Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire jellemző, hogy...

Mennyire jellemző, hogy diplomát szerzett emberek nem tartják a kapcsolatot a nem értelmiségi szüleikkel a társadalmi különbségek miatt?

Figyelt kérdés
Sokszor hallani, hogy diplomás, értelmiségi emberek nem tartják a kapcsolatot azokkal a szülőkkel, vagy rokonokkal, akik nem értelmiségiek, mert kiütköznek a különbségek. Mennyire jellemző viselkedés ez? Diplomások, ti hogyan élitek meg azt, ha a szüleitek szakmunkások vagy betanított munkások? Szégyenkeztek emiatt?
aug. 30. 08:03
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%
Én egyetlen ilyent sem ismerek.
aug. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
98%

Az aki tényleg ezért nem tartja a kapcsolatot a szüleivel kapásból nem értelmiségi.

Ez előtt a kérdés előtt én ilyenről még nem is hallottam.

aug. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
97%
Én büszke vagyok/leszek arra, hogy a szüleim szakmunkások. Az ők korukban ez volt az amivel haladtak az életben, és eszem ágában nem lenne emiatt elhagyni őket. Csak az hagyja el a szüleit emiatt aki hülye konkrétan.
aug. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
97%
Az ismeretségi körömben jellemzően az én generációm az első diplomás a családban. Egyetlen olyat sem ismerek, amit kérdezel.
aug. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
97%
Ahhoz képest, hogy szerinted sokszor hallani, hogy van ilyen én egyszer sem hallottam ilyenről
aug. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
89%
Pofátlanul általánosító kérdés!
aug. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
96%
Nem ismerek ilyet. Van, akik nem tartják a kapcsolatot, de nem végzettségek vagy anyagi helyzet miatt, hanem valami durva dolog miatt, pl. alkoholizmus, drogfüggőség, agresszivitás.
aug. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
95%
Nem jellemző.
aug. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
95%

Én őszintén meglepodtem ezen a kérdésen. Nekem ez sose jutott eszembe, mármint ez a kérdés. Inkább az a furcsa, hogy van, akiben ez felmerul egyáltalán.


Van diplomám, szüleimnek érettségije sem volt. Ha jó szülők voltak, akkor nyilván normális a kapcsolat velük, ha meg nem, akkor hogy jön ide a diploma.?!

aug. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
94%
Semennyire.
aug. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!