Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány éves kortól engednéd meg...

Hány éves kortól engednéd meg a gyerekednek, hogy lássa a nyílt koporsós temetésen a nagymamája hulláját?

Figyelt kérdés
aug. 16. 20:45
A kérdező szavazást indított:
Bármikor
4
6
8
10
12
14
16
18
Sose
87 szavazat
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
94%
Ezt nem kötném korhoz. Akkor engedném meg,ha ő kérné magától. Nálam ez 20 évesen jött el anyám temetésekor. De utána többet nem néztem meg senkit. Szeretnék mindenkire úgy emlékezni ahogy életében láttam. Sokkal.jobb így.
aug. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
89%
Maradjon meg a gyermek emlékeiben annak aki valósan volt.
aug. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
88%
7 éves voltam, amikor anyu ikertestvére meghalt. Nekem jó volt látni, mert addig nem tudtam elképzelni, mit jelent, hogy meghalt.
aug. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
93%
Én most sem néznék ilyet...
aug. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
88%

1-essel értek egyet. Óvodás korában valószínűleg a temetésre se vinném.

Annál nagyobb korában pedig elmondanám, hogy ha oda most bemegyünk, akkor ezt látnánk, mit szeretne, bemenni, vagy kívül maradni. Adott esetben javasolnám, hogy maradjunk inkább kívül, de ha okvetlen látni akarná, nem tiltanám.


Egyébként ismét egy nyári szünidős unatkozó troll írta ki "elméleti" kérdését.

Ez abból nyilvánvaló, hogy aki itt és most ilyen helyzetben van és ezen töpreng, az semmiképpen sem fogalmazna úgy, hogy "a nagymamája hulláját". Enn

aug. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ebben semmi rossz dolog nincs. Az élet velejárója a halál, ezt nem tudjuk eldugni a gyerekek elől sem. Ha nagyon megszeretné nézni az elhunyt rokon testét, miért ne lehetne akárhány évesen? Olyan mintha csak aludna vagy hasonlo(Persze hacsak nem volt annyira beteg akit annyira megviselt a betegsége hogy rá se lehet ismerni). Temetésre meg azért vinné az ember, hogy a szokásokat tanulja és tudja hogy sokszor mi hogy történik ilyenkor.
aug. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
28%

Kedves utolsó!

Abban az esetben el tudom képzelni,hogy valaki így írja ki,akinek a nagymama az anyósa volt,akit szép szóval írva nem kedvelt.

aug. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
80%
7-es, ez esetleg lehetséges, de akkor inkább ne menjen el a temetésére azzal az ürüggyel, hogy a gyerekre kell vigyáznia és ő még kicsi a temetéshez. Sokkal életszerűbb ez, minthogy a nagymamája hulláját emlegeti.
aug. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
25%
Most komolyan a hulla szón akadtok ki? Ez a megnevezése..
aug. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
90%
Teljesen gyerekfüggő. Nálunk anyuék anno ránk bízták: ha úgy alakult, hogy nyitott koporsós temetése volt valami rokonnak, akkor elmondták nekünk hogy ez van, ha nem akarunk, nem kell odamenni. Se a testvérem, sem én nem mentünk oda nyitott koporsóhoz. Azóta már felnőttek vagyunk, én a mai napig nem néznék meg halottat a koporsóban, húgomat nem tudom, de szerintem ő se.
aug. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!