Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehetne erre rávenni...

Hogyan lehetne erre rávenni anyámat?

Figyelt kérdés

Édesanyám, amióta szülés után visszament dolgozni (most lesz ősszel 2 éve) azóta napi szinten túlórázik. Hajnali 3-ra meg hajnali 4-re jár dolgozni és délután 4-re vagy 5-re esik haza. Apukám próbálja rábeszélni hogy legalább ha hajnalok hajnalán bemegy dolgozni, akkor olyan 3, fél 4 körül jöjjön el a munkahelyéről. Mindig megcsinál mindent mások helyett, mert nem szereti ha nem az van amit ő akar. Sokszor itthon is velem is, meg apukámmal is úgy beszél mintha az alkalmazottai lennénk.


Én 18 vagyok, kistesóm 4. Anyám egyszer nem maradt itthon a kistesómmal ha beteg volt, az esetek 90 százalékában nekem kellett itthon maradni vele (ha éppen vizsgám volt), amikor meg én voltam beteg (tüdőgyulladásom volt) akkor is nekem kelett hajnalok hajnalán felkelni hogy elvigyem a tesómat oviba. Eleve én viszem bölcsibe és oviba, kivéve akkor amikor apám nem hajnalban megy dolgozni, hanem 8-ra.


Ma történt az hogy anyámat hívták az oviból, mert a húgomnak felrepedt a szája (leesett a pörgőhintáról). Anyám nem vette fel a telefont, ezért apámat hívták. Nem kellett a gyerekért elmenni, meg tudták nyugtatni, fogai épek, stb. . Apám ezután felhívta anyámat hogy mi történt mert természetesen nem tudja sosem időben felvenni a telefont. Apám mondta neki a telefonba hogy mi történt és akkor is anyám nem oda figyelt. A munkatársait igazgatta, mit hogyan csináljanak. Apám erre leüvöltötte állítólag az anyámat hogy igazán odafigyelhetne amit mond, mert mégis a gyerekéről van szó.

Apám ezután felhívott engem, hogy szóljon. Mondta hogy idáig anyámmal toleráns volt (annyira amúgy nem, nekem siránkozik már másfél éve milyen szar anyámmal a kapcsolata, de azért szereti őt címszóval), de hogy most nagyon össze fog vele veszni.

Anyám szidja a többi munkatársát aki kisgyerekes, mert betegek a gyerekek és nem tudnak bemenni dolgozni - miközben az ő gyereke is beteg volt, de mondjuk a másikat rákényszerítette arra az érettségizős évében hogy otthon maradjon vele mindenáron. Néha apa is itthon tudott a beteg gyerekkel lenni. Anyám egyszer sem.

Hogyan tudnánk neki elmagyarázni hogy oké hogy dolgozik, de azért megvan mindennek a határa? Anyám nagyon fáradt minden nap, és ez rámegy az idegeire is, meg a családra is.



aug. 14. 10:44
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
43%
Ugyan már, 40-es, ez a nő pontosan tudja, hogy mit csinál, és esze ágában nincs változtatni rajta. Az meg ábécé egyszerűségű alapszabály, hogy senkit nem küldünk pszichológushoz, mert nem fog működni. A többieknek meg nincs szükségük rá, nekik nincs szükségük változtatásra. Az apa majd eldönti, hogy akar-e válni vagy nem, nem kell hozzá pszichológus. A kérdező meg éli a saját életét minél hamarabb elköltözve, ahhoz se kell pszichológus.
aug. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
25%

"senkit nem küldünk pszichológushoz, mert nem fog működni"

Hát szerintem a pszichológushoz járók egy tetemes része azért jár, mert valaki azt javasolta neki, hogy menjen, azaz küldte.


"A többieknek meg nincs szükségük rá, nekik nincs szükségük változtatásra."

A kérdésből úgy tűnik, a kérdezőnek nagyon is szüksége van változtatásra.


"Az apa majd eldönti, hogy akar-e válni vagy nem, nem kell hozzá pszichológus. A kérdező meg éli a saját életét minél hamarabb elköltözve, ahhoz se kell pszichológus."

Egyeseknek nem kell ezekhez pszichológus, másoknak meg kell. De a válás egyébként sem megoldás. Az csak még tovább nehezítené a családtagok közötti kommunikációt. Pedig az lehet a megoldás: szót érteni egymással.

aug. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
49%
A nő egyértelműen nem akar szót érteni. Esze ágában nincs. Ha valaki valamit nem akar, akkor nincs az az isten, hogy azt meg lehessen vele csináltatni. A nőnek így jó. Azért csinálja.
aug. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
45%
Van olyan, hogy valaki egy ideig valamiről azt hiszi, hogy jó neki, aztán meg rájön, hogy mégsem. És sokszor mások segítenek neki erre rájönni, úgyhogy nem kell lebeszélni a kérdezőt arról, hogy valamit tenni próbáljon.
aug. 15. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
21%

"Van olyan, hogy valaki egy ideig valamiről azt hiszi, hogy jó neki, aztán meg rájön, hogy mégsem. És sokszor mások segítenek neki erre rájönni"


- Jah, aztán csak nehogy arra jöjjön rá anyuka, hogy orbitális hiba volt magára erőltetni azt, hogy ő akar még1 gyereket, mert ő most már szabad lenne, önmegvalósíthat, és nem cselédje senkinek, neki is csak egy élete van, és úgy lelép, hogy porzik utána az út?


3 vagy 4 helyett 4-kor, meg 5 kor jár haza a munkából, ez tényleg borzasztó, pláne, hogy apu az új munkahelyén fele annyit hoz haza , mint eddig. Ráadásul semmit nem csinál a gyerek körül, és abból, hogy még a kaját is melegíteni kell neki, mert arra se hajlandó magának, arra következtetek, hogy igazi olyan középkorú here, aki szerint a felesége azért született a földre, hogy őt kiszolgálja, és MUNKA UTÁN riorotoként kellene ellátnia az otthoni műszakot is. Talán anyu vegzálása helyett a kedves papát kellene megnevelni, hogy elmúltak már ezek az idők, ami már akkor is a végét járta, amikor a nagyobb gyerek született, most viszont végképp... és ha esetleg kivenné a részét a család életéből,akkor anyunak is lehet,hogy több időt lenne kedve otthon lenni

aug. 15. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
27%

Mit dolgozik anyád?

Apád nem tud visszamenni a 2x annyit fizető melóba?

Milyen teliberakott szülők ezek?

aug. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:

Az utolsó kérdésekre már nem adtál viszontválaszt, pedig jó lenne.

Most mi a helyzet?

aug. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!