Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány éves kortól engednéd meg...

Hány éves kortól engednéd meg a gyerekednek, hogy lássa a nyílt koporsós temetésen a nagymamája hulláját?

Figyelt kérdés
aug. 16. 20:45
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
69%
Hát, a te nagymamádnak lehet. Azért aki szerette, az nem így emlegetné.
aug. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
91%

Én sem kötném életkorhoz. Ha szeretné látni az elhunyt rokont, akkor láthassa, ha pedig nem, akkor nem kell.

Nagyapám halálakor 13 éves voltam, nem akartam megnézni. Amikor nagymamám ment el, az unokatestvéreim voltak 11-13 évesek, nekik semmi gondjuk nem volt azzal, hogy látták a nagymamájukat a koporsóban. Egyénfüggő.

A kérdés megfogalmazása tényleg csúnya, még akkor is, ha csak elméleti.

aug. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
86%
Soha az életben, és én sem akarnék így látni senkit. Úgy emlékeznék rá ahogy élt, lehetőleg amikor vidám volt, és nevetett. Ha megnézném, az a kép maradna meg bennem utoljára róla...
aug. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
76%
Akkor amikor már tudja mi a különbség az élet és halál közt. Én 3. Osztályos voltam mikor először láttam a nagyanyám nyitott koporsós temetését. A legmegrázóbb mégis az anyám és a testvérei zokogása volt. A mama arca békés volt és vidám. Szomorú de a halál az élet része. Nyilván akkor menjen a gyerek ha már nagyobb.
aug. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
63%
Jézusom, sose. Én 36 éves vagyok és nem voltam hajlandó megnézni soha senkit a koporsóban.
aug. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
80%
Holttestét.
aug. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
72%

7 éves voltam, amikor egy rokon kisbabát temettek. A kórházból sem tudták hazavinni :( Mint mindenki én is mentem, mert tudtam, hogy ez az első és utolsó alkalom. Csak a picike kezére emlékszem.

Felnőtt fejjel viszont a nagymamámhoz nem voltam képes odamenni. Nem akartam látni.

Egyébként régen a mindennapok természetes része volt, otthon ravatalozták fel, kisgyerektől felnőttig mindenki részt vett benne.

A nagymama fényképes dobozában még fénykép is volt ravatalon lévő elődről, virágokkal körberakva.

aug. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
87%

"Nagymamája hulláját"

Ember😂


Ezt azért szebben is kiírhattad volna.

Egyébként 16 évesen én már nem tiltanam, ha látni akarja, a temetésen a halottak úgy néznek ki mint ha aludnanak. Mármint jobb esetben ha nyitva a koporsó.

aug. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
53%
Soha nem voltam nyílt koporsós temetésen és nem is mennék.
aug. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
30%

3: Az igaz. De ahhoz a kórházban is meg lehet nézni, vagy ahol meghalt.

A hűtőházból is kihozzák, ha szeretnéd látni.

Én meg is akartam fogni, hogy lássam, már nincs benne.

aug. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!