Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Túlreagálom, vagy érthető, ha...

Túlreagálom, vagy érthető, ha rosszul esik, hogy semmiben nem támogat anyagilag, de másokhoz hasonlítgat állandóan?

Figyelt kérdés

Az anyámnál mindig más volt a mérce, hol a legjobb barátnőm, hol a szomszéd kislány, hol a rokongyerekek.


Felnőttem, 24 éves vagyok, de a mai napig csinálja.

Most az unokatestvéremmel nyúz, hogy szinte napra pontosan ugyanannyi idősek vagyunk, de nézzem meg, ő hol tart az életben, már menyasszony, építkeznek, halad az élete. Onnan indult az egész, hogy ő két hete új autót vett magának, egy Mercedest. Anyám még aznap a fejemhez vágta, hogy nézzem meg, jól keres, takarékoskodik és halad egyről a kettőre, nem az anyja alól szedi ki az autót (elkértem a kocsiját egy hétvégére, mert esküvőre mentem, az ország másik felébe).


De az az igazság, hogy az unokatestvérem és én hiába vagyunk rokonok, hiába testvérek a szüleink, máshogy nőttünk fel. Őt a családja támogatja a mai napig, mondta, hogy ez a kocsi is úgy lett vásárolva, hogy ő egy nagyon minimálist pénzt tett bele, a többit a nagyszülei tették bele, plusz a nagybátyám lízingeli, ő fizeti a lízinget rá. Tehát nem ő rakott le az asztalra 20 milliót, zsebből.

Építkezni a vőlegényével úgy építkeznek, hogy a fiú a nagyszüleitől örökölt egy telket, ahonnan a házat elbontották és a nagybátyámék + a srác szülei mondták, hogy ne adják el, úgyis családot szeretnének 2-3 éven belül, ennyivel segítik őket. Úgy, hogy az unokatestvéremnek és a vőlegényének is volt 1-1 lakása, mióta együtt élnek, az övé ki van adva, mondta, hogy neki abból is havonta 280 ezer Ft jön be, mellette ő viszi teljesen a nagyszüleinek a két apartmanját és mondták, hogy amit ezzel keres, legyen az övé, nekik már van elég. Az apja mellett dolgozik, így a fizetése sem a szokásos pályakezdő bér, plusz mondta, hogy hétköznapokon így neki az étkezések igazából 0 ft-ra jönnek ki, hétvégente meg általában a szülőknél vannak. Ha utazik a család, fizetik az ő és a párja részét is. Szóval jól keres, de bőven támogatva is van a mai napig.


Rám ez nem igaz, a szüleim azt mondták, hogy ha egyetemre akarok menni, keressem meg a rávalót, mert ők nem fogják éveken át fizetni a "láblógatásomat" felnőttként. Ha utazunk valahová, forintra pontosan elkérik tőlem az árát, benzinköltséggel, mindennel.

Otthon voltam a hétvégén, anyámnak rohangáltam boltokba, maradt a pénzből, amit adott, 2 ezer Ft. Mielőtt indultam, visszakérte, hogy "nem maradt semmi abból, amit adtam?!".


Legjobb barátnőmnek is most volt az esküvője, előtte hallgattam, hogy jaj nekem mikor lesz már?! Én miért nem komolyodok már meg végre? Meg, hogy ő is milyen szépen összeszedte az életét, minden anyának ez az álma... Ja, csak a 10+ milliós esküvőt nem a most diplomázott barátnőm állta, hanem ott is a szülők.

Nekem filléres gondjaim vannak, izgulok, nehogy beteg legyek, tönkremenjen valami, mert így is épp, hogy kijövök a fizetésemből. Pedig végigtanultam a életemet, kapcsolatokat építek, keresem a lehetőségeket, de a szüleim pl. semmiben sem segítenek. Nem várom el, de igenis rosszul esik, mikor megkapom, hogy a velem egyidős unokatestvérem bezzeg már építkezik, meg a második kocsiját veszi. Igen, én is szívesen járnék új Audival, ahogy 18 évesen is örültem volna saját autónak... De akkor is megkaptam, hogy majd lesz, ha összeszedem a jogsira és a kocsira a pénzt, mert ők erre biztos nem adnak, hogy meghaljak az utakon majd.


júl. 17. 19:45
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

És irigység nincs bennem sem a barátnőm, sem a rokonom iránt.

