Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék ez ellen? Vagy...

Mit tehetnék ez ellen? Vagy mivel vonhatnám el a figyelmemet? 16/l

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szinte a fél nyaram ezzel ment el, hogy a szüleim igen gyakran veszekednek, minden egyes héten, volt már belőle fizikai erőszak is 2-3x, viszont azt nem tudom hova tenni hogy súlyos-e vagy nem, rángatták egymást és pofonok is csattantak már el. Ez az egész nagyon mélyre húzott engem, minden napom félelemmel telik el, hogy "csak ma ne kezdjenek bele újra". Régebben is voltak vitáik, de ilyen még soha nem fordult elő, legalábbis fizikailag biztos nem. Most is remegek, és pontosan tudom, nem nekem kell ezt megoldani, mégis a figyelmemet máshova szeretném terelni, vagy csinálni valamit, hogy ettől távol maradhassak. A hangosabb zajoktól is már egészen befeszülök, érzékeny vagyok rájuk, alig tudok enni, ez tönkre tesz. Most leszek 11-es az iskolában, de barátokkal találkozás sem megoldható, mert nincs semmilyen közeli kapcsolatom a többiekkel, nem is akarnak nyitni felém, én próbáltam mindvégig.

Az lenne a kérdésem, mégis mit csináljak, vagy amikor ismét kezdődik előről az egész náluk?

Köszönöm előre is a segítő válaszokat.



aug. 26. 18:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

Nem kell neked semmit megoldani! Nem a te dolgod!

Ha úgy érzed, kezd rossz lenni a hangulat, és megteheted, menj el otthonról, pl. egy közeli parkba, és akkor nem hallod, amit veszekednek. Ha kevesebbet vagy otthon, még ha egyedül is vagy, akkor kevesebbet kell hallanod a veszekedésüket.

aug. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
A kollégium nem megoldható?
aug. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Az 1-esnek teljesen igaza van, esetleg még annyit tehetsz hogy iskola vagy családsegítői pszihológushoz elmész kibeszélni magadból
aug. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Kellene neked egy jó pszichológus, vagy csak egy barát, aki segítene neked a lelki gondokban. A szülők vitája kényes dolog, azt hiszem ebben a korban már el lehetne beszélgetni velük erről, és hogy ez milyen érzéseket kelt benned. Ha a kapcsolat nem engedi meg, azt javaslom amit már írtak, ilyenkor vonulj el, keress valami olyan dolgot amivel kiszakadsz abból a pillanatból. Ez lehet sport, hobbi, olvasás a parkban, könyvtárban vagy ilyesmi. Csekély esélye van hogy pont a tanácsom tud valamit segíteni, de ennél jobb ötletem nincs! Kitartást kívánok neked a nehéz pillanatokban!
aug. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

1-es vagyok, még kiemelném, hogy ez kizárólag a szüleid dolga, az ő problémájuk, nekik kellene megoldaniuk is, te egyáltalán nem vagy hibás ebben, és nem is a te feladatod megoldani ezt a problémát.

Annyit tehetnél max., hogy közlöd velük, hogy terád milyen hatással van az, hogy hallod őket veszekedni, és megpróbálhatod megkérni őket, hogy ne akkor csinálják, amikor te is ott vagy. Illetve kérheted őket, hogy ne csinálják, megkérdezheted, nem tudnák-e megoldani, max. ennyit tehetsz.

aug. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%

Legjobb, ha minél kevesebbet vagy otthon. Kezdődik az iskola, így legalább több időt leszel ott, utána menj könyvtárba például. Ha tervezel továbbtanulni, tölts több időt a fontos tantárgyakkal. Ha otthon vagy, más nem nagyon van, mint bevonulni a szobádba (ha van) és fülhallgató a fejre és nézz valami filmet vagy hallgass zenét.


Ha kollégium megoldható, az tényleg jó lenne.

aug. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%
Ellene semmit. Kezdj el olvasni zenét hallgatva, vagy menj el valamerre bicózni vagy sétálni. Én is ebben a cipőben járok, igyekszek leszarni és menekülni itthonról ahogy csak lehet.
aug. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%

Videófelvételt, vagy hangfelvételt készíts róluk. Mentsd el Google Drive-ra, hogy ne csak a telefonodon legyen meg.


Mutasd meg nekik, hogy mit műveltek és mondd, hogy ha ezt így folytatják, akkor rájuk hívod a rendőrséget/gyámügyet.


Nagyon könnyű ám a felnőttekre a frászt hozni, és az általam ajánlottakkal még csak nem is blöffölsz.

aug. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
94%
Basszus ugyanebben a helyzetben vagyok. Bár én már külön élek de 19 évig hallgattam és pokol volt. Most csak a testvereim miatt járok vissza anyámékhoz. De akkor is megy a műsor. Ha gondolod írj, 19 éves lány vagyok :) megprobalok segíteni neked. Enis egyedul küzdöttem ezzel végig.
aug. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és ötleteket!
aug. 27. 09:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!