Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire jellemző, hogy...

Mennyire jellemző, hogy diplomát szerzett emberek nem tartják a kapcsolatot a nem értelmiségi szüleikkel a társadalmi különbségek miatt?

Figyelt kérdés
Sokszor hallani, hogy diplomás, értelmiségi emberek nem tartják a kapcsolatot azokkal a szülőkkel, vagy rokonokkal, akik nem értelmiségiek, mert kiütköznek a különbségek. Mennyire jellemző viselkedés ez? Diplomások, ti hogyan élitek meg azt, ha a szüleitek szakmunkások vagy betanított munkások? Szégyenkeztek emiatt?
aug. 30. 08:03
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
93%
Konkrétan egyetlen esetről sem tudok, amelyben a szülő-gyerek kapcsolat emiatt szakadt meg.
aug. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
95%
Büszke vagyok a szüleimre. Apuka géplakatos volt, de mindenhez értett, a házunkat is, ahol felnőttem, két kezével építette fel, jóformán csak anyuka segítségével, a központi fűtést beszerelte, másoknak is, kieszelt egy olyan kazánt amelyben szénnel, fával, olajjal tüzelhetett, sőt rászerelhette a fűtést áramra is. Ha kellett, bútort készített ( szekrénysort a szobánkba), ha kellett kapukat készített, amikor férjemmel a házat renováltuk, áramot vezetett be, fürdőszobába a vizet... szóval én a zeneakadémiai diplomámmal és tanári állásommal közel sem értek annyi dologhoz mint apuka mint szakmunkás. Anyuka is szakmunkás volt, de szintén nagyon sokoldalú. Sajnos egyikük sem él már....
aug. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
73%
Ha ilyen tényleg létezik, akkor ebből is látszódik, hogy az értelem nem jár együtt a diplomával. Szüleim nem diplomások, de még érettségijük sincs, viszont emiatt sosem éreztem, hogy szégyenkeznem kellett volna. Becsülettel dolgoznak a mai napig.
aug. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ez nem jellemző, csak a rossz szülők fogják erre, hogy ezért nem tartja velük a kapcsolatot a gyerek.
aug. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Aha, sokszor hallod, de nem tudod, milyen gyakori.


Valljuk be: olvastál pár provokatív kérdést itt, aztán levontad a következtetést itt.


Egyébként hogyan állapítod meg, hogy csak a diploma miatt nem tartják a kapcsolatot, nem pedig személyes okokból?

aug. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
80%

En a szuleimet nem szegyenlem, anyum is diplomas, de apum szakmunkas.

Nagyszuleimet viszont igen, rettento buta es igenytelen, primitiv emberek egy alfoldi faluban, amivel onmagaban nem is lenne baj, de gyulolkodoek is, hatalmas bekepzelt egoval, es tipikus agyatlan fideSS szavazok.

aug. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem amiatt nem tartom, mert munkásemberek, hanem nyomós okkal.
aug. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére semennyire.
aug. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a szüleim diplomások. Én nem vagyok az. Ők nem tartják velem a kapcsolatot... 🤔😃
aug. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben nem konkrétan a diploma hiánya miatt nem tartják a kapcsolatot, hanem a viselkedésük miatt.


Nem az a bajom, hogy a szüleim nem értelmiségiek. Hanem az, hogy apám alkoholista munkanélküli anyám meg az "örök áldozat" aki elvan mellette a szarban és ezért mindenki mást hibáztat.

aug. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!