Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehetne erre rávenni...

Hogyan lehetne erre rávenni anyámat?

Figyelt kérdés

Édesanyám, amióta szülés után visszament dolgozni (most lesz ősszel 2 éve) azóta napi szinten túlórázik. Hajnali 3-ra meg hajnali 4-re jár dolgozni és délután 4-re vagy 5-re esik haza. Apukám próbálja rábeszélni hogy legalább ha hajnalok hajnalán bemegy dolgozni, akkor olyan 3, fél 4 körül jöjjön el a munkahelyéről. Mindig megcsinál mindent mások helyett, mert nem szereti ha nem az van amit ő akar. Sokszor itthon is velem is, meg apukámmal is úgy beszél mintha az alkalmazottai lennénk.


Én 18 vagyok, kistesóm 4. Anyám egyszer nem maradt itthon a kistesómmal ha beteg volt, az esetek 90 százalékában nekem kellett itthon maradni vele (ha éppen vizsgám volt), amikor meg én voltam beteg (tüdőgyulladásom volt) akkor is nekem kelett hajnalok hajnalán felkelni hogy elvigyem a tesómat oviba. Eleve én viszem bölcsibe és oviba, kivéve akkor amikor apám nem hajnalban megy dolgozni, hanem 8-ra.


Ma történt az hogy anyámat hívták az oviból, mert a húgomnak felrepedt a szája (leesett a pörgőhintáról). Anyám nem vette fel a telefont, ezért apámat hívták. Nem kellett a gyerekért elmenni, meg tudták nyugtatni, fogai épek, stb. . Apám ezután felhívta anyámat hogy mi történt mert természetesen nem tudja sosem időben felvenni a telefont. Apám mondta neki a telefonba hogy mi történt és akkor is anyám nem oda figyelt. A munkatársait igazgatta, mit hogyan csináljanak. Apám erre leüvöltötte állítólag az anyámat hogy igazán odafigyelhetne amit mond, mert mégis a gyerekéről van szó.

Apám ezután felhívott engem, hogy szóljon. Mondta hogy idáig anyámmal toleráns volt (annyira amúgy nem, nekem siránkozik már másfél éve milyen szar anyámmal a kapcsolata, de azért szereti őt címszóval), de hogy most nagyon össze fog vele veszni.

Anyám szidja a többi munkatársát aki kisgyerekes, mert betegek a gyerekek és nem tudnak bemenni dolgozni - miközben az ő gyereke is beteg volt, de mondjuk a másikat rákényszerítette arra az érettségizős évében hogy otthon maradjon vele mindenáron. Néha apa is itthon tudott a beteg gyerekkel lenni. Anyám egyszer sem.

Hogyan tudnánk neki elmagyarázni hogy oké hogy dolgozik, de azért megvan mindennek a határa? Anyám nagyon fáradt minden nap, és ez rámegy az idegeire is, meg a családra is.



aug. 14. 10:44
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
96%

Ezt nem neked, hanem apádnak kell elmagyaráznia. Hogy ezt a munka hőse életmódot fejezze be, mert egyrészt rámegy, másrészt gyerekei vannak, harmadrészt a nagy nem azért van, hogy pl a kicsit ápolja.

Persze hogy szidja a kollégákat, akik kisgyerekkel otthon maradnak. Ezt várja más emberektől is, hogy bízzák a szomszédra akár, de menjenek be. Oh hogyne.

aug. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
97%

Semmit olyan dolgot nem lehet senkinek sem megmagyarázni, amire belülről nincs igénye és belülről nem ért még meg rá.

Anyád ilyen, nincs igénye másra és ti a fejetek tetejére is állhattok, akkor is ilyen marad addig, amíg fel nem fogja lelkileg, értelmileg, hogy ezzel nektek és magának is milyen hatalmas kárt okoz. Lehet, hogy soha ebben az életben nem jut el odáig.


De az is lehet, hogy apád majd otthagyja, ti elhidegültök tőle, mert mindig más volt fontosabb, mint ti és ottmarad egyszercsak tök egyedül. Akkor talán már rájön, mi lett volna a fontosabb, de akkor már késő lesz. Ilyen ez az élet nevű játszma.

aug. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
84%

De ezt már legalább 3x kiírtad.

Menj egyetemre és költözz külön.

TE nem fogod tudni anyádat megváltoztatni. Akkor sem, ha havonta 2x kiírod a kérdést. Szóval menj pszichológushoz, ha nem tudod feldolgozni, hogy kihasználnak, azután húzz el onnan.

aug. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
32%

De ez a duma, akkorát esett, hogy felrepedt a szája, de nem kell érte menni. Én egyszer estem akkorát, hogy felrepedt a szám (13 évesen) és enyhe agyrázkódásom is volt.

Azért ezek az óvónők is megérnek egy misét.

aug. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
98%

Nem, nem KELL otthon maradnod a kistesóddal, ugyanis nem a te dolgod.


Amúgy meg amint lehet, költözz el, jó messzire, menj koliba stb, de nem neked kell ellátni egy olyan gyereket, akit nem te kértél és szültél ;)

aug. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
59%

Leszogezem előre, hogy nem tetszik nekem sem anyukád hozzáállása, a nagyobb testvér nem azért van, hogy a szülők helyett foglalkozzon a testvérével. De sajnos azt is értem valahol, hogy anyukád miért lett ilyen. Folyamatosan jön mindenhonnan, hogy a kisgyerekes anyák rossz munkaerők, megbízhatatlanok, nem lehet rájuk számítani, mindig másnak kell helyettük dolgozni, mert mindig a gyerek a kifogás mindenre. Anyukád még így védi magát, nem akar támadási felületet adni, és kicsit szerintem már az agyára is ment a dolog.


Fura amúgy, mert nagyon sok férfi ugyanezt csinálja, csak nem a nagyobb gyerekre, hanem a feleségére tol minden gyerekkel kapcsolatos dolgot, de azt észre sem vesszük általában.

aug. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
89%

Valós segítségre van szüksége mentálisan. Hosszútávú pszichoterápiára, mert nagyon nem látja sem magát, sem a valóságot.

Ti nem tudtok segíteni, mert nincs hozzá eszközötök.

aug. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
82%
Próbáljátok őt nem támogatni a munkamániájában. Ne könnyítsétek meg neki, hogy továbbra is így élhessen, sőt, nehezítsétek meg valahogyan... Nem könnyű dolog az ilyesmi...
aug. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
95%

"Én egyszer estem akkorát, hogy felrepedt a szám (13 évesen) és enyhe agyrázkódásom is volt."

Azért, mert neked agyrázkódásod is volt mellé, még nem minden szájfelrepedés ugyanolyan nagy ügy.

aug. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
77%
Nem a te dolgod. Apád dolga, de ő puhap*cs. Az optimális, minél közelebbi jövő: apád elválik, te az apáddal maradsz illetve koliba mész, anyád csinál a kisgyerekkel, amit akar. Ha nem válik el, te akkor is leválasztod magad, nem vagy felelős az ő problémájuk megoldásáért. Anyád alkalmatlan a családi életre. Beteg. Nem minden ember jó, kérdező, vannak alkalmatlanok és rosszindulatúak is, az ember szülei között is.
aug. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!