Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért hasonlítgatnak a szüleim...

Miért hasonlítgatnak a szüleim állandóan máshoz?

Figyelt kérdés
Van az osztályban egy srác aki szín ötös, de csak azért, mert tanár az anyja; egyébként sokkal rosszabb tanuló lenne, mert látszik a viselkedésén. És minden egyes alkalommal, amikor hazahozok egy rosszabb jegyet mindig a szüleim mindig azt mondják hogy: neki hanyas lett?, azövé miért lett jobb, mint a tiéd?, neki bezzeg sokkal jobb az átlaga!, stb. Nekem ez nagyon rosszul esik, és volt olyan amikor teljesen elöntött a düh, és faképnél hagytam őket. Nem hiszem hogy ezt sokáig bírom még, ezért kérdem, hogy mit kéne tennem? Már beszéltem velük, de azt mondták, hogy csak azért hasonlítanak hozzá, mert én is példát hoztam föl, pedig az csak néha szoktam. Előre is köszönöm.

2015. márc. 10. 17:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezzel akarnak motivalni, bar eleg hulyen nevelnek, mert ettol maximum kevesebbnek fogod magad erezni. Es szepen kialakitanak benned egy megfelelesi kenyszert. Magadhoz merten kell okosnak, jonak lenned valamiben.
2015. márc. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Elég hülye dolog, ezzel tényleg csak kissebségi komplexusokat és megfelelési kényszert lehet csinálni (amitől aztán pláne nem tudod kihozni magadból a maximumot). Ha nem értik meg józan ésszel, hogy ez káros, akkor "neveld" őket te is: ahányszor csak máshoz hasonlítanak, hozd fel, hogy az XY szülei mennyit keresnek, hova járnak nyaralni, és mi mindent adnak meg a gyereknek. Talán akkor kinyílik a szemük.
2015. márc. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Utolsó, anno én is ezt logikáztam ki (hasonló helyzetben voltam, mint a kérdező), de aztán rájöttem, hogy én ezt nem tudnám megtenni a szüleimmel, mert nekem úgy jók, ahogy vannak, amennyit keresnek, nem kell több, stb. Pedig az osztályomban nem kevesen voltak, akiknek orvos/ügyvéd volt az anyjuk/apjuk és rongyosra keresték magukat. De én ezt nem tudtam volna megtenni a szüleimmel, hogy "bezzeg xy anyja ügyvéd, neked meg anya csak egy szakmunkás bizonyítványod van". Pedig tényleg elkeserítő tud lenni, ha a szülők így bánnak a gyerekkel, a gyerekben meg van annyi alázat és tisztelet és szeretet, hogy képtelen ily módon visszavágni. (elég gáz helyzet)

Kérdező! Nem a szüleidnek kell megfelelned, hanem saját magadnak! Ha te úgy érzed, hogy azért a 4esért, 3asért mindent megtettél, de valamiért nem sikerült, mert persze teljesen elfogadott, ha néha becsúszik egy-egy rosszabb jegy (én anno matematikából és fizikából hajtottam a hármasért, és tényleg mindent megtettem, de egyszerűen nem volt hozzá érzékem, és kész), ha te mindent megtettél érte. A szüleiddel pedig ne törődj, ha ilyeneket mondanak, mert csak lehúzzák az önbecsülésedet, és ahogyan az első válaszoló is írta, egyre csak kevesebb embernek fogod érezni magad, holott nem vagy kevesebb, pont úgy vagy jó, ahogy vagy. Próbálj meg javítani és mindent megtenni a jobb jegyért, de senki sem tökéletes.

2015. márc. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!