Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire jellemző, hogy...

Mennyire jellemző, hogy diplomát szerzett emberek nem tartják a kapcsolatot a nem értelmiségi szüleikkel a társadalmi különbségek miatt?

Figyelt kérdés
Sokszor hallani, hogy diplomás, értelmiségi emberek nem tartják a kapcsolatot azokkal a szülőkkel, vagy rokonokkal, akik nem értelmiségiek, mert kiütköznek a különbségek. Mennyire jellemző viselkedés ez? Diplomások, ti hogyan élitek meg azt, ha a szüleitek szakmunkások vagy betanított munkások? Szégyenkeztek emiatt?
aug. 30. 08:03
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
16%
Ha ez miatt nem tartja a kapcsolatot a szüleivel az nem értelmiségi,hanem sznob köcsög.
aug. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
62%

Mert az esetek többségében az ilyen irigykedő, frusztrált prolik próbálják lehúzni a diplomást a mocsokba, ahol ők vegetálnak.

Biztos hallottátok már, hogy csak q fizikai munka a munka, bezzeg az értelmiségiek nem csinálnak semmit.

aug. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
#16. vagyok, #22 jol mondod. A nagyszuleim is pont ilyenek, pont ezt mondjak, veluk ezert nem tartom a kapcsolatot... sajnos egyetemistakent kifogtam egy diplomas parasztot is lakotarsnak (ertelmiseginek nem neveznem), o raadasul ertelmiseginek gondolta magat, de ugyanolyan frusztralt proli volt, mint a szulei. Jo lett volna nem osszekoltozni vele, eleinte baratkent tekintettem ra, de aztan eszrevettem, hogy irigy ram es tonkre akar tenni idegileg, erzelmileg. Nagyon durva. Hatalmasat csalodtam az emberekben, azota bizalmatlan is vagyok mindenkivel... 😪
aug. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
55%

22

Nekünk a nagyszülők pont hogy, büszkék az unokáikra a rokonságban, azok is, akiknek nincs diplomájuk.

aug. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
44%
Miért kéne egy diplomától ennyire hanyatt esni ? Semmivel nem különb ember például egy jogász, mint egy óra javító mester. Nem mindenki buta, akinek nincs diplomája. Lehet olyan dolog érdekli, ami miatt teljesen felesleges egyetemre járni, például villanyszerelő, autószerelő, tűzoltó.
aug. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
De
aug. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

"Biztos hallottátok már, hogy csak a fizikai munka a munka, bezzeg az értelmiségiek nem csinálnak semmit"


Minden nap hallgattam ezt a mondatot apámtól. Eleve gyerekkoromban is úgy mondta, hogy "tanulj, mert te dolgozni sosem fogsz".

szept. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!