Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülő aki betegesen irigy a...

Szülő aki betegesen irigy a felnőtt gyerekére?

Figyelt kérdés
Egy szülő lehet irigy a saját felnőtt gyerekére? Annak külső adottságaira, elért érdemeire, anyagi javaira? Mit lehet tenni ha a saját nyomorúságát vetíti ki a gyerekére és közben betegesen irigy rá? Szinte retteg a gondolattól, hogy a gyerekének jobb lesz az élete a sajátjánál. Ezért nem is segíti és inkább megpróbálja gátolni negatív kritikával.
tegnapelőtt 19:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
21%
Én nem tudom, amikor a szüleimmel beszélgetek (persze leváltam, megvan az egészséges távolságtartás, megtanulták, mibe nem szólhatnak bele, ami anyám egyik kedvenc elfoglaltsága volt), szerintem az a helyzet, hogy anyámnak leesik, hogy sok mindenben tájékozottabb vagyok, apám meg hangerővel kompenzálja, ha éppen kezdi észrevenni, hogy nem tud mindent jobban nálam. De egy valamit soha nem tapasztaltam tőlük: irigységet. Tudom, hogy büszkék rám, ha nem is fejezik ki folyton-folyvást. De mivel felnőtt ember vagyok, nincs is szükségem folytonos megerősítésre. Amiről te írsz, az nem a szülő irigysége, hanem a gyerek önbizalomhiánya, amivel érdemes pszichológushoz menni, mert ha odáig fajult, hogy a gyakorira is kiírod, akkor komolyan segítségre van szükséged.
tegnapelőtt 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

11: Rohadjon meg az büdös qrva (lányom aki30 feletti ), tele van pénzzel meg autóval jár míg én egész életemben a metrón ültem.


Ezt a telefonba mesélte harmadik személynek. Ez nem irigység, de már az is durva ha valaki a saját lányát büdös qrvának mondja el a háta mögött.

tegnapelőtt 21:55
 13/17 anonim ***** válasza:
32%
Első bekezdésed alapján ezt te mondtad, második alapján meg nem. Idézőjeleket tanuld már meg használni! Egyébként ha valakinek a lánya tényleg egy büdös qrva, az nem irigység, hanem az igazság. A legjobb családokban is megesik. Azt nem értem, ezt miért épp nekem címezted. Én annyit mondtam, hogy még a félig toxikus szülő sem irigy a gyerekére, ha valaki tényleg irigy, az beteg. Gondolom a lepontozóknak vagy a szövegértésük nulla, vagy a szüleik.
tegnapelőtt 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
17%

Csajszi, ha anyád lekurváz annak nagyon nagy oka kell legyen. Lehet, hogy kiérdemelted. Szerintem se irigy egy normális szülő se a gyerekére, sőt. Örül neki, hogy ő ezt el tudta érérni.

Ha anyád mégis ok nélkül irigykedik, nem az van, hogy telibeszarod, kihasználtad, hogy elérd a vágyaidat, akkor lehet tényleg probléma van. De én ilyen emberrel életemben nem találkoztam, aki a saját gyerekére irigy legyen. Pedig sokat láttam.

tegnapelőtt 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
59%

Azért mert te nem találkoztál, engedd meg, hogy informáljalak, hogy létezik ilyen, 14 es!

Ennyire korlátolt nem lehetsz, hogy ami veled nem történt meg és az utcádban, olyan nincs!

Rengeteg apa pl krvázza a lányát és anya is, pedig a lányuk szűz! Onnan tudom, hogy épp velem esett meg

Idegesek voltak és így szóltak hozzám , 16 évesen olyan voltam mint egy angyal, könyvtárba jártam csak és magoltam!

De ilyeneknek mint te nem is érdemes magyarázkodni, kár a tintáért. Nem is kell meghallani a primitívséget!

tegnapelőtt 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
46%
Minek jártál a könyvtárba? Ne haragudj, én ezt fiúként sem értem, bemegyek a könyvtárba, leadom a könyveket, kiveszem a könyveket, megyek haza. Tudod, mikor töltöttem 30 percnél többet egy könyvtárban? Amikor csajozni mentem oda.
tegnapelőtt 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
64%

Anyu bazdmeg te vagy az?

Már itt is engem ócsárolsz?

Itt irogatsz, nyílvánosan , a kamrában meg csomóban áll az egérszar?

tegnap 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!