Sőt, örülök a boldogságuknak, most is pl. unokatesóm mondta, hogy lent lesznek a nyaralójukban hétvégén, beférek a kocsiba, szóljak és menjek nyugodtan velük. Tehát nincs rossz kapcsolat, de ha bármi családi buli van, kedvem sincs menni, mert vagy már alatta, vagy utána hallgatom a szüleimtől, hogy én mikor tartok már itt?

júl. 17. 19:47
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
szard le. keresd meg a sajat boldogsagod, nem neki kell megfelelned
júl. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Anyád egy önző nőszemély, ráadásul negatív személyiség is.


Nem foglalkoznék vele, és amint sikerül lelépnem, nem is hívnám többet.

júl. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
5%

"És irigység nincs bennem sem a barátnőm, sem a rokonom iránt.


Sőt, örülök a boldogságuknak..."


Ezt te magad is tudod hogy hazugság, árad az irigység és a megfelelési kényszer az írásodból. Javaslom a muterod mielőbbi ignorálását, utána pedig egy pszichológust hogy visszaállítson normálisba.

júl. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%

sajnalom ezt olvasni. Apum is ilyesmi.. en 36 vagyok. Szoval idösebb nalad es megmondom a tuti :-D az ilyen embert ugysem fogod sosem kielegiteni. Ha megprobalod tönkre mesz mint en ;)


Apam orvos es neki a legnagyobbik lanya (en) mindig is epiteszmernök kellett hogy legyen. Elevgeztem az egyetemet nemetorszagban. Azalatt elkezdte mar mondani ah de az nem noies szakma es nemis all jol nekem ...Mivel gyerkkorom ota elbizonytalanitott be is döltem neki. Elvegeztem Becsben Sales es Marketing szakon egy egyetemet. Na, most itt allok 2 Master-ral es ku... boldogtalan vagyok.


Apam most azer csesz...tett mert nincs meg gyerekem :-D mert mit csinaltam 10 evig az eletemmel eddig :-D


szoval... csinald azt amit te akarsz es szard le a többieket

júl. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem hazugság.


Szeretem ezeket az embereket, miért sajnálnék tőlük bármit?

Örülnék, ha lenne egy saját lakásom, albérlet helyett? Persze, de ettől nem kívánok nekik rosszat, nem az van bennem, hogy miért nem én kaptam a panorámás telket...

Az esküvőtéma ugyanez. Igen, én is vágyom rá, hogy annyira szeressek valakit, hogy vele akarjam leélni az életem, remélem, nekem is lesz majd egyszer esküvőm. De ettől függetlenül a legjobb barátnőmék boldogságának ugyanúgy tudok örülni, ez az én életemből semmit nem vett el.

júl. 17. 20:31
 7/13 Metionin ***** válasza:
100%
Átérzem, nekem is sok ilyen volt gyerekkoromban, fel is repedt a szám párszor amikor a huszadik bezzegelésre szóvá tettem, hogy bezzegke szülei nem a semmire basztak gyereket, bezzegkének van szobája, ha nem tud valamit, a szülei elmagyarázzák vagy tanárhoz viszik, nem pedig az alkesz apja és az idegbeteg anyja üvöltését hallgatja nullától huszonnégyben. Amúgy kitűnő voltam de ha a dogám nem volt hibátlan, már kaptam hogy bezzegkének biztosan hibátlan lett, én egy csalódás vagyok, akiből sosem lesz semmi. Erre az a megoldás, hogy eltávolodsz tőlük fizikailag is meg érzelmileg is és éled az életedet a saját mércéd szerint. A szüleid meg fogadják örökbe akkor unokatesódat vagy akit akarnak.
júl. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én már rég elküldtem volna egy olyan helyre, amit ha ideirnek, egyből kitiltananak.
júl. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Te meg akkor bezzegeljél mások szüleivel! Nyugodtan az arcába mondhatod, hogy másokat hogyan támogatnak a szülei, konkrét neveket mondanék, hogy az x anyja meg az y apja ezzel és ezzel, ja meg még amazzal is támogatja rendszeresen a gyerekét. Visszakérdeznék, te mennyivel szállsz be az autómba, ha veszek? Te kifizeted az önerőmet? Nem hagynám rá, az biztos.
júl. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
96%
Már miért reagálnád túl, hogy nem szeretnek??? De ezért nem kell kisregényt írni, evidens.
júl. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!