Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy hat a gyerek fejlődésére...

Hogy hat a gyerek fejlődésére ha mindig máshoz hasonlítják? Pl az osztálytársad ilyen bezzeg te nem vagy olyan te csak egy ilyen vagy olyan vagy, vagy ha a testvéréhez hasonlítgatják állandóan? És érezteteik vele hogy ő egy szar.

Figyelt kérdés

szept. 15. 06:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Pont ez lesz a hatása, azt fogja hinni magáról, hogy egy szar, és feszt máshoz fogja hasoníltani önmagát.

Egyébként mindenkinek van egyfajta elképzelése arról, hog ymilyen tökéletes gyerekre vágyik, aki nem létezik. Ha a gyerek lennék, és elég gyorsan el tudnék hajolni a pofoktól, akkor ilyenkor visszavágnéz, hogy igazad van, X tényleg jobb ebben, de ehhez X anyukája...és ide valami olyat, amit a kedves kritizáló szülőt meghaladják...pl. jobb életkörülményt biztosít, magántanárt fizet, vagy csak kedvesebb, stb. Hadd érezze a surmó szülő, hogy bizony ő sem olyan, aminél álmodni se lehetne jobbat...

szept. 15. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
22%
Lehet hogy alá ássa az önbizalmát, lehet épp emiatt lesz törekvő.
szept. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Esetemben önbizalomhiányos lettem, viszont emellett maximalista is. Mióta nem tartom a kapcsolatot a szülőkkel, jobban vagyok.
szept. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút ember függő. Van akire rossz hatással van, van aki el tudja engedni az ilyeneket és nem befolyásolja
szept. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Rohadtul szarul. Engem is mindig máshoz hasonlított apám. Olyan szinten megfelelési kényszerem van miatta, amit nem tudom hogy mikor tudok majd feldolgozni. Annyiban jó ez a megfelelési kényszer ha valamit elkezdek(pl egyetem) azt végigviszem, ha megszakadok 2× akkor is, hogy majd az orra alá dörgöljem, hogy:"Ne, seggfej, ezt meg tudtam én is csinálni. Ezzel érvényesülni fogok, de te b@zd meg anyukádat, és remélem örülsz annak, hogy többre vittem mint azok akikhez annó hasonlítgattál" azután meg karácsonykor keresni minden évben őt.
szept. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
Olya hatása is lehet, hogy a gyerek megutálja a példaképet, és csakazértis az ellenkezőjét csinálja, adott esetben kifejezetten rossz irányba fordul. Nálam például így működött.
szept. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én önbizalomhiányos lettem, máig az vagyok, pedig már rég nem élek otthon, félek bármibe belefogni, mert az úgysem lehet jó, szrba sem veszem magam.


Jártam pszichológushoz éveken át, most már jobb, de vszeg sohasem dolgozom fel, hogy egész gyerekkoromtól kezdve azt hallgatom, mekkora egy szr vagyok, és xyz mennyivel jobb nálam.

szept. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én emiatt szedtem nyugtatót évekig.

Akármit érek el, nem elég jó, szégyellek minden eredményt, pánikrohamaim vannak.


Nekem sincs már kapcsolat szüleimmel.


Meguntam, hogy akármit csinálok, nem elég jó. Már nem is próbálkozok, a sikereimet megtartom magamnak, a kudarcaimat pláne.


A kettő közt nem sok beszédtéma maradt, szóval nem beszélünk.

szept. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

5-ös, ez oké lenne.

Nálam az volt, hogy osztálytársnőmet felvették anno (1985.) egy már akkor is noname főiskolára (amivel kitörölheti, kb. két évet dolgozott benne, abban sem volt köszönet).

Engem az áhított főiskolára, amit szerettem volna, nem vettek fel abban az évben, de újra felvételiztem, és a következő évben felvettek. Keresett szakma, plusz még rátanultam diploma után (adószakértő, igazságügyi szakértő, könyvvizsgáló).

És itt jön a slusszpoén: Még most is úgy azonosítják be a szüleim azt a volt osztálytársnőmet, hogy "ja, akit elsőre felvettek?".

Na az ilyennek verhetem bele a végzettségeimbe az orrukat 40 év után is.

szept. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
85%
Hát 9es, megértem hogy mai napig is szarul esik. Nálam is van egy hasonló, csak úgy, hogy ahova én járok egyetemre biztos szar egyetem, azért vagyok ott. (Az ország legjobbja, és sok lehetőségem van vele, mert keresett szakma, na de mindegy) A volt barátnőm meg egy szar kisvárosba ment, kozel oda ahol élünk, egy olyan egyetemre, amit az országban nem vesznek igénybe mindenhol, mert magyarországi egyetem.(Romániában lakok) Szerintük ő többre fogja vinni, mert okos volt, hogy nem ment el 300 km-re tanulni, mint én. Én már csak kacagok a butaságán, és azért is várom, hogy legyen egy jó munkahelyem, hogy megmondjam neki, hogy rohadtul hülye volt végig, és nekem volt igazam. Ez inkább az én lelkemnek kell, mostanában inkább leszarom, és magamért tanulok, meg a kis bosszúmért, hogy majd teljesen hagyjam őt idegeskedni egyedül, mert tönkretette a gyermekkorom és a fiatalkorom ezzel, hogy mindig szarnak nézett.
szept. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!