Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehetne erre rávenni...

Hogyan lehetne erre rávenni anyámat?

Figyelt kérdés

Édesanyám, amióta szülés után visszament dolgozni (most lesz ősszel 2 éve) azóta napi szinten túlórázik. Hajnali 3-ra meg hajnali 4-re jár dolgozni és délután 4-re vagy 5-re esik haza. Apukám próbálja rábeszélni hogy legalább ha hajnalok hajnalán bemegy dolgozni, akkor olyan 3, fél 4 körül jöjjön el a munkahelyéről. Mindig megcsinál mindent mások helyett, mert nem szereti ha nem az van amit ő akar. Sokszor itthon is velem is, meg apukámmal is úgy beszél mintha az alkalmazottai lennénk.


Én 18 vagyok, kistesóm 4. Anyám egyszer nem maradt itthon a kistesómmal ha beteg volt, az esetek 90 százalékában nekem kellett itthon maradni vele (ha éppen vizsgám volt), amikor meg én voltam beteg (tüdőgyulladásom volt) akkor is nekem kelett hajnalok hajnalán felkelni hogy elvigyem a tesómat oviba. Eleve én viszem bölcsibe és oviba, kivéve akkor amikor apám nem hajnalban megy dolgozni, hanem 8-ra.


Ma történt az hogy anyámat hívták az oviból, mert a húgomnak felrepedt a szája (leesett a pörgőhintáról). Anyám nem vette fel a telefont, ezért apámat hívták. Nem kellett a gyerekért elmenni, meg tudták nyugtatni, fogai épek, stb. . Apám ezután felhívta anyámat hogy mi történt mert természetesen nem tudja sosem időben felvenni a telefont. Apám mondta neki a telefonba hogy mi történt és akkor is anyám nem oda figyelt. A munkatársait igazgatta, mit hogyan csináljanak. Apám erre leüvöltötte állítólag az anyámat hogy igazán odafigyelhetne amit mond, mert mégis a gyerekéről van szó.

Apám ezután felhívott engem, hogy szóljon. Mondta hogy idáig anyámmal toleráns volt (annyira amúgy nem, nekem siránkozik már másfél éve milyen szar anyámmal a kapcsolata, de azért szereti őt címszóval), de hogy most nagyon össze fog vele veszni.

Anyám szidja a többi munkatársát aki kisgyerekes, mert betegek a gyerekek és nem tudnak bemenni dolgozni - miközben az ő gyereke is beteg volt, de mondjuk a másikat rákényszerítette arra az érettségizős évében hogy otthon maradjon vele mindenáron. Néha apa is itthon tudott a beteg gyerekkel lenni. Anyám egyszer sem.

Hogyan tudnánk neki elmagyarázni hogy oké hogy dolgozik, de azért megvan mindennek a határa? Anyám nagyon fáradt minden nap, és ez rámegy az idegeire is, meg a családra is.



aug. 14. 10:44
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
94%
Sehogy. Elég egyértelmű, hogy ő marhára nem akarta azt a gyereket, azért menekül előle a munkába.
aug. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
92%

"menj pszichológushoz, ha nem tudod feldolgozni, hogy kihasználnak"

Nem az jön le az egészből, hogy abból van elege, hogy kihasználják, hanem az, hogy valahogyan segíteni szeretne a helyzeten, úgy, hogy az egész családnak jobb legyen, vagyis nem csak magára gondol.

aug. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
73%
10-es, érdekes, hogy ha annyira alkalmatlan az anya, akkor miért is az az első gondolatod, hogy apuka lépjen le a kisgyereket meg hagyja ott ennek az alkalmatlan anyának? Az apának tán nem a gyereke? Ha simán otthagyná, akkor ő mennyivel jobb, mint az anya? Hogy neki pöts van a lába közt ezért rajta nem lehet számon kérni, hogy vállaljon felelősséget a gyerekéért?
aug. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 A kérdező kommentje:
#11 anyám akarta a gyereket az "egy gyerek nem gyerek" kifejezés alapján.
aug. 14. 11:46
 15/47 anonim ***** válasza:
92%
Kíváncsi vagyok, vajon mennyire tervezett gyerek a kicsi. Nem kellett volna bevállalniuk a szüleidnek, láthatóan egyiknek se hiányzik a háta közepére se. Persze már eső után köpönyeg. Hogy mit lehet tenni, nem tudom. A gyerek már ott van, de ha a szüleid nem akarnak vele bajlódni, akkor te a fejed tetején is pöröghetsz. Lassan úgyis elköltözöl, ha nem lesz bentlakásos bébiszitter, majd megoldják máshogy.
aug. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
9%
Valószinű anyud a kenyér kereső, a család fenntartó. Valakinek pénzt is kell keresni. Nálunk is én vagyok az, aki baromi sokat dolgozik két állásban. Igaz én férfi vagyok, de ennek nincs jelentőssége.
aug. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
91%

Ja, a külvilág számára megfelelni. Egy gyerek nem gyerek. Meg majd a nagy segít alapon.

Én is azt gondolom, apuka kell beszéljen vele, nem a gyerekei. Egyrészt. Másrészt nem hagynám rá én se a kicsit - mi lesz vele, ha ez marad a hozzáállása? Miért ne az apukája nevelje?

aug. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
32%

Nem értem, mire kellene rávenni anyádat, amire apádat meg nem. Tudtommal egy gyereknek mindkét szülője egyenrangú, és mivel a húgodat nem szoptatni kell, ezért mindent el tud látni vele kapcsolatban apu is. Miért anyádat szidod, miért nem apádat, aki ugyanúgy fogta kalapját és ment dolgozni, miközben neked tanulás helyett a gyerekre kellett vigyáznod? Apu szent mert PÁRSZOR képes volt a saját gyerekéről gondoskodni?

A telefonálós sztori ugyancsak vihar a biliben...

Nem csoda, hogy anyád inkább a munkahelyén van, ott leglaább érheti némi öröm is. Egyébként ha meg annyira reszketni kell a munkahelyért, hogy az a legfőbb megoldás, hogy a nagy gyerekre nyomják rá a kicsit, akkor talán gondolkodni kellett volna, és örülni, hogy egyet már sikerrel felneveltek, és nem újrakezdeni az egészet elölről...

A kérdésedre a válasz pedig: ez a szüleid ügye, a kettejüké, egálban. Nekik kell lerendezniük.

aug. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
11%
13: Mert az anya akkor majd meg fogja oldani a gyereknevelést, mert nincs más választása. Nem az apának kell óvodást nevelnie egyedül csak azért, mert a gyerek anyja erre nem hajlandó. Felőlem nevelheti az apa is, de akkor ő terhet vesz magára, miközben anyuci éli világát, pedig a helyzetet magát a nő idézte elő a vállalhatatlan viselkedésével.
aug. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
48%
"Ott legalább érheti némi öröm is": Mért, otthon mért ne érhetné? Mint minden normális házasfelet és anyát?
aug. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!