Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy gyereket mi vesz rá arra,...

Egy gyereket mi vesz rá arra, hogy megszakítsa a szüleivel és a családjával a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

szept. 8. 12:37
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
54%

28#


Te is csak a saját nyomorod vetíted ki másra nem?

Mert ha a tiéd pedo volt, biztos a másiké is aljas szülő 🙄

szept. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem érted. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy sokszor még maguk a közeli családtagok sem veszik észre a tényeket, nemhogy olyanok, akik nem velük élnek. Ez nem csak az én családomra igaz, hanem szinte minden bántalmazó családra. A maradék meg nem titkolja sehogy. Ezt nem én találtam ki. Olvass utána a témának. Tényleg javaslom elolvasásra a Mérgező szülők c.könyvet, nagyon tényfeltáró és meg lehet belőle érteni a témát, illetve ,hogy hogy működnek az emberek.
szept. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%
Illetve a válaszadó unokaöccse maga is elmondta, hogy toxikus családja volt. Szerinted jókedvéből kitalálta és hazudik? Tipikus áldozathibáztatás. A bántalmazók meg jó emberek. Nyilván, mert kívülről azok...
szept. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
31es, biztos volt valami, amiről te nem tudsz. Csak a saját családodról beszélj, ugyanis a másikat könnyű elítélni úgy, hogy nem voltál benne a helyzetben.
szept. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%

"Ne haragudj, de akkor meg pláne nem látsz bele, hogy mi történt ott. Kívülről nyilván teljesen mást mutatnak."


Teljesen egyetértek, kívülről ezt sosem lehet megítélni.


18-as vagyok amúgy, az én anyám is tök mást mutatott kívülre, kedves volt másokkal, otthon meg idegbeteg nemnormális. Még a családban is ő volt a szegény egyedülálló anya, micsoda hős, apa nélkül felneveli a gyerekeit, boruljunk a lába elé, amúgy meg ha mondtam, hogy viselkedik otthon, senki nem hitte el, senki nem segített.


Megjegyzem, a saját testvérem szerint is jó anya volt. Ama testvérem szerint, akinek sosem voltak barátai, párkapcsolata, szociális élete, mert anyám nem engedett ilyen "nagylányoskodást", most 30+ évesen is otthon él anyámmal kettesben és ott is fog meghalni vele, miköznen közösem utálnak és szidnak mindenko mást. Ha őt kérdeznéd, szintén azt mondaná, jó anyánk volt :D

szept. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%
35ös, ugyanez nálunk is... A saját tesóm azt mondja, hogy jó anyánk volt. Ennek is van amúgy pszichológiai oka, hogy nem látják a valóságot az emberek.
szept. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki azt mondja, hogy toxikus családja van, akkor a minimum, hogy a szülő megkérdezi, hogy miért érzi úgy, mit tett, amitől így érzi magát, mi váltotta ezt ki belőle és megpróbálják megbeszélni, hogy ki mit érzett ekkor. Ha ez nincs meg, akkor szinte tuti, hogy minimum nárcisztikus szülővel van dolgunk, aki "tökéletes" és a gyerek a h.lye mindenben. A nárcizmus egyébként már önmagában bántalmazó kategória. Nekem bárki mond olyat, amivel megbántom vagy megbántottam a múltban (van bőven ilyen), mindig átbeszéljük, és magamba nézek és olyankor megértem, hogy miért is érzi azt, amitől érez. Meg tudjuk beszélni és átbeszéljük mindkét álláspontot. Soha nem hazudtolok meg senkit és nem érvénytelenítem az érzéseit. Nálatok elég erőteljesen az érvénytelenítés megy. Ha ez nincs meg egy embernél, ott tuti, hogy valami nem stimmel és nem olyan tökéletes, amilyennek előadja magát.
szept. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 sztbali válasza:
100%

Amíg suliba jártam nem volt igazán gond. Apám 20 éves koromban meghalt és én egy évvel később fejeztem be a sulit. Onnantól kezdve anyám állandóan sértegettet és szidott engem. Miért nem dolgozom stb. Amikor lett melóm, akkor az volt a baj, hogy több műszakot vállalok és sokat túlórázom, meg bevállalom a szombatokat és vasárnap, amikor pihenni szeretnék, akkor nem segítek be neki a házimunkába (szerinte lusta vagyok?). Amikor meg 30 lettem, akkor egyik napról másikra takarodjak a lakásból és azóta amikor meglátogatott akkor is szidást kaptam a saját otthonomban. A lakásomban sem volt nyugtom, amíg be tudott jönni.

Ezek vettek rá arra, hogy ne tartsam a családommal a kapcsolatot.

szept. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!