Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám nem szereti a párom?

Anyám nem szereti a párom?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel 3 éve vagyunk együtt, ebből két éve együtt is élünk.Közösen tartjuk fent a lakást, háziállat, kocsi stb…Viszont amikor hazamegyünk az én szüleimet meglátogatni, egy érdekes feszült hangulat alakul ki, sohasem vitatkozunk sem veszekedünk, sőt mi is mindig viszünk valami apróságot, kapunk valami apróságot stb… Azonban többször is visszahallom ismerősöktől, hogy anyám nem igen szereti a barátnőm(történetesen a hátunk mögött “kisasszony”-nak, “nagysága”-nak nevezi)… ezután történt olyan, hogy tervezgetem hogy eljegyzem mivel mi nagyon szeretjük egymást, kitartunk egymás mellett. Elhintettem anyámnak hogy gondolkodom az eljegyzésen, amire annyi volt a válasza ,hogy “ő csak annyit mond, nem kell elkapkodni!” A másik oldalról viszont ugyan úgy kapom a nyomást… A barátnőm szülei pedig azzal mustrálnak állandóan, hogy mikor lesz eljegyzés?


Nem vagyok döntésképtelen, viszont tudom ha megteszem hogy megkérem a kezét, abból családi botrány lesz… valakinek valami vélemény esetleg?


szept. 16. 15:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért tartod egyáltalán anyáddal a kapcsolatot? Vagy miért viszed oda a barátnődet?


Mondjuk én voltam a barátnő helyében exemmel való kapcsolat során.

Eszem ágában nem volt eljárni hozzájuk. Hogyne. Kell a francnak a toxic anyjával való kötelező bájolgás.

tegnapelőtt 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nem írtad, hogy külföldre a pároddal mentél, ott ismerted meg vagy miatta költöztél ki. Ha a barátnőd és a közös élet már most odaköt, akkor anyád látja, hogy egy idő után nem fogtok fixen havonta hazajárni hozzá. Lehet bűbájos a barátnőd, ha miatta máshol akarsz családot alapítani és még az anyagi támogatás is másra fog menni anyuka helyett, hisz bérelhettek nagyobb lakást, vehettek ingatlant, szül 1-2 gyereket és máris nem értek rá visszajárni füvet nyírni, vagy kifizetni anyuka új tévéjét, mert éppen sok pelenka kell vagy táborba megy a gyerek. Az unoka nem mellette fog felnőni, telefon kijelzőn nézve nagyon nem ugyanaz, így anyád számára valódi kapcsolat nem alakul ki vele. A barátnőd személyében egy halom olyan függés és kötelezettség jelenik meg, amiket te szívvel-lélekkel vállalsz, de anyád számára azt jelenti, hogy ő kiesett a képből. Ezt gondolom az egész probléma gyökerének.
tegnapelőtt 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Egyedüli vagy legkisebb gyerek vagy?
ma 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Amúgy nyugodtan megkérheted a kezét. Anyád ha ebből botrányt csinál, annyit is ér. Ne várj sokat. A csajnak lehet ez rohadtul szarul esik, hogy anyád ilyen véleményen van vele. Éljetek az életetek. Majd ő is megbékül, ha szeret.
ma 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!