Temetést ki intézi?

Figyelt kérdés

Meghal a szülő akinek két gyereke van. Az egyik visszautasítja majd az örökséget. A másik valószínűleg nem, de nem tartja a kapcsolatot a másik testvérrel és az elhunyt szülővel se tartotta. Tehát nem tudni hol lakik,mik az elérhetőségei.


Ki intézi, fizeti ilyen esetben a temetést?


aug. 23. 11:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Szia, abban az esetben,ha az önkormányzat/ vagy akár más ismerős állja a temetést akkor a hagyatéki végzéskor hagyatéki hitelezői igénye lehet. Ehhez tudnia kell igazolni számlákkal a költségeket. Ilyenkor nem csak maga a temetés lehet költség hanem akár a halotti tor is, bár egyértelmű, hogyha önkormányzat temetteti el,akkor ez nem jön szóba. Ha te temetteted el a saját költségeden akkor te leszel a hagyatéki hitelező és a testvéred ennyivel kevesebb részt kap a hagyatékból. (De ahogy kiveszem a szavadból nem mennél vele sokra...) Helyileg illetékes önkormányzathoz kellene betelefonálni,de mivel van olyan leszármazottja (te) akit elérhetnek szerintem saját hatáskörben mérlegelik,hogy állják -e a költségeket, vagy nem. Picit vonatkozik ide a szülőtartás jogköre.
aug. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
52%

A számlát zárolni fogják a hagyatéki tárgyalás után és az kapja meg aki jogosult rá, mert az is hagyatéki vagyon.

Apám miatt pont így jártam, vinni kellett a bankba a közjegyző által kiállított papírt, a halotti anyakönyvi kivonatot, kifizettek és törölték a számlát.

Úgyhogy a barát ne örüljön, egy fillért nem tarthat meg.

Önkormányzatnál kell érdeklődni a temetés miatt.


Számlát akkor kér a közjegyző, ha a temetés előbb lezajlik, mint a hagyatéki tárgyalás.

aug. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Igen úgy van ahogy a 12-es írta,a számla zárolva lesz.Voltam hasonló szituban én is.Ha nyugdíjas akkor a halálozás hónapjára a nyugdíj is jár még.
aug. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
12,13 szerintem az csak akkor van ha van valamilyen köze a számlához, pl.társtulajdonos. a jogosulatlan nyugdíjat az állam visszakéri, de az előtte lévő összeget hogyan bizonyítja bárki hogy az övé e vagy sem, ha semmi köze nem volt a számlához??
aug. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A munkahely (vagy nyugdíj) ad egy igazolás, hogy hova történt a kifizetés, a jegyző megírja, ki jogosult rá. Mindegy, hogy kinek a nevén van a számla, igazoltan nem az övé ami rajta van.

Nálunk annyi volt a gebasz, hogy próbálkozott apám munkahelye az utolsó utalás visszahívással, mert 6.án halt meg apám, és 7.én jött a fizetés.

aug. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
15ös ez tiszta, de nem ez volt a kérdésem,hanem az,hogy hogyan bizonyítja,hogy mondjuk a számlán lévő összes pénz az övé ha jogilag semmi köze nincs a számlához? Vagy ha több jövedelem is érkezett rá és abból csak egy volt az elhunyté. Ami igazolható az az utolsó nyugdíj/munkabér.
aug. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nem az összes természetesen, csak az, amit a munkaügy igazol, hogy arra a számlára mennyit utalt. Számlázást utólag évekre vissza lehet vezetni, miért az utolsó?

Ne a mobil appra gondolj, ahol látsz pár hónapot.

Ezt nen a számla tulajdonos igazolja.

aug. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!