Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vennétek át az örökséget,...

Hogy vennétek át az örökséget, ha nem tartottàtok a kapcsolatot a szülőtökkel? A temetésbe hogy fizetnétek belem

Figyelt kérdés

Hosszú évek óta nem beszélek már az anyámmal és a testvéreimmel (apánk még gyerekkorunkban lelépett), nem véletlenül.


Rossz szülő volt, rossz gyerekkor, érettségi után le is léptem, ő sem hajtotta magát a

kapcsolat fenntartásáért, így az meg is szakadt, a gyerekeimet már nem is ismerte.


Tudom, hogy meghalt, mert 2-3 rokonnal tartottam felszínesen a kapcsolatot (jelezve, hogy nem vagyok kíváncsi a családi történésekre), és most kaptam hagyatékra is beidézést.


Na most, az örökséget természetesen elfogadom egyfajta kárpótlásként a borzalmas gyerekkorért, a sok fájdalomért és a vele járó hosszútávú traumákért, bár nem tartom meg, bármit kapok, nekem nem kell, de jó lesz a gyerekeimnek.


A kérdés az, ti hogy vennétek át ezt az örökséget, személyesen vagy ügyvéd útján képviselve. A temetés költségeibe hajlandó vagyok utólagosan beszállni, ha már jut valami örökség, de őszintén szólva, semmi kedvem a testvéreimmel találkozni, őket se láttam azóta, idegenek kvázi, nem is tudom, hogy hozhatnám fel, hogy kifizetem a temetés rám eső részét, lehet azért sem kell nekik, az ő döntésük, én felajánlanám, ez viszont gondolom ügyvéd útján annyira nem megoldható.


Hogy csinálnátok?



jún. 4. 12:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
A temetési költségekbe való beszállás nem hajlandóság kérdése, hanem az örökösök kötelessége. Ügyvéd útján bármit el lehet intézni. A helyedben nem jelennék meg személyesen, ha ilyen a kapcsolatod a testvéreiddel. AKár személyeskedő, kellemtlen helyzet is kialakulhat és biztos fel fog kavarni az egész helyzet.
jún. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Nehéz kérdés. Talán jobb a konfliktusok elkerülése érdekében jogi képviselő útján. Aztán csak utalgatják a pénzt, leveleznek, de neked csak a végeredményért kell jelentkezni. A hagyatéki egy borzalmas eljárás, hosszadalmas és bürokratikus. Főleg ha kiesnek még a fiók aljából különböző dolgok, amikkel el kell számolni. Papám ál volt így. Élete végén már ide-oda dugdosta a papírokat, semmi nem volt egy helyen.
jún. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon előreszaladtál. Lehet, hogy csak adósságot örökölnél, de ha nem így van, a temetésbe kötelezően be kell szállnod, mint örökös.
jún. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
19%
Nem kötelességed a temetésbe belefizetni. Az állam mindenkit eltemet ingyen, nem marad senki a föld fölött.
jún. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%
4. Ha egy másik örökös fizette a temetést, akkor követelheti tőle a részét.
jún. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Kaptál a hagyatéki leltárról is papírt. Abban benne van mi lesz az örökség.

Ha van adóság, akkor az is szerepel benne.

A temetési költségek rád eső részét meg fizetned kell, ha elfogadod az örökséget.


Nem kell amúgy elmenned, ha elfogadod az örökséget.

Ügyvédet se kell küldened. Ha nem jelensz meg, azzal automatikusan elfogadtad.

(Én is most tudtam le egy hagyatéki ügyet, nem mentem el rá hasonló okokból)

jún. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
23%

Nem kell ennyire előre rohanni.

Úgy értelmezhető, hogy a tesók tartják a kapcsolatot,tehát lehet már mindent elrendeztek egymás között.

Nem tudni mit örököltél vagy nem, lehet ingatlan, ingóságok stb., nyilván egy házat nem fognak átutalni.

Menj el a jegyzőhöz, elmond mindent hogyan tovább (en csak pénzt örököltem anno, 1x voltam jegyzőnél, akkor utalás volt. A temetés én intéztem, mert senki nem akarta, a büdös életbe sehol-senki nem kötelezte hivatalosan a többieket, hogy szálljon be a temetés koltsegekbe)

jún. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
26%

Én megvárnám, amíg megkeresnek, hogy szálljak be. Ha ők haraggal vannak feléd, úgysem fogadják el,ha te ajánlod fel.

Valami ilyesmit kapnál, hogy "nem kell kivenni a részed, eddig ránk se bagóztál" , stb. hidd el.

A temetésre sem mennék el.

jún. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
33%
7. Pedig ha hivatalosan kérted volna a temetési költséget a többi örököstől, akkor járt volna, mert a temetés költsége hagyatéki teher:"A hagyatéki tartozások kielégítési sorrendjéből látható, hogy először a temetéssel összefüggő költségeket kell teljesíteni, majd önmagának az öröklési folyamatot biztosító hagyatéki eljárás költségeit, és utána jönnek csak az örökhagyónak a konkrét tartozásai." [link]
jún. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
89%

" A temetés én intéztem, mert senki nem akarta, a büdös életbe sehol-senki nem kötelezte hivatalosan a többieket, hogy szálljon be a temetés koltsegekbe)"


Neked kellett volna kinyitni a szád. Ha te nem intézkedsz ez ügyben, akkor nyilván azért, mert neked így megfelelt.

jún. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!