Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám ezért szereti jobban az...

Anyám ezért szereti jobban az öcsémet?

Figyelt kérdés

Ketten vagyunk testvérek, mindketten fiúk, 3 év van köztünk.


Már nem élek velük, emiatt most tűntek fel ezek a dolgok.


Én itthoni egyetemre mentem, mellette már dolgoztam, öcsém külföldre, amit anyagilag támogattak, még hitel is vettek fel rá.


Öcsém hátsója ki van nyalva, takaritania nem kell, anyám takarít, mos rá, pedig felnőtt ember (barátnője nincs, feltételezem a természete miatt. Anyám erre csak legyint, hogy “á csak erős jellem, ezt nem bírják a lányok.)


Mindenben ő a bezzeg, agyon van dicsérve, családi eseményeken csak vele büszkélkedik anyám.


Van egy elméletem, miszerint anyám azért ugrálja körbe meg ő a kedvence, mert pont olyan, mint apám. Apám önző, narcissztikus, az van, amit ő mond, anyám haptákban áll neki. De annak idején valamilyen okból vonzódott ehhez.


Öcsém is ilyen, amit szar nézni, főleg mert anyám őt is nyalja körbe és alárendeli neki is magát.


Jobban szereti az öcsémet tényleg, és csak bemagyarázom, hogy neki is csak aláfekszik mint apámnak?


2021. dec. 18. 17:19
 1/8 anonim válasza:
100%
Lehet azért viselkedik így anyukád, mert ahogy mondtad, apukádra emlékezteti. Szörnyű ezt olvasni, sajnálom, hogy nem tudok segíteni.
2021. dec. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok "nőnek" tetszik ez a "férfiasság", úgyhogy lehet, hogy anyád ezt értékeli benne.


Aztán egyszer majd rájön, hogy ő a szegény "áldozat", akit csak "kihasználtak", akkor meg jöhet a látványos válás és a hozzá tartozó nagyonnagy cirkusz az ő kis életének a "sérelmein"...

2021. dec. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2-es dehogy jön, anyám már ilyen marad... sanszos, hogy akarna kiállni magáért néha neg frusztrálja, de se apám se öcsémmel szemben nem meri.

Maradtam mindig én, mert apámmal ellentétes a jellemem. Apámnak nem mer, és már öcsémnek sem mer beszólni, maradok én.


Anyámon lehe segíteni vagy soha nem fog bírni kiállni magáért?

2021. dec. 18. 17:46
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ebben benne van az is, hogy ő volt a legkisebb gyerek, el lett kényeztetve mindenki által és ez 2így maradt", meg az "anyuci pici fia" dolog is benne van.

Sok hasonló családban szokták úgy érezni az idősebb testvérek hogy az öccsüknek "minden megvan adva", "tőlük nem várnak el annyit", "ő hibázni nem tud vagy ha igen akkor is a másik tesóra van fogva" stb.

2021. dec. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Az emberi érzelmek lényege, hogy többnyire nem racionálisak.
2021. dec. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Anyámnak fel lehet nyitni a szemét?
2021. dec. 18. 18:44
 7/8 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem simán csak irigy vagy.
2021. dec. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha ugy sem élsz velük akkor a hétköznapok szmepontjábol nem mindegy igazából?
2021. dec. 19. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!