Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy gyereket mi vesz rá arra,...

Egy gyereket mi vesz rá arra, hogy megszakítsa a szüleivel és a családjával a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

szept. 8. 12:37
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
82%

15-ös: ahogy jellemezted a tesódat, pont, hogy bántalmazott gyerekkorra engednek következtetni. Aki valóban ilyen, ahogy leírtad, biztosra veheted, hogy bántalmazott volt. (Nem fizikai bántalmazásra gondolok).

Ne haragudj, nem bántásból írom, de tipikus példája vagy annak az esetnek, hogy nem látsz a dolgok mélyére és inkább homokba dugod a fejed, nehogy a szent család sérüljön. Hozod a sablont. Nálunk is pontosan ugyanez történt, csak a történetben én vagyok a "tesód". Engem is jellemezhettél volna, csak azóta a 10 éve tartó kemény pszichoterápiás munka segített ezen. Nálunk az én tesóm ugyanazt mondta, mint te, hogy szerető család voltunk és én bolondultam meg a környezetem hatására. Persze... a pszichológusom szerint meg sosem fogok 100%-ig meggyógyulni, olyan mértékű bántalmazást kaptam. (Nyilván nem így fogalmazott, de ez a lényege).

Először ajánlom, olvasd el a Mérgező szülők c. könyvet, hátha ezután másként látod a helyzetet.

szept. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%
Most látom, hogy unokaöcséd. Ne haragudj, de akkor meg pláne nem látsz bele, hogy mi történt ott. Kívülről nyilván teljesen mást mutatnak.
szept. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
19%

21#


Nagyon nagy tévedésben vagy.

Nem dugom a fejem a homokba. Én is járok pszichológushoz ( teljesen más ok miatt)


Rengeteg segítséget kapott, nem csak fizikailag, de lelkileg is. Az sem volt jó neki.

Van akit nem lehet megmenteni saját magától.

szept. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%
Pedig el kéne fogadnod, hogy nem így születnek az emberek, hanem valaki ilyenné tette őket. Nekem is tökéletes családom volt ám, pláne tökéletes apám. Megkaptam mindent, mentünk ide-oda, megvolt mindenem. Végülis csak pedofil volt, de az nem számít, mert ez mindenki szerint hazugság, mert ő milyen jó ember...
szept. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
41%

Nálunk nővérem ment el, de elsősorban azért mert a barátja aki most már férje teljesen a családja ellen hangolta ellenünk fordította, próbáltam beszélni is vele de csak az ellenséget látta.


8 évig nem láttuk, majd mikor a férje otthagyta egy 7 hónapos babával akkor hazaállított.

szept. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%

nalam a szuleim erzelmileg eretlenek. ergo az en erzeseimmel nem foglalkoztak sosem es csak az o (azaz leginkabb anyam) erzesei voltak a fontosak. en mondhattam akarmit alulmaradtam: ha rossz napom volt neki az meg rosszabb volt, ha nekem fajt valamim o neki majdnem "amputalni" kellett valamijet, meg tarsai xd.

alig varom hogx kikoltozzek innen es a legminimalisabb kapcsolatot letesitsem majd veluk.


parom is nagy dilemmaba van, o meg penzelte is az anyjat amikor beteg volt. o fizette a rezsit, o vegezte a hazimunkat stb stb es az anyja b.szik meghalalni. folyamat megy otthon naluk a veszekedes, ez nem jo az nem jo, es a paromat ez irritallja mert 8-12 ora melo utan nem ezt akarja hallgatni. a kapcsolatmegszakitast fontolgatja.

szept. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
49%

24#


Te meg azt fogadd el, hogy nem mindenhol a szülő a hibás.

szept. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
53%
#27 Pedig DE!
szept. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
77%
Pedig de, sajnos a szülő van mindenre hatással. Kérlek, olvass utána a témának.
szept. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 zolo ***** válasza:
Én nem szakítottam meg a kapcsolatot szülőkkel. Viszont apám elég nehéz eset. Gyerek koromban mindig kitalált valami munkát. Amikor nem akkor sem foglalkozott gyerekként velem de a testveremmel sem. Mindig kiabált veszekedett jelentéktelen dolgok miatt is. Nyaralás szoba sem kerülhetett mert neki az nem tettszett. Strand is nagy dolog volt már. 20 éves voltam amikor elkoltoztem. Hétvégén mentem csak haza akkor már jobb lett a viszony. Vendégként tekintett rám. Volt pár év, hogy vissza költöztem. Az meg szörnyű volt. Már inni is érkezett. Napi szinten cirkusz volt. Ismét elkoltoztem. Utána már jobb lett. Viszont még telefonon keresztül is össze lehet vele veszni. Viszont az csak egy gombnyomás.
szept. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!