Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a felnőtt gyermek külföldre...

Ha a felnőtt gyermek külföldre költözik úgy, hogy amúgy jó a kapcsolata a szülőkkel, akkor hogyan lehet a jövőben “kezelni” a helyzetet, hogy a kétheti/havi találkozókból jó esetben is félévente látják egymást?

Figyelt kérdés
Ijesztő arra gondolni, hogy mennyire drasztikusan lecsökken a fizikailag együtt eltöltött idő a szülőnek a gyermekkel. Ráadásul fiatalabb senki nem lesz.
szept. 3. 21:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
85%

5 év alatt 2x voltam otthon eddig ilyen 4 napokra. Azalatt meglátogatjuk a párom és én szüleimet. Egyszer volt édesanyám és a férje nálunk egy hétre, jövőre jönnek megint, ilyenkor elutazunk belföldön, hogy megismerjék az országot. Illetve anyám férjének a lányai jöttek 2x, velük is elutaztunk.

Annyit kell észben tartani, hogy később amikor öregednek a szülők és a rokonok akkor nem tudsz ott lenni egy órán belül, ha felhívnak, hogy rosszul vannak. Erre lelkileg fel kell készülni, hogy nem tudod mikor látod őt utoljára, mert lehet nem lesz már magánál, mikorra te oda keveredsz Európa másik végéből. Megtörtént eset!

szept. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
85%

5 kilóméterre lakok a szüleimtől és 2-3 havonta ha látjuk egymást.

Ettől függetlenül napi-heti szinten tartjuk a kapcsolatot.

Nem kell ahhoz szó szerint érintkeznünk.

szept. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
80%
Elhiszem, hogy nehéz, de valahol szerintem el kell fogadnia a szülőnek, hogy a "gyerek" egy önálló felnőtt saját élettel, célokkal és adott esetben ebbe ő maga nem fér bele.
szept. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
88%

13-mas,

Egy normális szülőnek az a lényeg, hogy a gyereke boldog legyen bárhol is él.

szept. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
80%
Én évente 1x járok haza a tengerentulrol de olyankor kb 1 honapra megyek
szept. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!