Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány éves kortól engednéd meg...

Hány éves kortól engednéd meg a gyerekednek, hogy lássa a nyílt koporsós temetésen a nagymamája hulláját?

Figyelt kérdés
aug. 16. 20:45
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
87%
Én bajban lennék, mert a mi családunkban nem szokás a nyitott koporsós temetés. Alapvetően azt gondolom, hogy a halál is a normális velejárója a világnak, és nem tiltanám el sehány éves korban attól, hogy lássa. Viszont nekem idegen dolog holttesteket nézegetni, könnyen lehet hogy én magam nem tudnám megfelelően a helyén kezelni a dolgot. Így a gyerekemnek se tudnék megfelelő példát mutatni a viselkedésről.
aug. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
35%

Nem nézegetnék sosem egy halottat.

Sosem tartottam normális dolognak a nyílt koporsós temetést, ha olyan volt el sem mentem..

Minek nézegetni egy halottat???

aug. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
41%

Van, akinek könnyebb így elbúcsúzni.

Egyébként nem véletlenül alakult ki a post mortem fotózás sem, és költséghatékonyan a családdal együtt letudták a fényképezést is.

Egy antikvár könyvvel együtt most kaptam egy fényképet is. Egy nő áll egy sír mellett. Valami miatt akkor neki ez fontos volt.

aug. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
54%

Nem hiába szakmához van kötve a holtakkal való foglalkozás, khm kell oda egy olyan lelki beállítottság, nem való mindenkinek holtat nézegetni.

Nincs azzal baj, ha valaki soha nem akarja látni, teljesen normális, hogy nem akarsz jó kedvedből ilyeneket látni.

Akkor lenne gond, ha akarnál...

Van, akinek könnyebb el búcsúzni, de ez ritka, van akinek látnia kell, hogy tényleg nincs élet benne főleg, ha nem tudja elengedni, de ugye ahoz is olyan kibukott lelki állapot társul.

Aki egészséges ahhoz képest lelkileg, az inkább nem szeretné látni, kivéve a gyerekek, rájuk ez nem érvényes, mivel máshogy fogják fel teljesen, viszont érzik Ők, hogy nem helyén való dolog, amikor már ott vannak és megtörténik.

aug. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 Are You Scorpio ***** válasza:
25%
hamvasztas jo. aztan megnezheti a hamut.
aug. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 Are You Scorpio ***** válasza:
25%
18, 16 : xD
aug. 17. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

20, 1984-ről beszélünk, amikor látogatóba nem engedtek be 14 év alatti a kórházba... igen, biztosan beengedték a 7 éves gyereket a patológiára. Szerintem ezerszer sokkolóbb ott állni, amíg kihúzzák a hűtőből, mint a koporsóban látni.

Számomra azóta is teljesen természetes a halál, több halottal volt dolgom, nem okozott gondot, amikor felhívott a barátnőm, hogy meghalt az anyukája, de ő nem képes felöltöztetni, jöjjek és segítsek...

aug. 17. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
0%

Aki egészséges ahhoz képest lelkileg, az inkább nem szeretné látni, kivéve a gyerekek, rájuk ez nem érvényes, mivel máshogy fogják fel teljesen, viszont érzik Ők, hogy nem helyén való dolog, amikor már ott vannak és megtörténik.


24, még szerencse, hogy nem te mondod meg, ki egészséges lelkileg és mit éreznek mások.

aug. 17. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim válasza:
79%

4 éves voltam amikor a nagyapám meghalt akit nagyon szerettem. A temetésre nem mehettem mert beteg voltam de szüleim elvittek a ravatalozóba a szertartás előtt és megnezhettem papát és elbucsuzhattam tőle. Szerintem ezt nagyon jól tették szüleim.

Örülök hogy így történt.

aug. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%
En 8 eves voltam, amikor veletlenul meglattam nagypapam arcat. Engem nem vittek oda megnezni, nem is akartam, nagyon furcsa lett volna halottkent megneznem ot. A mamam hajtotta fel, pont odaneztem. A mai napig az az arc van a fejemben utolso emlekkent es sajnalom, hogy nem az, amikor a sajat keszitesu ajandekomat adtam oda neki a korhazban es mosolyogva koszonte meg :(
aug. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!