Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám gyerekként kezel? Mit...

Anyám gyerekként kezel? Mit gondolsz róla? Jobb lenne elköltözni?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok és még otthon élek. 17 éves koromig nagyon szabályozva voltam,amit a szabadságomat illeti. Amíg jó jegyeket hoztam, mehettem a pasimmal találkozni (régen és most is féltett és kiakadt, hogyha bejelentettem, ha van valakim)és a barátaimmal. Ha becsúszott egy rossz jegy, egy hét szobafogság. Sokszor otthon voltam, kezdtem megszokni. Amikor betöltöttem a 17-t, már több napra is elmehettem otthonról(2, max 3), de ott is jegyfüggő volt ez az egész. És mikor már 18 lettem, konkrétan szabad lettem. Csak elmondtam, hogy hova megyek, és, hogy majd jövök. Kánaán. Aludni járok haza leginkább. Legtöbbször barátommal vagyok, utazunk és kikapcsolódunk. ( A barátaim nem igazi barátok, így velük nem voltam sehol. Nem is hívtak.) Vettünk egy közös autót, amit együtt újítgatunk, rakjuk bele a pénzt. Jelenleg itthon vagyok és anyám előhozta, hogy én hogy mertem az ő megkérdezése nélkül bármibe is belefektetni, honnan volt rá pénzem és apám mit fog ehhez szólni. (A pénz az ösztöndíjam) Eddig sem tetszett neki, hogy már szabad utat kaptam, próbál megbékélni a helyzettel, de kevesebb sikerrel. Sokszor ágon is kiakad,hogy én mennyi időt elvagyok, nem vagyok itthon. Próbálok önállósodni, mikor bezzeg orvos kell menni, papírokat kell intézni,"ne felejtsd el, hogy felnőtt vagy. Te intézed ezeket. Te fizeted."

aug. 7. 20:49
A kérdező szavazást indított:
Gyerekként kezel téged
Sztem te képzeled túl felnőttnek magad
33 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Ha képesek vagytok elköltözni, akkor hajrá!
aug. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
43%
Figyelj ide...leírod a sztoridat, ami egyébként senkit nem érdekel különösen, hidd el. Ha te úgy érzed, hogy gyerekként kezelnek, akkor azon legyél, hogy mihamarabb elköltözz onnan. Addig meg sajnos vagy nem sajnos ezekkel.az érzésekkel kell élned. Úgy tűnik élnéd a saját kis életed, és most tök mindegy, hogy ők hogy kezelnek téged. Az a fontos, hogy jól érezd magad.
aug. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%

Nem érzed jól magad otthon, mert gyerekként kezelnek, de az ösztöndíjadat az aktuális pasid kocsijának a felújításába fekteted, ahelyett, hogy elköltöznél (akár egy szobába).

Nos, azért kezelnek gyerekként, mert egyelőre az is vagy, hiába töltötted be a 18-at.

aug. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, de légy óvatos, mert az az autó a pasid nevén van gondolom, és te meg tolod bele a kis pénzed. Én nem tenném a helyedben.
aug. 8. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem anyád tök normálisan kezel, pont elég szabadságot kaptál, még sokat is. És igen, ha ennyire felnőtt vagy, akkor intézd az orvost, a papírjaidat, az ügyeidet.
aug. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Magyarul a PASIDNAK van egy autója, amibe te adod a pénz felét, aztán csodálkozol hogy anyád megkérdezi, ez mi?


Én sem örülnék, hogyha a papíron felnőtt lányom az épp aktuális csávója kocsijába, motorjába, házába invesztálná a pénzét.


És igen, nem is értem, mit vártál, majd ő rendezi az orvosi számláidat, meg kísérget? Miért tenné? Felnőtt nő vagy (max papíron).

aug. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
12%
Annyira nem értem a rengeteg önjelölt okoskodót 🤣🤣🤣 mit N értetek azon, hogy KÖZÖS autó? Ugyanannyira a csaj kocsija, mint a srácé. Ráadásul nem a szülei pénzét rakja bele, hanem az ösztöndíját, amiért rengeteget tanult, hogy legyen. Gondolom valami egyetemen van ösztöndíja, ha már 18 fölötti. Egyetemen meg rohadt nehéz ösztöndíjat kapni. Hagy költse már arra, amire szeretné baszki. 18 fölött majd megtapasztalja a saját butaságait. De igen, én a helyedben elköltöznék. Ha nem kényük-kedvük szerint cselekedek, ne legyenek velem számonkérőek és lecseszőek. Nem 14 éves kislány vagy.
aug. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Tuti nem egyetemista a kérdező. Szakképzésben van havi ösztöndíj, nem is rossz pénz, gyakorlatilag mindenki kap, aki nem bukdácsol. Nyilván az anyjának nem tetszik, hogy a lány egy autóba meg utazgatásba öli a pénzét, miközben minden más kiadását a szülők fedezik. Úgyhogy kérdező, ha továbbra is korlátozva érzed magad, költözz el bátran, majd meglátod, mennyibe kerül egy kiló kenyér.
aug. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

7

Nem, nem közös autó. Csak addig "közös", amíg jóban vannak. Bármi vbita, szakítás esetén az a pasi kocsija, mert jogilag az övé. A csaj sehol nem szerepel a tulajdoni lapon.

aug. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem vagy korlátozva. Oda mész, ahova akarsz. Hogyan merült ez egyáltalán fel benned?

És ja, én sem örülnék, ha a pasid autójába ölnéd a pénzed.

Hova akarsz költözni ösztndíjból, amikor azt is utazásra és a barátod autójára költöd? A pasidnak is fontosabb az autója, minthogy veled összeköltözzön.

aug. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!