 25 éves, felnőtt, dolgozó nőkről van szó.

Viszont van olyan, hogy 18 évesen az apja adja neki a cigit. Sokminden van.

tegnap 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
33%

Normális családban nincs ilyen életkor...

Őszinteségben, őszinteségre nevelem a gyerekeimet. Azt kikötöttem, hogy dohányozni nem engedem őket, a férjem sokáig dohányzott, nagyon nehezen ment neki a leszokás, ő is mondta a gyerekeknek, hogy soha nem fogja engedni nekik, mivel ő saját bőrén tapasztalta, hogy mivel jár.


Szerencsémre eddig nincs gond, 16 éves a lányom, nagyon rendes kamasz :)

- én sem dohányoztam sosem, pedig a társaságomban nagyon sokan.


És abban is biztos vagyok, hogy sunyiban sem fognak, mert nagyon jó kapcsolatunk van a gyerekeimmel, mindent meg lehet velem beszélni.

tegnap 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
76%

"16 éves a lányom, nagyon rendes kamasz"


Hát persze...

tegnap 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
56%
Igen, hát persze... tudom, hogy ez teljesen irreális és ritka a mai világban (főleg itt a GYK-n), de hál'Istennek, van ilyen is! :)
tegnap 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
#3, az én anyám is szerette tudni, hogy mit csinálok, engem is őszinteségre nevelt. Mégis dohányzok 14 éves korom óta. Soha nem is sejtette, mert úgy csináltam mindig, hogy mást gondoljon.
tegnap 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
0%
És ős ezt sosem vette észre... hát persze.
tegnap 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
#7, koliba voltam gimiben. :D A pénzemet is úgy kezeltem, hogy nem volt észrevehető.
tegnap 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Ha a szülő nem dohányzik, és tisztában van a dohányzás káros hatásaival, akkor lehet, hogy addig, amíg él.
tegnap 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 Katona Dius ***** válasza:
90%

Szülő függő. Amelyik szeret beleszólni a gyereke életébe (itt a kéretlen beleszólást értem), az a 40-50 éves gyerekének is meg akarja mondani, hogy mit csináljon.

Amelyik nem ilyen, az elmondja a gyerekének, mit árt a cigi a szervezetének, és ennyi.

Anyukám páldául mai napig cseszeget miatta (55 éves, én 32). Oké, tudom, nem egészséges. De ha leteszem, úgyis azért teszem le, mert le akarom tenni. Nem azért, mert "anyukám azt mondta, nem szabad".

tegnap 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!